התאמה מינית באסטרולגיה ההודית

 השלב הראשון בבדיקת ההתאמה המינית הוא להצליב את מפות הלידה של בני הזוג ולנתח באופן כללי כיצד הן מתאימות מבחינות שונות  (רגשית, אינטלקטואלית, כספית, תחומי עניין, ילדים וכו).

כשאנו מתחילים לבדוק את ההתאמה המינית יש להתייחס למיקום של נגה במפות של בני הזוג ולייחס ההדדי  שקיים בניהם. במפה של גבר נגה הוא הפלנטה העיקרית שקשורה למיניות ובמפה של אישה יש להתייחס בנוסף לנגה גם למאדים כדי לבדוק את האנרגיה וההתאמה המינית.

לאחר מכן יש להשוות את האיכויות של הנקשטרה (קבוצת כוכבים קבועה)  שבה הירח ממוקם במפה של האישה לנקשטרה שבה הירח ממוקם במפה של הגבר. כל נקשטרה קשורה לאיכות זכרית או נשית  ולבעל חיים מסוים שקשור לאיכות או לתכונות של היוני (אבר המין) של האדם.

התאמה מינית מצוינת נוצרת כהירח במפה של האישה ממוקם בנקשטרה נשית והירח של הגבר ממוקם בנקשטרה גברית וכאשר החיות שקשורות אליהן מתאימות אחת לשנייה.

התאמה מינית טובה נוצרת כשהנקשרות שבהן הירח נמצא במפות של בני הזוג שייכות לאותו מין (זכר או נקבה) וכשהחיות שקשורות אליהן מתאימות ולא עוינות אחת את השניה.

כשהגבר שייך לנקשטרה נשית והאישה לנקשטרה גברית ההתאמה המינית לא גבוהה במיוחד אולם היא עדיין סבירה בתנאי שהחיות שקשורות אליהן מתאימות.

התאמה מינית לא קיימת בכלל כשהחיות שמסמלות את הנקשטרות במפות של בני הזוג אינן מתאימות.

במצב של חוסר התאמה מינית בני הזוג יכולים עדיין ליהנות ביחד מסקס "טוב" אולם הם עלולים לחוות ברמה יותר עמוקה חוסר סיפוק.