8 סודות איורודים ליצירת רוגע פנימי ומצב רוח מרומם


כוחה של הגישה האיורודית טמונה בכך שהיא פשוטה וטבעית. העצות שהיא נותנת יכולות להראות מאד פשוטות אולם אם ניישם אותם בקביעות נתחיל תוך מספר ימים לראות תוצאות חיוביות שילכו ויתחזקו ככל שנמשיך לבצע אותם בצורה סדירה.

1. מומלץ ללכת לישון בקביעות לפני השעה 22:00 בלילה או אפילו מוקדם יותר. מנוחה מספקת חיונית לבריאות  רגשית וגופנית. הירדמות  בלילה במהלך שעות הקאפה (בין 18:00-22:00) תעניק שינה עמוקה. בשעות אילו יסוד האדמה דומיננטי ומחזק כבדות, עומק, איטיות והתחדשות גופנית. ברגע שהשינה מתחילה בשעות אילו האיכויות האלו של קאפה דושה ילוו אותנו במשך השינה וייסיעו לגוף לסלק רעלים ומתחים ולחדש את עצמו.

2. יקיצה בבוקר עם הזריחה חשובה לקיום הבריאות הרגשית. בשעות המוקדמות של הבוקר ווטה (יסוד האויר) דומיננטית והאיכויות של קלילות, ערנות, חדות ושמחה שמאפיינות אותה ילוו אותנו כך במשך היום. שינה בבוקר בשעות שבהם הקאפה דומיננטית (כלומר מ 06:00 בבוקר ועד 10) גורמת לכבדות בגוף ולהצטברות רעלים וכתוצאה מכך השרוטות שאחראיות להעברת אינפורמציה בגוף נחסמות.  שינה בשעות המאוחרות של הבוקר (וגם במשך היום)  יוצרת כבדות בגוף ומצב ירוח ירוד.

3. התעמלות קבועה בכל בוקר תאפשר לנו להתגבר על כל מצב רוח ירוד. הליכה מומלצת לכולם, הזמן האידיאלי לצאת להליכת בוקר הוא בשעת הזריחה, מומלץ לשלב בתרגול הגופני גם נשימות עמוקות. התעמלות יומיומית עוזרת לפתוח  חסימות רגשיות והורמונאליות בגוף , היא מגבירה את האגני; אש העיכול בגוף שמעכלת בנוסף למזון גם רגשות. השמש נמצאת בשיאה בשעת הבוקר המוקדמת וחשיפה לאורה בשעות אלו תוסיף לכל טיפוסי הגוף אנרגיה חיובית.

4. חשוב מאד להקפיד כל יום על יציאות קבועות, עצירות מזדמנת תגרום לכאבי ראש, כבדות, עייפות ומצבי רוח ירודים. להסדרת היציאות מומלץ לקחת טריפלה ( תרכובת איורודית טבעית ). לאלו שסובלים מעצירות מומלץ להתחיל את היום באכילה של תפוחים, שזיפים ותאנים מבושלים במים. כמו כן מומלץ להרבות בשתיית מים במהלך היום ולהקפיד כל יום על אכילת ארוחות בזמנים קבועים. מומלץ  שהארוחה העיקרית תהיה  ב12:00 בצהריים (שעה שבה הפיטה או יסוד אש חזקה מאד ומאפשר עיכול חזק ויעיל) ושארוחת ערב תהיה קלה.

5. מומלץ להעדיף מזון טבעי, אורגני ולא מעובד. מזון זה מכיל  יותר מהאינטליגנציה של הטבע. הוא מתעכל יותר מהר בגוף ויוצר אוג׳ס: תוצר סופי, מעודן של מערכת העיכול חזקה ובריאה. זרימה של אוג'אס בגוף יוצרת שמחה, אושר, בריאות טובה ויציבות רגשית.

6. עיסוי עצמי יומיומי בשמן שומשום ישפר את זרימת הדם, ימריץ את הגוף וינקה את הרעלים מרקמות הגוף. העיסוי היומי ירגיע את הרגשות, יפחית מתחים ויאזן במיוחד את הווטה דושה; יסוד האוויר שאחראי לתחושות חרדה ולמתח נפשי.

7. תרגול מתון של יוגה אסאנות. תרגול יוגה משפר את העיכול וממריץ את הסאדהקה אגני שאחראית לטיהור רעלים מהרקמות, התאים והמעברים בגוף. תרגול היוגה משפר את האיזון והבריאות הכללית של הגוף. יוגה הינה כלי חשוב שעמד במבחן הזמן והוכח כיעיל ביותר לטיהור הגוף  מרעלים וחומרי פסולת שגורמים למצבי רוח ירודים.

8. תרגול מדיטציה טרנסנדנטלית פעמיים ביום. עידון הפעילות המנטאלית במדיטציה והתנסות בתודעה טהורה שמהווה את עצם המהות הרוחנית הפנימית שלנו מחייה סאטווה (טוהר) ואננדה (אושר עליון) בגוף וברוח וחיוני כדי לנטרל מתחים ולחצים ממערכת העצבים.