האהבה חולפת, הכוכבים לא

מתוך NRG / ניו-אייג'

אהבה היא לא מרשם לזוגיות מוצלחת. התאמה של המפות האסטרולוגיות דווקא כן. מוטי שפי מסביר איך משווים מפות אסטרולוגיות של אהובים פוטנציאליים

התאמה קוסמית

חדר האורחים של אושה וג'אגנאטן, זוג עורכי דין שמהם שכרתי בית במדורי שבדרום הודו, היה כבר עמוס אנשים כשהגעתי למסיבה שהם ערכו לכבוד סיום הלימודים האקדמאיים של בנם. האורחים היו עסוקים בשיחות חולין ואני טעמתי סמוסה חריפה וניסיתי להקשיב לשיחות שהתנהלו מסביב. בדרום הודו משפחות מהמעמד הבינוני-גבוה נוהגות לעיתים קרובות לדבר אנגלית ואחרי כמעט שנתיים בדרום הודו היה לי קל להבין את המבטא הטמילי הכבד שלהם. כמה זוגות לידי היו עסוקים בשיחה ערנית על זוג צעיר שהתחתן לפני מספר ימים. "הם התחתנו בנישואי אהבה" אמרה אישה עמוסת תכשיטים שעמדה לידי, "מה את שחה", ענתה לה חברתה ועיוותה את פניה בשאט נפש. "כן זה כבר לא נדיר היום, הנוער שוכח את המסורת", הוסיפה אישה מבוגרת כסופת שער וכולם הנהנו בראשם להסכמה.

השיחה היתה תמוהה בעיני ולא ממש הבנתי מה מפריע להם בנשואי האהבה של הזוג הצעיר אולם האווירה וההסכמה הכללית גרמו לי להישאר בשקט ולהמשיך לנגוס בסמוסה. מאוחר יותר, כשרוב האורחים עזבו, פניתי לאושה ואמרתי "אצלנו אהבה נחשבת לדבר נהדר וכאן נראה שמתייחסים לכך בצורה שונה לגמרי". פניה של אושה הוארו בחיוך גדול והיא השיבה "גם אצלנו מכבדים את הרגש העמוק הזה אולם יחד עם זאת מודעים לעובדה שנישואים המבוססים רק על אהבה אינם בהכרח מרשם לזוגיות מוצלחת. האהבה היא רגש שיכול להשתנות מהר מאוד, זוג מתאהב ובהתחלה הכול נראה נפלא אולם עם הזמן האהבה יכולה לעלות ולרדת בדיוק כפי שהירח ברקיע מתמלא ומתרוקן. זאת הסיבה שהמסורת כאן טוענת שלא מספיק להתאהב כדי להבטיח נישואים מאושרים, ההתאמה הזוגית צריכה להתקיים ברמות עמוקות יותר שמתייחסות לקארמה של בני הזוג ולדהרמה (יעוד) שלהם בחיים, ואז ההנחה היא שעם הזמן גם האהבה תתפתח ותהיה אמיתית ויציבה".
בהודו מתייחסים לנישואים בצורה מאוד רצינית, המשפחה נחשבת למסגרת מקודשת שאמורה לגלם ברמה הארצית את ההרמוניה השמימית שקיימת בין האיכות הזכרית (שיווה או וישנו) של האלוהות למקבילה הנשית שלו (פאוורטי או לקשמי). הורים המחפשים שידוך מתאים לבנם או לבתם מפרסמים בעיתוני סוף השבוע מודעות שידוכים המתחילות בדרך כלל בציון המעמד החברתי (קאסטה) של הבחור או הבחורה ולאחר מכן כוללות פרטים נוספים כמו גיל, מקצוע והכנסה. בסיום ההודעה הם מבקשים לשלוח מפה אסטרולוגית כדי לבדוק דרכה את ההתאמה הזוגית. המפות נלקחות לאסטרולוג שמשווה אותן ומחליט האם הזיווג יכול לצאת אל פועל.

טכניקות אסטרולוגיות למציאת התאמה זוגית

בתחילה על האסטרולוג לנתח את שתי המפות האסטרולוגיות ולבדוק את תוחלת החיים של בני הזוג ואת החוזק של הבית השביעי (המייצג נישואים) והשמיני (הקשור למוות). כאשר שתי המפות מצביעות על תוחלת חיים טובה ועל בית שביעי ושמיני סבירים ניתן להמשיך בבדיקת היבטים אחרים הקשורים להתאמה הזוגית.

יחס בין בית ראשון לשביעי: הבית הראשון במפת הלידה (שבו ממקמים את האופק או המזל העולה) מציין תכונות כלליות המאפיינות את האדם ואילו הבית השביעי מייצג את בן או בת הזוג. חשוב שהסימנים האסטרולוגים בבתים אלו יתאימו בדרך זו או אחרת אולם מבחינת הצירופים השונים האפשריים במפות לידה מוצאים ששליט הבית הראשון (כלומר כוכב הלכת ששולט בסימן האסטרולוגי שנמצא בבית הראשון) אינו יכול להיות חבר של כוכב הלכת השולט בבית השביעי. במקרה הטוב ביותר הם יכולים להיות ניטרליים אחד לשני ובשאר המקרים הם אויבים. ניתן להסיק מכך שלא פשוט לפתח זוגיות הרמונית ושיש להשקיע בכך תשומת לב רבה. בהתאמה זוגית רצוי לכן ששליטי הבית הראשון והשביעי לא יהיו אויבים.

בדיקת המזל העולה: מיקומו של שליט המזל העולה חשוב מאוד. כאשר הוא חזק, ממוקם בבית טוב ומקבל היבטים חיובים הוא ייצור מצב שבו לאדם יהיה הרבה יותר קל ליצור אינטראקציה חיובית עם אנשים אחרים ולפתח זוגיות מוצלחת.

יחס בן המזלות העולים: כאשר המזלות העולים בשני המפות מנוגדים, כלומר נמצאים שבע בתים אלו מאלו (לדוגמה מזל עולה טלה במפה של הגבר ומאזניים במפה של האישה) הם משלימים אחד את השני ויוצרים משיכה הדדית חזקה. לעתים קרובות משיכה זאת נוצרת עקב השוני שקיים באופי ובהתנהגות של שני האנשים ועקב העובדה שכל אחד מהם מסוגל לספק לשני דברים שחסרים לו.

אינטראקציה חיובית בין המזלות העולים של הגבר והאישה חשובה מאוד מכיוון שבשתי המפות כל אחד מהבתים יהיה מסודר בהתאם לאותו יחס שקיים בין הבית הראשון לבית השביעי. כך לדוגמה כשאנו משווים מפה שבה המזל העולה הוא גדי למפה שבה המזל העולה הוא בתולה, המרחק בין גדי לבתולה הוא 9 והמרחק בן בתולה לגדי הוא 5. כל שאר הבתים במפות הלידה יהיו באותו יחס של 5-9 אחד לשני (יחס שנחשב לחיובי ומיטיב) ויתמכו בזוגיות מוצלחת. אם לעומת זאת המזל העולה במפה אחת הוא טלה ובמפת השנייה הוא עקרב, היחס ביניהם יהיה 6-8 וייצור השפעות שליליות. כל שאר הבתים במפות ישמרו על יחס זה וייצרו הפרעות להרמוניה הזוגית בתחומים הקשורים לאותם בתים.

וורנה: מעמד חברתי. 12 סימני המזלות מחולקים ל-4 מעמדות: סרטן, עקרב ודגים מייצגים ברהמינים (כהנים) וקשורים לידע ורוחניות. טלה, אריה וקשת מייצגים קאשטריות (לוחמים) וקשורים לתפקידי ניהול. שור, בתולה וגדי מייצגים וושיות (סוחרים) וקשורים לפעילות מסחרית. תאומים, מאזנים ודלי מייצגים שודרות (אנשי שירותים) וקשורים לעבודות שירות. בהתאמה זוגית רצוי שהאישה לא תהיה שייכת למעמד גבוה יותר מזה של הגבר. המצב האידיאלי הוא שהגבר והאישה יהיו שייכים לאותו מעמד או שהגבר ישתייך למעמד יותר גבוה.

יחס מספרי בין מיקומו של כוכב לכת במפה אחת למיקומו במפה השניה: אחת השיטות החשובות באסטרולוגיה הוודית לבדיקת התאמה זוגית מבוססת על ספירת הבתים ממיקומו של כוכב לכת במפה אחת למיקומו במפה השנייה. בתהליך זה מתחילים לספור מהבית שבו הכוכב נמצא, לדוגמה אם במפה של הגבר הירח נמצא בטלה ובמפה של האישה הוא נמצא בתאומים – היחס ביניהם יהיה שלוש ל-11, יחס חיובי שיאפשר יצירת הרמוניה רגשית. יש לחזור על תהליך זה ביחס לכל שאר הכוכבים כדי ללמוד על התאמה זוגית בתחומים שונים הקשורים אליהם.

כוכבים הנמצאים ביחס של שלוש ל-11, וחמש לתשע ישתפו פעולה אחד עם השני בצורה חיובית ויתרמו לזוגיות מוצלחת. כוכבים הנמצאים ביחס של שתים ל-12 לא יצליחו לשתף פעולה וייצרו מכשולים לזוגיות טובה.

כוכבים הנמצאים ביחס של שש לשמונה יצרו תוצאות מזיקות למערכת היחסים בהתאם לאופיו של הכוכב שמשתתף באותו יחס.

כוכבים ביחס של אחד לאחד, שבע לשבע, וארבע ל-10 ישפיעו בצורה חזקה אחד על השני בצורה שתהיה תלויה בטבע (מיטיב או מרע) של כוכבי הלכת המשתתפים ביחס זה ובחוזק או בחולשה שלהם במפה.

קוג'ה דושה: להימשך לבן הזוג הלא נכון

קו'גה דושה הינו צרוף היוצר השפעה שלילית על חיי הנישואים. מצב זה נוצר כאשר מאדים נמצא במפת הלידה בבית 1,4,7,8 או 12 וגורם לאדם להימשך לבני זוג שאינם מתאימים לו ושאינם מסוגלים לשמור על מערכת יחסים ארוכה. האפקט של קוג'ה דושה גורם לאדם להרגיש קורבן בחיי הנישואים שלו ולעתים קרובות הוא מוביל לגירושים.

אדם עם קוג'ה דושה לא יימשך מאוד מבחינה פיזית לאנשים אחרים עם צירוף דומה אולם הדרך היחידה שבאמצעותה הוא יכול להתגבר על הבעייתיות הקיימת בצירוף זה היא למצוא בת זוג בעלת אותו צירוף. במצב זה הקוג'ה דושה מתבטלת והנישואים יכולים להצליח.

עשרה דברים שצריך לבדוק

"הקוטה" היא הסכמה הקשורה להתאמה זוגית. בשיטה זאת ההתאמה נבדקת בעיקר ביחס למיקום הנקשטרות (27 קבוצות כוכבים קבועות) במפות הלידה של בני הזוג. השיטה מתייחסת לעשרה היבטים אסטרולוגים ומעניקה להם ניקוד שונה בהתאם לרמת ההתאמה הזוגית שהם יוצרים. לאחר שמסכמים את הנקודות שכל היבט משיג ניתן לדעת מהי רמת ההתאמה שקיימת בין המפות. עשרת ההיבטים של השיטה הם:

וואסיה משיכה הדדית בשיטה זאת בודקים את הטבע של הסימנים האסטרולוגים השונים כדי לראות איזה סימן אסטרולוגי ניתן לריסון על ידי סימן אחר. עבור מזל טלה – אריה ועקרב הם סימנים נוחים; לשור- סרטן ומאזנים; לתאומים – בתולה; לסרטן – עקרב וקשת; לאריה – מאזנים; לבתולה – דגים ותאומים; למאזנים – גדי ובתולה; לעקרב – סרטן; לקשת – דגים; לגדי – טלה ודלי; לדלי – טלה; ולדגים – גדי.

דינה קוטה שיטה בה סופרים מהנקשטרה של הגבר לזאת של האישה ומחלקים את התוצאה בתשע. במידה והשארית היא 2,4,6,8 או 0 נוצרת התאמה זוגית טובה המביאה מזל טוב. במידה והתוצאה שונה היא מפחיתה את המזל בחיי הנישואים.

יוני התאמה מינית כל נקשטרה מגלמת אנרגיה זכרית או נקבית וקשורה לאיבר מין שמיוצג על ידי בעל חיים מסוים. להתאמה זוגית טובה רצוי שהנקשטרות של בני הזוג תיוצגנה על ידי אותה חיה ושאחת מהן תהיה זכרית והשנייה נקבית. במידה ושתי הנקשטרות שייכות לקבוצה הזכרית, חיי הנישואים יהיו רצופי מריבות ואי הסכמה בנושאים הקשורים למין. נקשטרות השייכות לקבוצות שונות אולם אינן נשלטות על ידי בעלי חיים שעוינים אחד את השני "עוברות" את הדרישה להתאמה טובה. יש למנוע מצב שבו הנקשטרות של בני הזוג מיוצגים על ידי בעלי חיים שעוינים אלו את אלו.

גראה מאיטרה חברות בין כוכבי הלכת במידה ובשתי המפות יש יחס חברי בין כוכבי הלכת השולטים בסימן האסטרולוגי שבו הירח נמצא ניתן לצפות להרמוניה בחיי הנישואים. לדוגמה אם הירח של הגבר נמצא בשור ושל האישה בדלי, מאחר ושבתאי ונגה שליטי המזלות הללו חברים, הם יוצרים התאמה זוגית טובה.

גאנה איכויות אלוהיות, אנושיות או דמוניות כל הנקשטרות מחולקות לשלוש קבוצות בהתאם לטבעם ולנטיות המאפיינות אותם. הקבוצה הראשונה קשורה לאיכות אלוהית (דיווה) שמייצגת הרמוניה ושלווה. נקשטרות השייכות לקבוצה זאת יוצרות אנשים מרוצים ושקטים שאינם מטפחים שליליות כלפי אנשים אחרים. הקבוצה השנייה קשורה לאיכות אנושית (מאנושיאה), נקשטרות השייכות לקבוצה זאת מייצגות אנשים שהם בדרך כלל חברותיים והוגנים אולם בסיטואציות קשות עלולים להתרגז ולהיכנס ללחץ. הקבוצה השלישית הינה דמונית (ראקשאסה) ונקשטרות השייכות לקבוצה זאת יוצרות אנשים אכזריים, דומיננטיים, שמציקים לאחרים ונוטים לגרום להם כאב גופני, מנטלי או רגשי.

אנשים השייכים לאותה קטגוריה של נקשטרות מסתדרים טוב אחד עם השני. חיבור בין נקשטרה אלוהית ואנושית יוצר צרוף שמניח את הדעת. נקשטרה אלוהית או אנושית במפה אחת המחוברת לנקשטרה דמונית במפה שנייה יוצרת סבל ובעיות.

ראשי קוטה: השוואה מספרית של הסימנים האסטרולוגים בהם הירח נימצא הרישים הוודים נתנו מספר רב של חוקים אסטרולוגיים הקשורים למיקומו של הירח בסימנים האסטרולוגיים השונים. אם לדוגמה הירח במפה של הגבר נמצא בטלה ושל האישה בשור, הם יוצרים חיים ארוכים. לעומת זאת כשהירח של הגבר נמצא בתאומים ושל האישה בשור, הזוגיות עלולה להיות מאוד בעייתית.

נאדי: התאמה ביחס למבנה הגופני (דושות) הנקשטרות מחולקות לשלוש קבוצות שמייצגות את שלוש הדושות: ואטה (אוויר וחלל), פיטה (אש ומים) וקאפה (אדמה ומים). רצוי שהנקשטרה של הגבר והאישה לא תהיינה שייכות לאותה דושה.

ראג'ו התאמה הקובעת את אורכו של הקשר הזוגי התאמה זו מבוססת על מיקום הנקשטרות בחמש קבוצות שקשורות לאיברים שונים: רגלים, ירכיים, טבור, גרון וראש. רצוי שהנקשטרה של הגבר והאישה לא תהיינה שייכות לאותה קבוצה. במידה וזה קורה יתכנו נסיעות לארצות רחוקות, איבוד כסף וצאצאים ומוות של אחד מבני הזוג.

סטרי דיירגאה הנקשטרה של הגבר צריכה להיות רחוקה לפחות ב-9 נקשטרות מזאת של האישה.

מאנדרה הנקשטרה של הגבר צריכה להיות במרחק של 4,7,10,13,16,19,22,25 מהנקשטרה של האישה. צירוף זה מגביר רווחה ואריכות חיים.

אם המפות לא מתאימות, אז לפחות שתאריך החתונה יתאים

לאחר שזוג מחליט להתחתן חשוב מאד למצוא את הזמן האסטרולוגי המתאים לטקס הכלולות.

כל התחלה של פעולה חשובה תשפיע בצורה משמעותית על התפתחותה בעתיד. זוג יכול ליהנות מהתאמה זוגית מושלמת אולם אם לדוגמה החתונה מתחילה בשעה שמאדים ושבתאי נמצאים בבית שבע (במפה אותה יוצרים לרגע שבו מתקיים טקס הנישואים) ומקבלים היבט בעייתי מראש דרקון, סביר מאוד שחיי הנישואים שלהם יהיו קשים ומלאי בעיות.

האסטרולוג ההודי קובע את המהורטה (זמן אסטרולוגי מתאים) לחתונה תוך התייחסות למפות האסטרולוגיות של בני הזוג, למזל העולה, ליוגות שונות (צירופי כוכבים) הקיימות במפה והקשורות לנישואים, לנקשטרות, ולטיטי (הפאזה של הירח) ביום החתונה.

בהודו מאמינים שחתונה המתחילה בזמן אסטרולוגי נכון תבטיח הרמוניה ואושר בחיי הנישואים גם במידה והמפות האסטרולוגיות של בני הזוג אינן מתאימות זו לזו במאה אחוז.