לנשים בלבד: הבננה טריטמנט של ד"ר ראג'ו

מתוך NRG / ניו-אייג'

אישה שמעוניינת להיכנס להריון צריכה להביא איתה 12 בננות מחוברות באשכול אחד. במשך 4 ימים עליה לבלוע את הבננות בשלמותן, לאחר שהן הוטענו במנטרות קדושות וקושטו בנקודת כורכום. לילך מן ניסתה את טיפול הבננות המיוחד של ד"ר ראג'ו

הפגישה עם הרופא האיורוודי ד"ר ראג'ו היתה הדבר הראשון שעשינו אחרי שנחתנו בדלהי וחטפנו שינה קלה לאיפוס. במונית בדרך לבית החולים האיורוודי נזכרתי בפגישה הראשונה שלי איתו לפני יותר מעשרים שנה. באותם ימים שהיתי יחד עם קבוצה בינלאומית של מורים למדיטציה באוניברסיטה הוודית של מהרישי מהש יוגי בהולנד, וד"ר ראג'ו הגיע למקום יחד עם קבוצת רופאים איורוודיים בהזמנתו של מהרישי. אחרי מספר ימים בקמפוס כולם כבר דיברו על יכולתו המופלאה של הרופא הצעיר לאבחן אנשים באמצעות הדופק.

היום ד"ר הוא רופא איורוודי מוערך שטיפל באלפי אנשים מכל רחבי העולם, שמגיעים אליו לקליניקה בדלהי, לימד רופאים מערביים ואימן מטפלים איורוודיים בתהליכים השונים של טיפולי הפאנצ'ה קארמה (טיפולים לניקוי רעלים וחידוש הנעורים). תחת השגחתו והנחייתו נפתחו ברחבי העולם עשרות קליניקות איורוודיות.

ד''ר ראג'ו בפעולה

ד''ר ראג'ו בפעולה

 

ד'ר ראג'ו נולד בהיידרבאד למשפחה שבאה ממסורת ארוכה של רופאים איורוודיים. סבו היה רופא איורוודי ידוע שהתפרסם ביכולתו להאריך את תוחלת החיים באמצעות שימוש בצמחי מרפא נדירים. מספרים שבמקרים מסוימים הוא אף הצליח להחיות חולים שהוכרזו כמתים. ד"ר ראג'ו למד מגיל צעיר את רזי האיורוודה מסבו ומאביו, שהיה אף הוא רופא איורוודי. במשך שנים רבות הוא היה תלמידו הקרוב של ד"ר בלארג מהרישי, רופא וקדוש הודי שהתפרסם ביכולתו לתקשר ולדבר עם צמחי מרפא.

אל הפגישה נכנסו אנוכי ולילך, זוגתי. אחרי אבחון דופק קצר שלי ד"ר ראג'ו עבר לבדוק את הדופק של לילך. הוא אבחן חוסר איזון הורמונלי, רשם תרופות איורוודיות ורגע לפני שחשבנו שבזאת הסתיים הביקור, הוא החל לדבר על "הבננה טריטמנט", טיפול של ארבעה ימים שנועד לרפא בעיות בריאותיות שונות אצל נשים, ויש להתחילו ביום הראשון של המחזור. לילך קפצה נרגשת ואמרה שבדיוק היום היא קיבלה את המחזור. "יש לך מזל רב, יש נשים שמגיעות אלי ומחכות כאן בקליניקה

כמעט חודש כדי להתחיל בטיפול", ד"ר ראג'ו אמר בחיוך. כל הסימנים היו בעד התחלת הטיפול.

כשביקשנו בכל זאת קצת אינפורמציה על מהלך הטיפול ד"ר ראג'ו סיפר שמדובר בטיפול רוחני מיוחד שמשפיע באופן עמוק על כל הפיזיולוגיה של האישה. מדובר בידע שהועבר במשך דורות רבים במשפחתו והוא ניתן לנשים הסובלות מחוסר איזון הורמונלי, מבעיות במחזור, ממחלות קשות כמו סרטן צוואר הרחם, חסימות בשחלות, עקרות ובעיות נוספות הקשורות למערכת המין הנשית.

הוא סיפר שאשתו מטפלת בבננה טריטמנט כבר שנים רבות ושאת ילדיו הוא החל ללמד כבר בגיל שבע. לדברי ד"ר ראג'ו דרושים לפחות חמש עד עשר שנים על מנת ללמוד את השיטה. בשנתיים הראשונות התלמידים מקבלים דיקשות (חניכות אנרגטיות) שמעוררות בהם אנרגיה עוצמתית שמאפשרת להם עם הזמן לנטרל בעזרת מנטרות השפעות שליליות שונות ולחזק השפעות חיוביות. בתקופת החניכה התלמידים חייבים להקפיד על תזונה טהורה, לשנן מנטרות ודיות ולחיות אורח חיים סאטווי (טהור).

לא לדבר שעה

טיפול הבננה מבוסס על שימוש בצלילים הלקוחים מהאטרווה ודה, היבט של הספרות הוודית הכולל תיאור מפורט של מנטרות המאפשרות החייאה של חוקי טבע שונים בתחום החומרי של הבריאה). הטיפול מותאם באופן אישי לכל אישה בהתאם למצבה הנוכחי – בתולה, רווקה, נשואה, מי שמעוניינת להיכנס להריון או מי שסובלת ממחלות נשיות שונות.

ד'ר ראג'ו הוסיף והסביר שטיפול הבננה מתקן את התדר האנרגטי של גוף האישה ומתאים אותו לתדר של האינטליגנציה הקוסמית המנהלת ומארגנת את כל הבריאה. הטיפול מנרמל את זרימת הדם של הווסת ומפחית, ולעתים אף מסלק לחלוטין, כאבים ונפיחות שנשים רבות חוות בעת המחזור. ד"ר ראג'ו סיים את ההסבר הקצר בכך שלא תמיד מרגישים את התוצאות מייד לאחר הטיפול ולעתים יש לחזור עליו לאחר חודשיים-שלושה.

לילך ודווקי

לילך ודווקי

עוד באותו יום עזבנו את המלון במרכז העיר ושכרנו חדר למספר ימים בסמוך לבית החולים, כדי להימנע מלבזבז זמן רב בפקקי התנועה הארוכים של דלהי. כמה שעות לאחר מכן כבר ניגשנו לפקידת הקבלה בבית החולים כדי לקבל הסברים נוספים על הטיפול. לאחר שהפקידה ביררה שלילך טרם אכלה היום היא הודיעה לה בחגיגיות שניתן להתחיל בטיפול תיכף ומייד.

"אשתו של ד"ר ראגו, דווקי, היא זאת שתטפל בך", הודיעה הפקידה. "טיפול הבננה נמשך ארבעה ימים עוקבים. אם את מעוניינת להיכנס להריון תביאי איתך כל יום 12 בננות מחוברות באשכול אחד. אם את לא מעוניינת להיכנס להריון בתקופה הקרובה הביאי איתך לכל טיפול אשכול של חמש בננות. לאישה אסור לגעת בבננות ועל בן זוגה לשאת אותם עבורה. גשי בעוד חצי שעה עם הבננות לחדר ההמתנה, שבי שם, בן זוגך יעביר את הבננות לעוזרת שתעביר אותם לדווקי", המשיכה פקידת הקבלה בהסברים.

"לאחר שתקבלי אישור, תעברי לחדר הקבלה ותמתיני עד שדווקי תצא. היא תגיש לך חתיכת בננה. אל תפני אליה ואל תאמרי לה דבר. ברגע שתקבלי את הבננה עליך לבלוע אותה בשלמותה ולאחר מכן לעשות מדיטציה במשך כחצי שעה ולא לדבר במשך שעה".

הפקידה הסבירה שדווקי מטעינה את הבננה במנטרות מתאימות לבעיה הספציפית של המטופלת ולאחר מכן הבננה המוטענת מחליקה אט אט מהגרון לקיבה. בארבעת ימי הטיפול יש לאכול אך ורק חלב עם דגנים. כשלילך נבהלה והודיעה שהיא טבעונית, מסרה לה הפקידה שניתן יהיה להשתמש גם בחלב סויה כתחליף.

זיכוך פנימי גדול

ניגשנו לדוכן הפירות הסמוך לבית החולים, קנינו את הבננות ועברנו להמתין בחדר הקבלה.
אחרי שעה וחצי לילך חזרה וסיפרה שהטיפול היה מאוד עוצמתי. היא סיפרה שדווקי עמדה מולה עם צלוחית שעליה חתיכת בננה קטנה. היא מלמלה בשקט במשך כמה רגעים מנטרות ואז הגישה לכף ידה, ללא מילים, את חתיכת הבננה הקטנה שהייתה מסומנת בנקודת כורכום. לילך סיפרה שהיא בלעה את הבננה והרגישה כיצד היא מחליקה לאט מהגרון לבטן. היא התבוננה לתוך עינה של דווקי וחשה אנרגיה עזה שזורמת מעיניה ומציפה את כולה.

לילך המשיכה לשבת במדיטציה. היא סיפרה על כאב נפשי שגרם לה להתפרץ בבכי שלאחריו היא חשה בזיכוך פנימי גדול. כשהמדיטציה הסתיימה הפקידה הודיעה לה שהיא עלולה בימים הקרובים לחוש בתופעות של פורקן מתח, עייפות ואולי אף רצון להקיא. היא הוסיפה שהתופעות טבעיות לחלוטין ומצביעות על נרמול של מערכת העצבים.

בערב פגשנו את דיוויד לוקאס, איש עסקים מאנגליה שהגיע לבית החולים האיורוודי לשבועיים של טיפולי פאנצ'ה קארמה לסילוק רעלים. הוא סיפר שד"ר ראג'ו הציל את חייו ממחלה נדירה שלקה בה לפני שלוש שנים. הוא הוסיף וסיפר על מקרה של אישה מקנדה שלא הצליחה להיכנס להריון ולאחר שעברה את טיפול הבננה נכנסה להריון שלוש פעמים רצופות והולידה ילדים בריאים. בסופו של דבר אותה אישה ביקשה לעבור שוב את טיפול הבננה כדי לא להיכנס שוב להריון.

משפחת ראג'ו

משפחת ראג'ו

 

לפני שעזבנו פגשנו שוב את ד"ר ראג'ו. הוא בדק את הדופק של לילך וחייך. ניכר שהוא מרוצה ממה שהבננות שלו חוללו אצלה. הוא המליץ שבדרך חזרה נעבור שוב בדלהי, לסשן בננות נוסף. עזבנו את דלהי עם תחושה ברורה שאחרי הטיול בהימלאיה אנחנו חוזרים. לאכול בננות קדושות.