באראני

באראני

באראני

מ 13.20 מעלות בטלה ועד 26.40 בטלה.

שליט הנקשטרה: שוקרה (נגה) שולט בנקשטרה זאת ויוצר התמקדות בפעילות שקשורה לתחום החומרי של החיים, משיכה חזקה, אהבה למוצרי מותרות ושאיפה לביטוי מיני. הפרוש של המילה באראני היא "הוכרה" "תמיכה" "והזנה". באראני מבטאת את האנרגיה הנשית (שאקטי) בצורה הטהורה ביותר. אנרגיה זאת היא בדרך כלל פאסיבית והיא מאפשרת לנפש לעבור ממימד אחד של הקיום למימדים אחרים.

באראני שולטת ביופי, נשיות, אלגנטיות, ושאיפה לדברים הטובים של החיים. אנשים שנולדים כשהירח או האופק שלהם בבראני נראים בדרך כלל טוב. הם מבטאים אנרגיה חושנית שמושכת אנשים אחרים ולכן לא יחסר להם בחיים תשומת לב מבני המין השני. יש להם נטייה להיות אידיאליסטים והם מצפים מאחרים לעמוד בציפיות הגבוהות שיש להם. הם לעיתים קרובות מתמקדים בפעילות אינטנסיבית מבלי לדעת מתי לעצור ולהפסיק. הם מבטאים גם עומק רוחני שמושך אליהם אנרגיה גברית.

באראני מסומלת על ידי ערווה נשית. סמל זה קשור ללידה ולשינוי פנימי שאינו מורגש בשלבים הראשונים אולם מתבטא מאוחר יותר בחיים חדשים. באראני מסמלת שינויים פנימיים שגדלים בהיחבא ומופיעים לפתע על פני השטח. היא מצביעה על מאבק שמוביל להתקדמות אישית ועל הצורך לטפח את התהליך הזה באמצעות שליטה עצמית, כוח רצון ומשמעת. הערווה מסמלת גם יצירה שיכולה להתבטא דרך מגע מיני ובנוסף לכך באמצעות אנרגיה שונה שמבטאת יצירתיות בתחומים אחרים.

באראני קשורה גם למהפכה שמושתת על רעיונות אידיאליסטיים או מוסריים, לשינויים חברתיים ולהסתגלות מהירה מידי לעקרונות מוסר. כמו כן היא מקדמת הצלחה בעבודה, מיומנות גבוהה, דיבור אמת, חופש ממחלות וסבל. נקשטרה זאת קשורה גם לקדושה, טוהר אישי גבוה, אוטופיה חברתית, גישה החלטית חיובית שמאפשרת התגברות על קשיים ומצוקות רציניות (כמו מחלות), נטייה לקנאה או לסבל פנימי שנובעים מהכרה בקנאתם של אנשים אחרים, אהבה אמאית שמספקת גדילה ותמיכה בחיים. תזונה ואירוח.

חוק הטבע ששולט באראני הוא יאמה אל המוות שנחשב גם כמושל הדארמה (פעולה שמתבצעת בהתאם לחוקי הטבע). במחשבה הוודית במוות לא מתייחסים רק להפסקת הפעילות של הגוף הפיזי אלה לסיום של פרק אחד בחיים ולהתחלת פרק חדש עם אנרגיה טריה.

גונה : ראג'ס, איכות זאת יוצרת נטייה לפעילות מוגזמת ואינטנסיבית שיכולה להתבטא בתחומים רבים ושונים.

דושה: פיטה. דושה זאת יוצרת אנשים פעילים בעלי מוטיבציה גבוהה וטמפרמנט סוער. הם יצירתיים עם ידע רב, אינטליגנטים, מלאים בחום ותשוקה אולם יש להם נטייה להישרף במהירות. הם צריכים להרגיע את הטמפרמנט שלהם דרך תרגול מדיטציה ולשמור על תזונה מאוזנת שכוללת מאכלים שמורידים את החום הגוף והמצאות במקומות נעימים וקרירים.

מטרה בחיים: ארטה (עושר). איכות זאת קשורה לפעילות במישור החומרי של החיים. אנשים באראני יוצרת בדרך כלל אנשים מאד חומרניים. אולם כשהם מחליטים לכוון את האנרגיות שלהם לתחומים רוחניים הם יכולים להתחבר בצורה עמוקה גם לתחום הרוחני של החיים.

מעמד חברתי:

מיקום בגוף: הראש והחלק התחתון של הרגל.

עיסוק, מקומות וסוגי אנשים: מקצועות יצירתיים, אומנים, בדרנים, ספורטאים, אנשים שעוסקים בקולנוע. הולדה וילדים, טבחים וצוות עובדים במלון, אנשים שקשורים ליצירת, עיבוד והפצת מזון, עסקים שקשורים לטבק, קפה, ותה. בתי מטבחיים. אנשים בעלי ידע על החוק, פוליטיקה, אנשים בעלי עמדות גבוהות כמו שופטים ושרים.

מערכות יחסים: זקוקים לבן זוג שיוכל להתחייב לקשר ארוך ושהאנרגיה שלו תתאים לאופי המיני והארצי שלהם. כשהם מוצאים מישהו שהם אוהבים הם ייהנו לרדוף אחריו ולהשיגו אולם ברגע שהם מצליחים להשיג את בן הזוג הרצוי הם משתעממים בקלות או מתחילים להתייחס לקשר כדבר מובן מעליו.

אנרגיה מינית : הם אוהבים להרגיש עצמאיים ומחפשים בן זוג רק כשהם מרגישים מוכנים לכך. הם מוכנים לעשות כל דבר כדי שבן הזוג שלהם יספק אותם מבחינה מינית אולם לעיתים קרובות לאחר ההזדווגות הם אינם מקדישים לבן הזוג שלהם את אותה תשומת לב שהם הקדישו לו לפני כן. הם אוהבים להיות בשליטה, יכולים להיות אגרסיביים ומרגישים בעלות על בן הזוג שלהם.

דרך רוחנית : הם מחוברים לאנרגיות עדינות אולם מודעים לכך שהביטוי המלא של הרוחניות שלהם צריך להתרחש בתחום הפיזי והחומרי של החיים. הם מבטאים זאת דרך יצירה והזנה של חיים חדשים ועל ידי כך שהם מאפשרים למהות הרוחנית הפנימית שלהם להתבטא בתחום החורמי של החיים. הטבע המעשי והמיניות המוחצנת שלהם גורמים לכך שלעיתים קרובות אנשים אחרים אינם מבינים את הצד הרוחני שלהם בצורה נכונה.

צבע: אדום כדם

לגנה בבאראני: אדם אמיץ, בעל רוח חלוצית, גאוותן, בעל ביטחון עצמי, מפורסם, בריאות טובה, נמרץ, עוזר לחברים ולבני משפחה, אוהב את המשפחה, מאט ילדים ביולוגים.

צ'אנדרה בבאראני: מושך, כריזמטי, מצליח בחיים ציבוריים, נהנה מבריאות טובה, חופשי ממחלות, נבון בעבודתו, מבצע את חובותיו, אוהב לחקור נושאים מיסטיים, הצלחה בכתיבה ובפרסום, שיפור בחיים אחרי גיל 33

סוריה בבאראני: אנטלגנטי, מנומס, זוכה בתהילה, מכובד, עשיר, יצירתי, יש לו בעיות עם כעס וגאווה, טבע לוחמני.