אשוויני

1 אשוויני

אשוויני

מ 0 מעלות בטלה ועד 13.20 בטלה.

שליט הנקשטרה : קטו

אשוויני מסומלת על ידי ראש של סוס ולכן היא קשורה לאמצעי תחבורה, לצורך להיות בתנועה ולבצע במהירות פעולות שונות. נטייה זאת עלולה לעיתים לגרוע מאיכות הפעולה ולכן כשהירח או המזל העולה ממוקמים באשוויני מומלץ לאדם להירגע ולא לפעול בפזיזות.

חוקי הטבע או הדוות ששולטים בנקשטרה זאת הם האשוויני קומארים. בספרות הוודית הם מתוארים כרופאים שמימיים שבצעו בתקופה הקדומה ניסים רפואיים רבים. נקשטרה זאת יכולה כך להצביע על עניין ברפואה ועל יכולת ריפוי. האשווינים מציינים גם דואליות שקיימת בחיים: הם מחברים בן האדמה לרקיע, היום והלילה, העבר והעתיד.

אשוויני קשורה גם למיומנות בעבודה, אינטליגנציה, מוטיבציה גבוהה , עזרה לאנשים אחרים, קסם אישי, אלגנטיות, פופולאריות, פזרנות ואהבה לתכשיטים.

כאשר שליט הבית הרביעי, חמישי או שישי נמצאים בנקשטרה זאת יתכנו דאגות ביחס לרכוש, לילדים ולמגיה שחורה.

גונה : רג'אס (איכות או אנרגיה שקשורה לפעילות וחוסר שקט). בהקשר של אשוויני גונה זאת מציינת אנשים מאד פעילים ברמה הפיזית והמנטאלית שמושפעים בקלות מרגשות ומחפשים תמיד אתגרים חדשים. האיכות של רג'אס יוצרת נטייה להתמקד בהישגים, לשאוף לזכות בהכרה חברתית, בכבוד ובהצלחה. ההשפעה של רג'אס גורמת גם לנטייה לחפש תשובות לשאלות שונות בתחום החיצוני של החיים.

דושה : ווטה (יסוד האויר והחלל). איכות זאת קשורה לנושאים הבאים: תנועה, תקשורת, תפיסה, השראה והתלהבות. ווטה יוצרת רגישות במערכת העצבים, פעילות מרובה, ותשומת לב שמוסטת לנושאים רבים. כשווטה לא מאוזנת היא יוצרת אי שקט וחוסר סבלנות.

מטרה בחיים : דארמה (פעילות נכונה בהתאם ליעוד הנכון בחיים). לבני אשוויני חשוב לחיות חיים מוסריים, יש להם תחושה חזקה ביחס לגורלם והם מנסים לתמוך בקוד המוסרי של המדינה והדת שאליה הם משתייכים.

מעמד חברתי: ואשיה (סוחרים). פעילות מסחרית קשורה לתחום החיצוני של החיים ולאיכות של רג'אס.

מיקום בגוף : ירכיים , החלק העליון של הרגל.

עיסוק מקומות וסוגי אנשים : אנשים שיכולים להביע בתחום עיסוקם אומץ ברמה הפיזית כמו שוטרים, חייליים ואתלטים. רופאים, רוקחים או כימאים, פרשים, מאמני סוסים. עבודה עם מתכות או מכונות כבדות, אנשים שקשורים לתחבורה, בתי חרושת, יצור נחושת ופלדה, הפעלת מכרות, מהנדסי מכונות, אורוות, מרוצים, מסלולי מרוץ, בתי משפט פלילים. בתי חולים.

מערכות יחסים: אשווני מחפשים בן זוג שיבין את הצורך שלהם בחופש. הם אידיאליסטים במערכות היחסים שלהם ומחפשים מישהו שיוכל לעמוד בציפיות הגבוהות שיש להם. בן הזוג האידיאלי שלהם חייב להיות ספורטיבי, פעיל והרפתקן עם חיבור רוחני עמוק. למרות שאשוויני מחפש ברצינות בן הזוג אידיאלי יהיה קשה לו להתחייב למערכת יחסים קבועה ורצינית.

אנרגיה מינית: האנרגיה המינית של אשוויני די פראית וגם כשהם התיישבו ונרגעו בחיים הם עשוים להמשיך לחוש בתוכם רצון להתפרע. בהקשר המיני הם אוהבים לכבוש ולא ימתינו בצורה פאסיבית כדי להביע את התשוקות שלהם. כשהם נמשכים למישהו הם ירגישו כמו ציידים. הם מאד חושניים ומיניים ויכולים להיות מאהבים מעולים. בהקשר המיני הם אוהבים להיות עצמאיים וקשה להם להתחייב למערכות יחסים ארוכות.

דרך רוחניות : אשוויני קשורים לקארמה שאותה הם מביאים מחיים קודמים. הם מאד רוחניים אולם לא תמיד הם מבטאים זאת בצורה גלויה. יש להם תחושה עמוקה של חובה והם יקדישו את עצמם לגמרי למטרות הגבוהות שיש להם בחיים. האנרגיה הרוחנית שלהם חייבת להתבטא בפעילות שהם מבצעים בחיים אלו.

צבע: אדום כהה (דומה לצבע הדם).

לגנה באשוויני: אוהב הרפתקאות ונסיעות, עיניים בוהקות, מושך, מכובד, צנוע, יעיל

חייב לשלוט או לרסן את הרגלי התזונה שלו. יכול לסבול מבעיות של צריכת סמים.

צ'אנדרה (הירח) באשוויני: אינטליגנטי, מחשבה מבריקה, מושך, ניראה מעולה, שמח, מחזק תיקווה אצל אנשים אחרים, בעל יכולת ריפוי, מטפח ועוזר לאחרים, אוהב מוזיקה ואומנות, אוהב נסיעות, מאמין מאד באלוהים, אוהב מאד את משפחתו, מתחתן בדרך כלל בגיל 26-30. יתכנו מאבקים עד גיל 30 ולאחר מכן יחווה התקדמות בחיים.

סוריה (השמש) באשוויני: מלכותי, גאוותן, יכולת עסקית מעולה, אגרסיבי, מיליטנטי, כושר מנהיגות, מביע עמדה סמכותית, שואף לצבור כוח וכבוד.

התאמה טובה לנקשטרות אחרות: ההתאמה הטובה ביותר שלהם היא עם באראני. מערכות יחסים טובות נוספות יכולות להיות עם בני אשוויני אחרים וכמו כן עם פושיה, אשלשה, סוואטי, שארוונה ורווטי.

התאמה בעייתית לנשטרות אחרות: אסטרה, אוטרה פאולגוני, גיישטה ומולה.

התאמה מינית אידיאלית: עם סאטהבישק.

התאמה מינית גרועה: עם סוואטי ואסטה.