מנטרות לקטו (זנב דרקון)

הפסוקים הבאים לקוחים מהנאווה גראה סוקטה. פרק מהיאגור וודה (שמופיע בגרסה מעט שונה בריג וודה)  שמוקדש לתשעת הפלנטות. לכל פלנטה במזמור זה יש שלושה פסוקים. הפסוק הראשון מוקדש לדווטה או לחוק הטבע שאחראי לאותה פלנטה. הפסוק השני מוקדש לאדידווטה או לחוק טבע ששולט על אותה פלנטה והפסוק השלישי לפרטיאנטהדווטה כלומר לחוק טבע עליון שקשור לאותה פלנטה. הפנדיטים (כהנים) הוודים משתמשים בפסוקים אלו בעת ביצוע טקסים וודים (יאגיות) שמיועדים לחזק את ההשפעה החיובית של הפלנטות ולנטרל השפעות שליליות שעלולות לנבוע ממיקום בעייתי שלהן במפת הלידה שלנו.
  1. יוצר קרן (קטו) אור במקומות שבהם אין קרני אור, יוצר צורה במקומות חסרי צורה, או אינדרה הצעיר, שליט החיים, הנך נולד יחד עם השחר.
  2. הבורא (בראמה) יחד עם הדוות, שליט הפסוקים בן המשוררים, הרואה בן הקדושים, הבז בן ציפורי הטרף, הגרזן ביער, סומא זורמת ושרה דרך המסננת המטהרת.
  3. מי ייתן (וצי'טרגופטה) הזורח, יופיע עבורנו כשהוא מלא באור, בהיותו מלא אור הוא שולט ומעניק חיים. הוא קורן באורות, מי ייתן והוא יעניק לאילו שדבקים בו עושר של אור רחב ומלא בחיוניות.

הפסוק הראשון מתייחס לקטו כאינדרה מלך הדוות שמביא אור מהחשיכה. קטו מייצג כאן קרן אור ראשונית של השחר שמייצגת כל יזמה חדשה (כולל החיפוש של היוגי אחרי אהרה).

הפסוק השני מוקדש לבראמה הבורא בהיבט שלו כסומא; תמצית החיים שמעוררת את האיכות של אננדה (אושר עליון) ושממנה כל הברואים מופיעים.

הפסוק השלישי מוקדש לצ'יטרגופטה כשליט העליון של קטו. הספרות הוודית מתייחסת לעיתים לצ'יטרגופטה כהיבט מסוים של גאנש וטוענת שברמה הקוסמית הוא שולט בזמן ובחוקי הקארמה. בהקשר זה קטו מסוגל להעניק לנו תפיסה גבוהה של המציאות ועוצמה פנימית שנובעת מתרגול מדיטציה.