מנטרות לראו (ראש דרקון)

 הפסוקים הבאים לקוחים מהנאווה גראה סוקטה. פרק מהיאגור וודה (שמופיע בגרסה מעט שונה בריג וודה)  שמוקדש לתשעת הפלנטות. לכל פלנטה במזמור זה יש שלושה פסוקים. הפסוק הראשון מוקדש לדווטה או לחוק הטבע שאחראי לאותה פלנטה. הפסוק השני מוקדש לאדידווטה או לחוק טבע ששולט על אותה פלנטה והפסוק השלישי לפרטיאנטהדווטה כלומר לחוק טבע עליון שקשור לאותה פלנטה. הפנדיטים (כהנים) הוודים משתמשים בפסוקים אלו בעת ביצוע טקסים וודים (יאגיות) שמיועדים לחזק את ההשפעה החיובית של הפלנטות ולנטרל השפעות שליליות שעלולות לנבוע ממיקום בעייתי שלהן במפת הלידה שלנו.

  1. באיזה חסד מיוחד אינדרה יתגלה לנו באופן מבריק?  הוא הנו חבר שתמיד עוזר לנו! באיזה חברה רבת עוצמה (הוא יתגלה בפנינו)?
  2.  הפרה המנוקדת באה וישבה שוב בפני האם, משתרעת מעבר לאב לעולם האור.
  3. החבר של האלה ניריטי נקשר סביב צווארך; מי ייתן והוא ישוחרר. אנו משחררים אותך מכך לאריכות חיים גדולה יותר. מי ייתן וחייך השמחים לא יקטעו.

בפסוק הראשון ראו מקושר לשאקטי או לעוצמה של אינדרה; מלך הדוות.

הפסוק השני מתייחס לדורגה השליטה של ראו ומזהה אותה כפרה מנוקדת שמסמלת את חשכת הלילה ואת כוח החיים של הפראנה (נשמת החיים הקוסמית) שמתרחבת מעבר לעולם הארצי לעולם של בני האלמוות.

הפסוק השלישי מוקדש לניריטי שמווה את השליטה העליונה של ראו. איכות זאת של חוק הטבע מייצגת קארמה, שעבוד, מחלות ומוות. ניריטי קשורה לקאלי האלה השחורה שמשמידה את הכוחות השלילים בטבע.