מפה מהגיהנום: מפת הלידה של היטלר

מתוך NRG / ניו-אייג'

המורה שלי, מהרישי מהש יוגי, טען שמדינה אינה ישות מופשטת: היא גוף שמורכב מאוסף של בני אדם. כל מחשבה ופעולה של תושבי המדינה משפיעה על הסביבה ויוצרת תודעה קולקטיבית שמעצבת את איכות החיים במדינה, וקובעת גם את סוג האנשים שמנהיגים אותה. ראש מדינה מהווה, אם כן, "ראי תמים" של תודעת האזרחים, וכשהוא נכנס למשרדו הוא מפסיק לתפקד כאדם פרטי ומתחיל לפעול בהתאם לאותה תודעה קולקטיבית.

כפי שנראה, המפה האסטרולוגית של אדולף היטלר כוללת השפעות שליליות רבות. אולם למרות זאת לא ניתן להבין באמצעותן את הטירוף והאכזריות הבלתי אנושיות שאפיינו אותו וגרמו למותם של מיליונים. התודעה הלאומית הגרמנית נתנה משנה תוקף להשפעות השליליות החזקות שקיימות במפה, והניעה את היטלר לפעול בדרך שבה הוא פעל.

אדולף היטלר. רעיונות אידיאליסטיים מעוותים צילום: אי-פי

אדולף היטלר. רעיונות אידיאליסטיים מעוותים צילום: אי-פי

מלחמת כוכבים וסטיות מיניות

המזל העולה במפה של היטלר (יליד 20.4.1889) – הוא מאזניים. הבית הראשון (שבו נמצא סימן מאזניים) מקבל השפעה אגרסיבית חריפה מההיבטים של מאדים והשמש בבית שבע. בנוסף לכך, ההיבט של ראש דרקון על הבית הראשון מגביר חוסר שקט פנימי וחוסר איזון ביסוד האוויר, ויצר אצל היטלר אי יציבות מנטלית ונטייה לפרנואידיות. ההשפעות השליליות במפה חיזקו את התכונות השלילית של מזל מאזניים, ואפשרו להיטלר להשפיע בצורה חזקה על ההמונים ולזכות בעוצמה פוליטית על בסיס קידום רעיונות אידיאליסטיים מעוותים. צרופים אלו עוררו אצלו רעיונות גזעניים ורגשות חייתיים ונמוכים.

הבית השביעי מאד דומיננטי במפה, ומקבל השפעות שליליות חזקות. הסימן האסטרולוגי בבית זה הוא טלה ואנו מוצאים בבית ארבעה כוכבים: כוכב חמה, שמש, מאדים וונוס. כוכבים אלו מביטים בבית הראשון ובכך משפיעים בצורה ישירה על האישיות והנטיות הבסיסיות של היטלר.

השמש ומאדים הם כוכבים חמים, שקשורים ליסוד האש. שניהם נחשבים ככוכבים מרעים וחזקים מאד במפה של היטלר. השמש מייצג שלטון והנהגה, הוא נעלה בבית שבע ואחראי להחלטיות של היטלר, לפופולריות העצומה שממנה הוא נהנה בגרמניה וליכולתו להשפיע בעוצמה על אנשים. מאדים נמצא בבית שלו בסימן טלה, הוא צמוד לשמש ו"נשרף" עקב כך. הצמידות של השמש ומאדים וההיבט שהם מטילים על הבית הראשון יצרו במפה השפעה מאד חזקה של פיטה (יסוד האש באיורוודה) לא מאוזנת, שאחראית לדוגמטיות, לאלימות ולאכזריות הרבה שאפיינה את היטלר.

מאדים ונגה נמצאים בבית שבע באותה המעלה, ומשתתפים משום כך במלחמת כוכבים
שבה מאדים מנצח ומחזק את ההשפעה האגרסיבית שלו במפה. בנוסף לכך, כל הכוכבים בבית שבע מקבלים היבט בעייתי קשה משבתאי (בהיבט העשירי שלו), שמחזק את הנטייה לאלימות ולמלחמה ובמקביל יוצר אופי דיכאוני. ארבעת הכוכבים בבית שבע מקבלים היבט קשה משבתאי וההשפעות השלילות שנוצרות מכך יכולות להצביע על סטיות מיניות. צרוף הכוכבים בבית שבע מאד משמעותי, מכיוון שמבית זה הם מביטים בבית ראשון שמייצג את הנטיות הבסיסיות של האדם ויוצרים טיפוס מאד אגרסיבי ואלים. צרוף זה מצביע גם על אויבים רבים.

מאדים ושבתאי נמצאים במפה בהיבט הדדי קרוב וחזק. שני הכוכבים הללו אויבים, והקשר ההדוק ביניהם יוצר השפעות שליליות חזקות, שמעצימות עוד יותר את האנרגיה האלימה והאכזרית שקיימת במפה. הצרוף הבעייתי של מאדים ושבתאי מתבטא בצורה שלילית באיכויות שקשורות לבתים שבהם כוכבים אלו נמצאים, ושעליהם הם שולטים. השפעות שליליות אלו התבטאו אצל היטלר בנושאים הבאים: דיבור, עיסוק מקצועי, שותפות, זוגיות, מיניות, קארמה מחיים קודמים, מצב מנטלי, קשר לאמא ונטייה ליצירת שותפויות עם טיפוסים שליליים ואכזריים.

עוצמתו של מאדים במפה והעובדה ששבתאי נמצא בבית עשר בנקודה הגבוהה ביותר, יצרו אצל היטלר אנרגיה דמונית אפלה. שני כוכבים אלו קשורים בצורה ישירה לנגה, שליט המזל העולה, והם מאד דומיננטיים במפה. שבתאי בבית עשר יצר ראג'ה יוגה (צרוף מלכותי) והעניק להיטלר עוצמה רבה וכבוד מהסביבה, אך יחד עם זאת מיקומו בבית זה חולל מצב שבו האדם הורם למעמד גבוה מאד ולאחר מכן נפל ממנו והתרסק לחלוטין.

שרטוט מפת הלידה ההודית של היטלר

שרטוט מפת הלידה ההודית של היטלר

אימפולסיביות שהובילה לתבוסה

צדק חזק בבית שלוש מאחר שהוא נמצא שם בסימן שנשלט על ידו (קשת). הוא צמוד לזנב דרקון, שמחזק תמיד כוכבים שנמצאים בבית שלהם יחד איתו. צרוף זה אחראי ליכולת ליצור עוצמה צבאית, שקשורה בדרך כלל באסטרולוגיה ההודית לבית השלישי. הירח, שליט הבית העשירי (שקשור למקצוע והערכה מהסביבה) נמצא גם הוא בבית השלישי, אולם הוא אינו יוצר שם השפעה טובה, וגרם להיטלר לפעול בצורה אימפולסיבית שהובילה אותו בסופו של דבר לתבוסה.

כוכב חמה, שמייצג פעילות אינטלקטואלית ותקשורת, מקבל בבית שבע השפעות חזקות של יסוד האש עקב מיקומו בסימן טלה והצמידות למאדים ולשמש. השפעות אלו גרמו להיטלר לחוש סערות פנימיות חזקות וחום מנטלי, שהובילו להחלטות אלימות ואכזריות. זנב דרקון בבית שלוש, יחד עם הירח וצדק, יצר נטייה לריב עם אחרים. הדמות המצטיירת דרך הצירוף הזה היא של אדם עקשן מאד שחווה רגשות שליליים חזקים, בצד עליות ומורדות חדים במצבי הרוח.

שבתאי נמצא בבית עשר בסימן סרטן – מיקום שלא מתאים לו. בנוסף, הוא מקבל שם היבט קשה ממאדים, מה שמחולל בעיות רבות. צרוף זה של שבתאי ומאדים אחראי להשפעה הניכרת של היטלר על אחרים, וליכולתו לגרום להם לפעול בהתאם לרצונו. הוא יצר שאיפה חזקה לעוצמה ואפשר להיטלר להכיר ולהבין את נקודות התורפה של אנשים אחרים ולנצל אותן לתועלתו.

עלייתו ונפילתו של היטלר התרחשו שתיהן בתקופה הראשית (מאהדשה) של ראש דרקון, נקודה גיאומטרית במפת הלידה שמציינת אשליה ועוצמה ארצית. תקופות של ראש דרקון מתאפיינות בדרך כלל בהצלחה בתחום החומרי של החיים, אולם הצלחה זו אינה נשמרת ובסופו של דבר מובילה להשפעות שליליות ולהרס הדברים שהושגו. בתקופה הראשונה גרם ראש דרקון להיטלר לשאוף להתפשט ולהשתלט על ארצות אחרות. אך האנרגיה האפלה של ראש דרקון שבשה לבסוף את כושר ההחלטה הצבאי החזק של היטלר, וגרמה לו לפלוש לרוסיה, לפרוש את צבאו בצורה מפוזרת מדי ולגרום לארה"ב להיכנס למלחמה – אירועים שבסופו של דבר הביאו לתבוסתו.