בלדה לסוכן כפול: המאפיינים של בני מזל תאומים לפי האסטרולוגיה ההודית

מתוך NRG / ניו-אייג'

הם נקרעים בין אידיאולוגיות שונות, נאמנות לאנשים שונים והתעסקות בשאיפות מנוגדות שיוצרות ניגודים וסתירות בחייהם. אז מי אתם, בני מזל תאומים?

תאומים. משתעממים בקלות ומתקשים להסתגל למצבים חדשים צילום שאטרסטוק

תאומים. משתעממים בקלות ומתקשים להסתגל למצבים חדשים. צילום: שאטרסטוק

מזל תאומים מייצג גבר ואישה ובכך מודגש האופי הדואלי של הסימן. בפילוסופיה ההודית עיקרון דואלי זה מתבטא בקוטביות שקיימת בין פורושה, העצמי הטרנסנדנטאלי השקט והבלתי מוגבל, לפרקריטי, הטבע החומרי הדינמי שממנו מתפתח כל היקום.
דואליות זאת מתבטאת במזל תאומים בעובדה שהוא קשור מצד אחד לפעילות יצירתית או לפוטנציאל רוחני גבוה שמאפשר לו לעיתים לנסוק לגבהים רוחניים, ומצד שני בכך שיש לו נטייה להשתקע בתחום החומרי של הבריאה.

בשלב ההתפתחות של תאומים, מגלה הנפש סקרנות ומביעה גמישות, פתיחות ושאיפה לגלות דברים חדשים ביחס לעולם. ברגע שבן מזל תאומים מתמקד בהתחברות למהות הרוחנית הפנימית שלו ומפחית את ההשתקעות בגירויים חיצוניים, המיומנות והאינטליגנציה הטבעית שלו יכולה להתבטא בצורה מאוד חיובית ולקדם אותו בחיים. הקוטביות שמאפיינת את התאומים מאפשרת לו לעסוק בנושאים ובתחומים מגוונים ומקנה לו גם את היכולת להתעסק בשני דברים בעת ובעונה אחת.

בני מזל תאומים מאוד מיומנים ובדרך כלל יש להם תחומי ענין מגוונים. הם אוהבים ללמוד ולהשתמש ביכולות המנטליות שלהם במהירות. הם מאוד ורבאליים, פטפטנים ושנונים ומעדיפים גירויים שמתלווים ללימוד של נושאים חדשים על פני עבודה שנדרשת כדי להתמחות באותם התחומים.

תאומים שולט בצוואר שמספק לנו את היכול לסובב את הראש מצד לצד ולהתייחס לכל האפשרויות השונות שקיימות בחיים ולא רק לדברים שנמצאים מולנו. יכולת זאת מלווה באינטליגנציה שמאפשרת לתאומים להגות בכל אותם האפשרויות ולפעול בהתאם לכך.

חיים מסובכים

מזל תאומים קשור ליסוד האוויר. הוא חיובי, נשלט על ידי כוכב חמה ומתאפיין באנרגיה גברית. כוכב חמה קשור לתקשורת, לכן בני תאומים רבים מוצאים את עצמם מעורבים בתחום התקשורת ככתבים, דוברים, שחקנים או מורים. הם מאוד יצירתיים, חדשניים, מקסימים אנשים אחרים ויכולים להביע גמישות בחיים, הן ברמה המנטלית והן ברמה הפיזית.
מבחינה פיזית בן מזל תאומים הינו בדרך כלל גבוה, זקוף, ורזה. הוא הולך במהירות, רגליו דקות והוורידים שלו גלויים לעיין. הוא בעל זרועות, פנים, אף וסנטר ארוכים. יש לו לעיתים קרובות עניים בגוון אפור או דבש והן נראות חדות, מהירות ופעילות. השיער שלו בדרך כלל בגוון חום כהה.

מבחינה מנטלית בן מזל תאומים ניחן באינטליגנציה וכישורים מנטליים גבוהים. הוא יכול לקלוט ולהבין במהירות רעיונות שאנשים מביעים ולהעביר אותם ביעילות לאחרים. יסוד האוויר שבתאומים מאפשר לו להיות גמיש מבחינה מנטלית ויחד עם זאת מעניק לו חדות אינטלקטואלית שמאפשרת לו להבין תחומים רבים ומגוונים של ידע.

למרות היכולת המנטליות הגבוהות שלו, בן מזל תאומים מתאפיין בקונפליקטים פנימיים ובחוסר יציבות. הוא לא חש בדרך כלל רגיעה וסיפוק פנימי וכל דבר שקורה לו עלול לעורר בו חוסר שקט וחוסר יציבות. לעיתים קרובות הוא נוהג לשקוע במחשבות על התנסויות נעימות שהוא חווה בעבר או בשאיפות ותקוות שיש לו ביחס לעתיד. מחשבות אלו אינן מאפשרות לו להיות "בכאן ועכשיו" ומעכבות כך את התפתחותו הרוחנית.

לעיתים קרובות נקרע בן מזל תאומים בין אידיאולוגיות שונות, נאמנות לאנשים שונים והתעסקות בשאיפות מנוגדות שיוצרות ניגודים וסתירות בחייו. לתאומים קשה להתמיד בפעילות מסוימת או להיות בקשר רומנטי רק עם אדם אחד. הוא נוטה להשתעמם בקלות ותכונה זאת גורמת לאנשים אחרים לחוש שהוא אינו יציב מבחינה רגשית ושקשה לסמוך עליו כעל חבר אמיתי.

החיים של בן מזל תאומים בדרך כלל מסובכים וקשים להבנה. הוא נוטה לעתים לחוות דיכאון, התמכרויות שונות ושאיפה לריגושים חזקים. התנסויות אלו עשויות להסב לו קשיים בחיים ולגרום לו להסתבך הן בעבודה והן בחייו האישיים.

לבן מזל תאומים קשה להסתגל למצבים חדשים והוא סובל לעיתים מבעיות פסיכולוגיות וחוסר איזון בריאותי. התנסויות אלו קשורות, ברמה עמוקה יותר, לעובדה שהוא שואף לגלות ולהבין מתוכו את התכלית והמשמעות הפנימית של החיים. התנסויות קשות שהתאומים עובר בחייו עשויות לסייע לו בסופו של דבר להתגבר על בעיות שונות ולהתפתח מבחינה רוחנית. כל עוד המשמעות הפנימית האמיתית של החיים אינה ברורה לו הוא ימשיך לנסות להבין בצורה עמוקה יותר את החוויות השונות שהוא עובר בחיים ואת משמעות החיים והמוות.

באסטרולוגיה ההודית מזל תאומים קשור למעמד הסוחרים (וואשיה) עובדה שמדגישה את המיומנות המסחרית שלהם ואת העובדה שלעיתים קרובות הם מצליחים בעסקים.

בני מזל תאומים קולטים דברים מהר ולכן יכולים להצליח בלימודים ולזכות בחינוך טוב. יש להם יכולת להביע מיומנות בתחומים שונים והם מסוגל לבצע בעת ובעונה אחת מטלות שונות. התאומים שנון אולם לעיתים ביישן. לעיתים קרובות הוא אוהב מוזיקה, ריקודים, ציור, רישום נסיעות ופיתוח של המצאות שונות. האנרגיה של מזל תאומים קשורה גם לבתי הימורים ולאולמות שעשועים שבהם רוקדים ושומעים מוזיקה.

בן מזל תאומים יכול להביע מיומנות גבוהה בפעילות, אולם הבעיה היא שלעיתים קרובות אין לו סבלנות להתמקד ולסיים את העבודה. הוא נוטה להתווכח וחסר לו כושר ריכוז ויכולת להחליט במהירות. לתאומים יש בדרך כלל אמביציות ושאיפות חזקות. הוא סקרן ומעונין לשמוע במהירות דיווח על תוצאות שנובעות ממאמצים שהוא משקיע בעבודה. הוא אוהב להשתעשע ולעסוק במשחקים מנטליים.

בריאות ומחלות

כוכב חמה, שליט מזל תאומים, קשור למערכת העצבים ויוצר מערכת עצבים מעודנת ורגישות גבוהה. כתוצאה מכך לבני מזל תאומים יש נטייה להיות עצבניים ולחוות חוסר שקט וחרדות. נטייה זאת עלולה להזיק לבריאותם. חשוב להם להימנע מהשתקעות מוגזמת בעבודה שעלולה לגרום לתשישות ולמתח.

בני מזל תאומים חייבים להקפיד על שינה ומנוחה מספיקה כדי לשמור על מערכת העצבים נינוחה ורעננה וכדי להישאר רגועים וליהנות מבריאות טובה.

מבחינה פיזיולוגיות מזל תאומים קשור לריאות, לכתפיים ולזרועות. בני המזל עלולים לסבול מנזלת, ברונכיטיס, שפעת, דלקת קרום הריאה, טחורים, בעיות בשלפוחית השתן ובכליות.

רומנים ונישואים

כאמור, תאומים הוא סימן דואלי ולכן בני מזל תאומים עשויים לחוש שגיוון בזוגיות ובמערכות יחסים הוא תבלין שבלעדיו קשה להם ליהנות מהחיים. הם מתחברים בקלות לאנשים אחרים אולם נוטים בקלות גם למצוא בהם חסרונות. מסיבה זאת קשה להם למצוא חברים ובני זוג שיספקו אותם.

קשר רומנטי טוב מהווה עבור בני מזל תאומים מקור לשמחה ואושר, אולם לאנשים אחרים קשה להבין אותם בקלות ועובדה זאת גורמת למערכות היחסים שלהם להיות מסובכות ובעייתיות. לבני מזל תאומים יש נטייה לפלרטט והם זקוקים לבן זוג אינטליגנטי ושנון.

הם נוהגים להביע רגשות חיבה לאנשים אחרים בראש ובראשונה על בסיס החלטות מנטליות שמחושבות מראש ולא מתוך רגשות עמוקים וספונטאניים. מסיבה זאת הם עלולים לפספס הזדמנויות
לפתח קשרים עמוקים ומשמעותיים.