שור ואחרים: מזל החודש עם כל השאר

מתוך NRG / ניו-אייג'

מוטי שפי מנתח את ההתאמה הזוגית של בני מזל שור עם יתר המזלות לפי האסטרולוגיה ההודית

אחרי שתיארתי בשני המאמרים האחרונים את התכונות העיקריות של בני מזל שור, המאמר הנוכחי דן בהתאמה הזוגית שקיימת בן מזל שור למזלות האחרים. כשאנו קוראים את התיאורים הללו חשוב לזכור שכדי לבדוק התאמה אסטרולוגית באופן רציני יותר יש לבחון בצורה יותר עמוקה את המפות של שני בני הזוג.

בבדיקה זאת יש להתייחס לשורה שלמה של מדדים אסטרולוגים שמצביעים על התאמה זוגית בתחומי חיים שונים ולא רק להתאמה בן הסימנים האסטרולוגים (תוכלו לקרוא על כך ביתר פירוט כאן).

מזל שור. צילום: שאטרסטוק

מזל שור. צילום: שאטרסטוק

שור עם טלה

השור קשור ליסוד האדמה והטלה לאש. השוני בין היסודות הללו יוצר צרוף שאינו קל ושעלול ליצור קשיים בנישואים. האיטיות והקונסרבטיביות של השור והצורך שלו בקביעות ויציבות אינה מתאימה לעיתים קרובות לאימפולסיביות ולמהירות של הטלה.

הטלה זקוק לאתגרים ולפעילות דינמית ואילו השור מעדיף שקט ויציבות. לטלה יש גם נטייה להתפרפר והשור מעדיף קשר
עמוק שמבוסס על נאמנות ומסירות. מבחינה מינית קיימת ביניהם התאמה לא רעה; הטלה אמוציונלי וחם והשור חושני וכך יכול להיות להם נעים ביחד. אולם עם הזמן הגישה הרכושנית של השור עלולה לעורר את כעסו של הטלה. בנוסף לכך השור נוטה להיות זהיר וקונסרבטיבי בעניינים כספיים והטלה בזבזן ולכן סביר להניח שיתעוררו ביניהם ויכוחים סביב נושא זה.

שור עם שור

צרוף זה יצור קשר מאוד מעשי וקונסרבטיבי שעשוי להמשך זמן רב. שניהם אוהבים כסף ועבודה קשה. תחושת הביטחון חשובה להם והם מביעים חיבה ומסורים האחד לשני. אולם יחד עם זאת קיימות בצרוף זה גם השפעות שליליות. השור עשוי להיות קנאי ורכושני וכשתחושה זאת חזקה מדי אצל שני בני הזוג היא עלולה ליצור הפרעות בחיי הנישואים.

בני מזל שור לא יוזמים דברים חדשים ואינם נרתמים לפעילות דינמית. דמיון זה בן בני הזוג אינו מקדם יצירתיות ואנרגיה גבוהה שחיונית להגברת התשוקה והלהט בקשר הזוגי.

מבחינה מינית גברת שור נוטה להיות יותר סנטימנטלית וזקוקה לתשומת לב רבה ולמסירות רבה מבן זוגה בעוד אדון שור יותר מעשי ושקול. הוא מסוגל להעדיף חברת גברים אחרים ולא תמיד מעניק לזוגתו את מלא תשומת הלב. מבחינה מינית שניהם ישירים ביחס לצרכים המיניים שלהם, יסוד האדמה מחזק אצלם את התשוקה והאנרגיה המינית, כך שמבחינה זאת קיימת ביניהם התאמה טובה.
כדי ליצור זוגיות טובה מומלץ להם להיות יותר עצמאיים, להיפגש גם עם אנשים אחרים ולפתח תחביבים שיאפשרו להם להיות פחות רכושניים ותלותיים בבן הזוג.

שור עם תאומים

התכונות הבסיסיות של השור והתאומים הפוכות; התאומים הינו הפכפך ויש לו אישיות מרובת צדדים, הוא חסר מנוחה, אוהב שינויים וגיוון. תכונות אילו עלולות להפריע לשור שאוהב חיים יציבים ומסודרים. השור עלול לנסות לשלוט בתאומים אולם הסיכויים שלו להצליח בכך קלושים מאוד.

השור נמשך לדמיון המפותח ולשמחת החיים של התאומים אולם סביר להניח שהתאומים יילחץ מהתגובות האיטיות של השור ומהתנהלותו הכבדה והקונסרבטיבית. השור והתאומים יכולים להסתדר אחד עם השני לפרק זמן קצר, התאומים ימשך לתשוקה החזקה של השור אולם עם הזמן השאיפה הבסיסית של השור לביטחון ויציבות תתנגש עם השינויים והתנועה המתמדת של התאומים. השור יותר מדי צמוד להרגלים קבועים כדי לזרום עם הצורך של התאומים בהרפתקאות חדשות.

שור עם סרטן

זהו צרוף טוב. לשני המזלות הללו יש הרבה במשותף; שניהם אוהבים את הבית, רגשניים ומאוד מיניים. היציבות הרגשית של השור והאופי הרגוע שלו מאזנים היטב את מצבי הרוח המשתנים של הסרטן. יחד עם זאת, השור הישיר צריך לשים לב לא לפגוע ברגשות המעודנים של הסרטן. הסרטן אוהב להיות תלוי במישהו חזק והשור מספק את הדרישה הזאת. בתמורה הסרטן מעניק לשור את הנאמנות וההתייחסות אליהם הוא זקוק. לשור יש אמביציות חזקות ביחס לכסף וביטחון ולסרטן יש בדיוק את אותן המטרות בחיים.

שור עם אריה

האריה זקוק לתשומת לב רבה מאנשים אחרים ואוהב דברי חנופה. השור גם זקוק להערכה מהסביבה אולם איכשהו האנרגיות של שני הסימנים הללו לא מתאימות והם עלולים למצוא את עצמם בתחרות על תשומת לב. בנוסף, האריה אוהב להרגיש שהוא מהווה את הציר המרכזי בחייו של בן הזוג שלו בעוד השור לא אוהב להרגיש שמנהלים לו את החיים.

האריה נוטה להיות אקסטרווגנטי, הוא מלא חיים ואוהב לעזור לאנשים אחרים. השור לעומתו חסכני ואנוכי יותר. מבחינה מינית ההתאמה שלהם טובה אולם היא לא מספיקה כדי ליצור זוגיות אידיאלית.

שור עם בתולה

התאמה טובה שאינה יוצרת הרבה בעיות. הם אוהבים את אותם הדברים הן מבחינה אינטלקטואלית והן מבחינה מעשית. השור משגיח היטב על ההוצאות הכספיות ודבר זה גורם סיפוק לבתולה החסכנית. העקשנות של השור והאינטלקט החד של הבתולה יוצרים צרוף שיכול לאפשר הצלחה בתחום החומרי של החיים. מבחינה מינית השור יותר פיזי ובעל תשוקות יותר חזקות והבתולה יותר קונסרבטיבית, אולם העקשנות של השור בתחום המיני יכולה לעורר את התשוקות החבויות של הבתולה כך שגם בתחום זה הקשר יכול להיות פורה.

שור עם מאזניים

השור מוצא במאזניים חום, רומנטיקה ונמרצות. היציבות של השור מאזנת את חוסר ההחלטיות של המאזניים. מאזנים מסוגל להרשים ולהרטיט את השור. הקשר ביניהם יהיה תלוי על רגשות חיבה והערכה הדדית של יופי ודברים מעודנים אחרים. שניהם שואפים להרמוניה והם מעדיפים להימנע מפרובוקציות. המאזנים הדיפלומטי יכול להניע בדרך עדינה את השור העקשן לפעול בהתאם לרצונו.

נושאים כספיים עלולים לעורר בעיות מאחר ולמאזנים אין את אותה יראת הכבוד לכסף שיש לשור. שניהם נוטים לאגור דברים ואוהבים לאסוף דברים יפים. כוכב נוגה שולט בסימן שור ובמאזנים ויוצר בהם מיניות וחושניות חזקה אולם כל אחד מהם מביע את התכונה הזאת בצורה שונה. הגישה הרומנטית הקלילה והמשתנה של מאזניים יכולה להרגיז את השור והמאזנים יתנגד לאופיו השתלטני של השור וכך לאורך זמן הקשר ביניהם יכול להיות קצת בעייתי.

שור עם עקרב

מזלות אלו מנוגדים אולם יש להם גם תכונות משותפות רבות. שניהם החלטיים ובעלי רצון חזק. המיניות החזקה של השור מוצאת בשור פרטנר ראוי וההתאמה המינית שלהם יכולה לגבול באובססיביות. בשלב ההתחלתי של הקשר קיימת ביניהם משיכה פיזית חזקה מאד אולם כשתחושה זאת פוחתת היבטים המנוגדים באופיים באים יותר לידי ביטוי ועלולים ליצור בעיות בקשר הזוגי.

שני המזלות הללו נוטים להיות קנאים ושתלטנים (העקרב בדרך כלל יותר מהשור) ולכן חשוב שיהיה ביניהם אמון הדדי. הרגשות החזקים שלהם יכולים לגרום לקשר שמבוסס על רגשות אהבה-שנאה. הקשר בן השור לעקרב יהיה מאד סוער אולם בדרך כלל לא יהיה להם את הסובלנות הדרושה כדי לאפשר לו להתפתח ולהמשך לזמן ארוך.

שור עם קשת

הקשת חייב להרגיש חופשי ועצמאי. הוא חסר מנוחה, נהנה מדברים רבים, אוהב לטייל ולהתגורר במקומות רחוקים וזקוק למרחב פנוי משל עצמו. תכונות אלו מנוגדות לשור הביתי ולתלות שיש לו באחרים.
מבחינה מינית הם מתאימים; הקשת חסר המעצורים יכול להדליק את התשוקות החזקות של השור. אולם לשור קשה להתמודד עם הנטייה של הקשת לחפש גיוון ושינויים. לקשת יש גישה קלילה לחיים של "חייה ותן לחיות" והוא אינו מוכן שמישהו אחר ישלוט בו. השור לעומת זאת הנו רציני ושתלטן. קשר זה יכול כך להיות מלא בריבים ובחוסר הסכמה.

שור עם גדי

שניהם ישירים ואוהבים ביטחון. השור יעריך תמיד בגדי את הגישה המעשית, יכולת ההתמדה והאמביציה הגבוהה שלו, והגדי יכול להתחבר בקלות ליציבות והיסודיות של השור. שניהם קונסרבטיבים, סבלניים ומוכנים להתחלק באחריות. הם לא מאמינים בדברים שטחיים והאופי הרציני שלהם יכול לתרום לקשר טוב. ההתאמה המינית שלהם טובה ומבוססת יותר על הנאה הדדית ופחות על רומנטיקה. לשור ולגדי יש מטרות דומות בחיים, הם מתחברים לסוג זהה של אנשים, שניהם נוהגים לשמור על חשאיות ואוהבים כסף. הנאמנות של הגדי מאפשר לשור להרגיש בטוח ואילו השור מוקסם גם מחוש ההומור הבלתי צפוי של הגדי.

שור עם דלי

הדלי אוהב להיות חופשי ומנותק מהתחייבויות והוא לא יוכל להבין את הרכושניות של השור. השור קונסרבטיבי, זהיר ואינו פטפטן והדלי לעומתו בלתי קונבנציונלי, יצירתי, תוסס ונמרץ. השור מלא תשוקות והדלי מתפקד
במישור הרבה יותר מנטאלי. השור מוצא שקשה להחזיק את הדלי בבית ולספק אותו מדברים יום יומיים. הדלי אינו אוהב קשרים שכובלים ומגבילים, הוא מסתדר טוב לבד ועם זאת אוהב להביע בטבעיות רגשות חיבה לאחרים.
בקשר זוגי מחפש הדלי פתיחות ואפשרות להתבטאות עצמית, בעוד שהשור הרבה יותר מאופק באופן שבו הוא מביע את רגשותיו וזקוק לביטחון ונוחיות. הקשר יכול להחזיק מעמד רק כאשר אחד הצדדים מוותר לשני ומקבל את אופיו השונה, אחרת סביר להניח שבסופו של דבר יחמוק הדלי מהשור השתלטן והקשר יגיע אל סופו.

שור עם דגים

מזלות אילו יכולים להתחבר בצורה טובה. שניהם מעריכים יופי, הנאות ודברים טובים בחיים. המעשיות של השור יכולה לעזור לדגים החולמני להתגבר על מצבי רוח משתנים. השור המעשי מתמקד בעבודתו ויכול לשמש כדוגמא חיובית לדגים המרחף. יתכן שהדגים לא יבין את הגישה החומרית של השור לחיים אולם התלות של השור יכולה לספק לדגים עוגן שימנע ממנו להיסחף לים הפנטזיות הפרטיות שלו.