ראמנה מהרישי

מתוך NRG / ניו-אייג'

ראמנה מהרישי ( 14.4.1950- 30.12.1879)

Madurai, India, 01.15

ראמנה מהרישי

ראמנה מהרישי

ראמנה מהרישי לא רכש השכלה פורמאלית גבוהה וטען שהשכלתו העיקרית הגיע מידע שנצבר בחיים קודמים. בגיל 17 הוא חש שהוא עומד למות למרות שמצב בריאותו היה תקין לחלוטין. חוויה זאת גרמה לו לעבור תהליך של חקירה עצמית עמוקה בה הוא שלל היבטים חולפים שונים של הקיום הפיזי. חקירה זאת הובילה אותו להתנסות בעצמיות מוחלטת הקיימת מעבר לכל הפעילות המנטאלית והחושית. זמן קצר לאחר מכן הוא נטש את חיו הרגילים ועבר להתבודד במערה ליד ארונצ'אלה, הר קדוש לשיווה ליד טירוונמאליי מערבית לפונדצרי. במקום זה ראמנה בילה זמן רב במצבים אקסטאטיים של סמאדי והתבסס במצב קבוע של אהרה רוחנית. מאות אנשים החלו להיאסף סביבו והוא החל להעביר להם ידע על חקירה עצמית פנימית המובילה להארה.

צדק חזק מאד במפה בבית החמישי בסימן הרוחני של דלי. מיקום זה מראה על קארמה טובה וידע עמוק מחיים קודמים וכן על אינטליגנציה גבוהה. צדק משפיע על המפה בצורה חזקה מאחר והוא מביט מבית חמש הן על המזל העולה (בבית הראשון) והן על הירח ומזרים כך למפה כולה אנרגיה רוחנית גבוהה. הבט רוחני זה מתבטא בהופעה כללית (בית ראשון) של האדם המקרינה עוצמה ורוחניות רבה, ובתפקוד מנטאלי ורגשי (המיוצג על ידי הירח) המחובר לעצמי הפנימי המוחלט. ההשפעה הרוחנית של צדק במפה מתחזקת גם עקב העובדה שהוא ממוקם בבית התשיעי מהירח.

הירח גם הוא חזק במפה, הוא נמצא בבית תשע (הבית הרוחני ביותר במפה), יום אחד אחרי היותו מלא לגמרי, ומסוגל כך להעניק לאדם רגישות ואינטואיציה גבוהה. הירח צמוד בבית זה לזנב דרקון המייצג אי-מוגבלות והארה. ראש וזנב דרקון קולטים את האיכויות של כוכבים הצמודים אליהם וכך הרגשות והפעילות המנטאלית (הקשורים לירח) מקבלים כאן איכויות רוחניות גבוהות עקב השפעת זנב דרקון. הירח שולט במפה בבית עשר (הקשור למקצוע ולהכרה מהסביבה) וכאשר שליט של בית עשר נמצא בבית תשע הוא מראה על התמקדות בפעילות המתבצעת בהתאם ליעוד הקוסמי של האדם (דאהרמה) וכן על העובדה שפעילותו של האדם (בית עשר) מתמקדת בתחומים רוחניים ופילוסופים (בית תשע). צרוף זה מצביע גם על חוכמה ואמונה גדולה היכולים לסייע לאדם להצליח להגשים את ייעודו בחיים ולזכות בהכרה ובפופולאריות גבוהה.

הירח נמצא ב נקשטרה פורנוואסו הקשורה לאדיטי; איכות נשית של חוק הטבע הקשורה לנצחיות ואי מוגבלות. אדיטי קשורה גם ליוגה, ולחקירה פילוסופית המובילים להכרה עצמית. תכונות אלו היו מרכזיות בחייו ובתורתו של ראמנה שהדגיש את הצורך בחקירה פנימית ובהבחנה בן ההיבט החולף והנצחי של החיים כדרך להתבססות במוקשה (אהרה). הירח בפורנוואסו יוצר גם שקט פנימי, סבלנות ודבקות עמוקה באלוהים.

השמש מייצגת את האטמן או האני הטרנסנדנטאלי המוחלט העומד בבסיס כל הפעילות המנטאלית והרגשית של האדם. כאן במפה היא נמצאת בסימן קשת המתאפיין בנטיות דתיות או רוחניות. צרוף זה יוצר אדם כנה, אוהב חופש, אינטואיטיבי ובעל נטיות רוחניות גבוהות. ההצמדות בן ראש דרקון לשמש מגבירה את האנרגיה הרוחנית המובעת מהשמש ומצביעה על התמקדות והתמסרות לדרך חיים השונה מהנורמה המקובלת.

בית שלוש קשור למוטיבציה ולאנרגיה העיקרית המניעה את חיינו. כאשר השמש וזנב דרקון נמצאים בבית זה בסימן קשת הם מצביעים על התמקדות גבוהה ועל התמסרות לחיים רוחניים עמוקים. העובדה שהשמש והירח מנוגדים זה לזה במפה (בבתים שלוש ותשע) מראה על נטייה לבלות זמן רב במדיטציה במקומות מבודדים. צרוף זה מחזק גם הוא את הרוחניות ומצביע על מודעות עצמית גבוהה ועל הארה רוחנית.

מאדים חזק במיוחד במפה, הוא נמצא בבית זוויתי (קנדרה, בו כוכבים מתחזקים) בסימן טלה במפה הרגילה ובסימן עקרב במפת הנבאמזה. שני סימנים אלו נשלטים על ידי מאדים ולכן הוא מתחזק בצורה משמעותית. במפה רגילה מאדים זה היה יכול לגרום לעניין ועיסוק בתחומים צבאיים, אולם מאחר וצרופים אחרים במפתו של ראמנה ( צדק ובית תשע חזקים במיוחד) מצביעים בברור על רוחניות גבוהה, מאדים הביא לו גם השפעה רוחנית שהתבטאה בפרישות ובאינטליגנציה גבוהה. ההשפעה החזקה של מאדים (המיצג את אנרגית האש) על חיו של ראמנה מתבטאת גם בעובדה שהוא בחר לבלות את רוב חייו לרגלי הר הארונצ'אלה המייצג את התגלותו של שיווה ביסוד האש (בטאמיל נאדו, בדרום הודו קיימים חמישה מקומות המקודשים לשיווה והמיצגים את היסודות השונים בטבע. בטירוואנמאליי הלינגה במקדש, המייצג את צורתו של שיווה, קשור ליסוד האש ומגולם בסמוך גם בהר הארונצ'אלה ) .

מאדים בטלה בבית שבע יוצר גם נטייה למשמעת פנימית חזקה, להתנזרות ולהסתלקות מהחיים החומריים הרגילים.

כוכב חמה שולט בבית תשע (רוחניות ודת) ושתים עשרה (אהרה וחיים במקומות מבודדים) ואילו נגה שולטת בבית ראשון (העצמי) ושמונה (התנסויות רוחניות פנימיות). הצרוף של כוכב חמה ונוגה במפה מנתבים את האנרגיה הרוחנית של בתים אלו לבית השני ומחזקות את יכולת ההתבטאות המדויקת של האדם (ראמנה נהג לכתוב ולבטא את עצמו בדיוק רב)

הבית השני קשור לדיבור וההשפעה הרוחנית על הבית גרמה לכך שראמנה דיבר בעיקר על הגשמה עצמית ועל נושאים רוחניים עמוקים. דיבורו של ראמנה היה חזק (עקב ההיבט השמיני של מאדים) נעים (השפעה של נגה) לוגי ומדויק (השפעת כוכב חמה). כאשר שליט הבית השני נמצא בבית זוויתי (בית 7) והבית השני כולל כוכבים מיטיבים (נגה וכוכב חמה) הם יוצרים אדם "עם פנים נאים וחיוך מתוק ".

הפרישות בחייו של ראמנה וההשפעה החזקה של שיווה במפה מתבטאת גם במיקומו של שבתאי בבית שש. שבתאי מרגיש טוב בבית זה ובנוסף לנטייה לפרוש מהעולם למטרות רוחניות הוא מעניק לאדם אומץ רב ועוצמה רוחנית גבוהה.