כמו אש: על גברים ונשים במזל טלה

מתוך NRG / ניו-אייג'

הוא: בעל טמפרמנט סוער, עצמאי ונדיב ונמצא בחיפוש תמידי אחר הרפתקאות. היא: דומיננטית, רומנטית ומינית, אבל גם קנאית. מוטי שפי מציג את התכונות הבולטות של בני ובנות מזל טלה הסוערים, וממליץ בחום על כמה טיפים

בן מזל טלה ניחן בטמפרמנט סוער שעלול לגרום לו להביע רגזנות וקוצר רוח. לעיתים הוא מגיב בחוסר סבלנות, ובמידה והוא מקבל השפעות שליליות במפה האסטרולוגית הוא גם עלול להתנהג בצורה אגרסיבית שפוגעת באנשים באחרים.

הטלה כנה בצורת ההתבטאות שלו, אוהב להיות עצמאי ונדיב מאוד. הוא אופטימי מטבעו ומאמין שבסופו של דבר הדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר. יחד עם זאת הוא אינו יושב ללא מעש ומצפה שההצלחה תיפול עליו מהשמיים. הוא מאוד פעיל, משוכנע תמיד בצדקתו ונוהג לדבוק בה גם כשלאחרים ברור שהוא טעה.
הטלה נמצא בחיפוש תמידי שאמור לספק את אהבתו להרפתקאות. חיפוש זה יכול להתנהל הן בתחום הרוחני והן בתחום החומרי של החיים. הטלה נוהג לקבל החלטות במהירות ולבצע דברים מבלי להתייעץ עם אחרים ומבלי לקבל אישור מהממונים עליו.

לטלה יש כושר עמידה גבוה והוא יכול לשאת את הנטל של התנסויות קשות בחיים. ניתן לדמות את הטלה לענפים ועלים של שיח שיכולים לגדול ולהתרחב בשמש ובאוויר הפתוח רק לאחר שמסלקים עשבים השוטים שגדלים סביבו.

באופן דומה, כדי לחוות אושר וסיפוק ולהצליח בחיים, הטלה חייב לסלק הצמדות לתשוקות חזקות שגורמות לו לצאת מאיזון ולאבד את המיקוד הפנימי שלו. ברגע שהוא מצליח לעשות זאת שמחת החיים שלו תגדל, הוא יוכל להביע את תום הלב והטוהר הפנימי שלו בצורה מלאה והדבר יסייע לו להשתחרר מהסביבה החומרית המגבילה ולחוות את האחדות שקיימת בן ההיבטים הרוחניים והחומריים של החיים.

בתחום הרומנטי הטלה שואף לקשר אידאלי שבו ימצא את נסיכת חלומותיו. הוא נוטה להתאהב במהירות ומקדיש את עצמו לחלוטין לקשר הזוגי. בן מזל טלה נוהג לבחור בת זוג יפה, נבונה, נדיבה, בזבזנית, רומנטית, סוערת ובעלת תשוקות חזקות.

בדרך כלל הטלה נאמן ומסור ואינו נוהג לשקר לזוגתו. ההתנהלות שלו כנה ואמיתית והוא אינו מסוגל להעמיד פנים ולהביע אהבה ולהט כשאינו חש אותה באמת. הוא נוטה להתחמם ולהתרגז במהירות, אולם לאחר שהוא נותן ביטוי לזעמו חמתו שוכחת במהירות, הוא חוזר להיות עליז וידידותי ואינו ממשיך לנטור טינה לאלו שפגעו בו.

כשהטלה מתווכח עם זוגתו הוא עלול להתעצבן במהירות אולם הוא גם ממהר להביע את צערו, להתפייס איתה ולהתייצב לצידה כשהיא באמת זקוקה לעזרה.

מבחינה מינית הטלה אינטנסיבי, סוער וחסר סבלנות. הוא אוהב להיות דומיננטי ומעדיף קשרים מרגשים ובת זוג מסורה ונאמנה.

אופטימית ונלהבת

בת מזל טלה הינה בדרך כלל אינטליגנטית, שנונה, נלהבת, אגרסיבית ועצמאית. היא נוטה להתגאות במשפחתה, בביתה ובמראה החיצוני שלה. היא מאד רומנטית ויחד עם זאת קנאית.

לבת מזל טלה יש נטיה להיות דומיננטית ולנסות לכפות את דעותיה על אנשים אחרים ועל בן זוגה. היא מצפה שבן זוגה ידאג לה ואינה סובלת מצב שבו הוא אינו מקדיש לה מספיק תשומת לב. היא נוהגת לשבח אותו ולעולם אינה מהללת גברים אחרים בנוכחותו. היא מצפה גם מבעלה להחמיא לה ונלחצת בשעה שהוא מקדיש תשומת לב לבחורות אחרות, ביחוד כשהיא נמצאת בסביבה. חשוב לבת מזל טלה להעריץ את בן זוגה וברגע שהיא אכן מסוגלת לעשות זאת אהבתה אליו גדלה.

בת מזל טלה נוהגת בדרך כלל לשמור על הבית נקי ומסודר. היא אוהבת חברה, מארחת טובה ושמחה להזמין לביתה חברים ובני משפחה. היא דוברת אמת, לא נוהגת לשקר, מלאת אנרגיה ונוטה לעיתים להיגרר לריבים וויכוחים.

גבר שיתחתן עם בת מזל טלה יצטרך למלא תפקיד משני בבית וללמוד להסתגל לאינטנסיביות

מזל טלה

מזל טלה

ולהתלהבות הגדולה שהיא מביעה בחייה. בת מזל טלה נוהגת לעיתים לבזבז כסף ונטייה זאת עלולה ליצור נטל כבד על שכמו של בן הזוג. היא חסרת סבלנות, בעלת מזג חם ולעיתים חסרת סבלנות. תכונות אלו עלולות לגרום לוויכוחים ומריבות עם בעלה. הוויכוחים יכולים להיות קשורים לעניינים כספיים, לרגשות קינאה ולהתנהגות אגואיסטית.

כמו כן, בת מזל טלה הינה בדרך כלל מאוד אופטימית. גם בגיל מבוגר היא ממשיכה לחוש אנרגיה פנימית חזקה ולהיות מאוד פעילה. הנקודות החלשות שלה הן גאווה וקינאה. כדי להתגבר על כך היא צריכה ללמוד להיצמד פחות לאגו ולהתחבר למהות הרוחנית הגבוהה שלה.

היא מאוד מינית וזקוקה ליחסי מין סוערים וחזקים, נוטה להיות דומיננטית בסקס ואוהבת גיוון. כשבת מזל טלה מרגישה שהיא לא נאהבת היא יכולה להיהפך לתובענית ואגרסיבית. היא לא תסבול מצב שבו בן זוגה מתעלם ונוטש אותה. קשר רומנטי עם בת מזל טלה שאינה מרוצה מהחיים יכול להסב לבן זוגה תסכול וסבל רב.

טיפים לבני מזל טלה

מזל טלה שולט בחלק הקדמי של הראש עד לבסיס הגולגולת, במוח ובעניים. הטלה קשור ליסוד האש ולאנרגיה של מאדים וברפואה האיור וודית הוא מייצג את האיכות של פיטה (דושה או איכות שקשורה ליסוד האש והמים).

בדרך כלל בני מזל טלה נהנים מבריאות טובה, מכושר עמידה ואנרגיה גבוהה ומיכולת טובה להתגבר על מחלות. כשמזל טלה מקבל השפעות שליליות במפה הוא עלול לגרום למחלות הבאות: כאבי ראש, מיגרנות, פצעונים בפנים, גודש בסינוסים, חום, אירועים מוחיים, הפרעות בשינה ופציעות בגולגולת ובראש. כשבן מזל טלה מתרגז או חווה תסכול פניו הופכות באופן פתאומי לאדומות, דבר שגורם לאנשים שנמצאים סביבו להניח שיש לו חום.

כדי לשמור על בריאות טובה מומלץ לטלה להירגע ולקבל מספיק מנוחה וכמו כן ולהימנע מדאגות, התרגשות וכעס.

ביחס תזונה מומלץ לבני מזל טלה להפחית שימוש בחומרים ממריצים כמו קפאין ובמידת האפשר להימנע ממזון שאינו צמחוני, מאלכוהול וממאכלים מאוד מלוחים, חריפים וחמוצים שמגבירים את הפיטה (יסוד האש) בגוף. כמו כן, מומלץ לטלה להימצא בסביבה נעימה ונקיה ובחברת חברים טובים. הוא חייב לנסות להיות פחות ביקורתי וחסר מנוחה, לא לאבד את סבלנותו ולא לנטור טינה לאנשים אחרים.

לעיתים קרובות הטלה מביע פזיזות בפעילותו, ולכן מומלץ לו לנהוג בזהירות ולהימנע מנהיגה בשעה שהוא נסער ולחוץ.

בני מזל טלה חייבים להקפיד על סדר יום מאוזן ולקבל מספיק שעות שינה בלילה. מומלץ להם להימנע מצבעים חזקים וכהים ולעדיף בגדים מאריגים טבעיים, בצבעים בהירים ומקררים. מומלץ להם לעסוק בפעילות גופנית מתונה שאינה מגבירה את חוסר השקט שלהם.

הטלה נוטה לעסוק בפעילות אינטנסיבית שעלולה לעייף ולהתיש אותו ולכן מומלץ לו לתרגל מדיטציה ויוגה ,להירגע ולא לקבל על עצמו יותר מידי התחייבויות שגורמות לו לאבד אנרגיה ולצבור מתחים ולחצים.

הטלה חייב להשתדל להיות יותר סבלני ולהימנע מסערות אמוציונאליות. כדי ליהנות מחיי משפחה טובים, בני מזל טלה חייבים להרגיע את הטמפרמנט הסוער שלהם ולהיות פחות אימפולסיביים וחסרי סבלנות. עליהם להימנע מלהיות ביקורתיים כלפי בן/בת הזוג שלהם, להעיר להם פחות ולהימנע מוויכוחים שעלולים ליצור התלקחויות וכעסים.