הכוכב שמחובר: הצד הנשי של המטבע – נגה

מתוך NRG / ניו-אייג'

הוא מתקשר לשפע, אימפולסים מיניים ושמחת חיים, מייצג שאיפה להרמוניה, רגישות ורצון להשכין שלום, ושולט במערכת הרבייה. לא סתם אומרים שנשים מנגה. שיעור שביעי באסטרולוגיה הודית עתיקה

כוכב נגה. כדאי שיהיה במיקום טוב במפת הלידה שלכם ארכיון

כוכב נגה. כדאי שיהיה במיקום טוב במפת הלידה שלכם ארכיון

כוכב הלכת נגה (שוקרה בסנסקריט) נחשב באסטרולוגיה ההודית לכוכב המיטיב ביותר אחרי גורו או צדק. הוא מיצג אהבה, שמחה, נוחיות, חפצי מותרות וכלי רכב. הטבע המיטיב של נגה גורם לו לחזק את הבית שבו הוא שוכן וכמו כן את כוכבי הלכת שאליהם הוא מביט.
משמעות השם שוקרה היא זרע ובכך הוא מייצג מיניות ויכולת הולדה. כשנגה ממוקם במצב טוב במפת הלידה הוא מעניק לנו, בדומה לכוכב צדק, כסף, נוחיות ומזל טוב.

מלבד העובדה שהוא שולט בנושאים חשובים כמו קשרים רומנטיים וחיי נישואים, נגה קשור באופן ספציפי לשמחת חיים. מסיבה זאת לא קיים כמעט צרוף אסטרולוגי שיכול להפריע לחיים נעימים ומתוקים כמו מצב שבו נגה מקבל השפעות שליליות במפת הלידה.

נגה מייצג מוסיקה, הרמוניה, הערכה אמנותית, תשוקה, שאיפה למגע מיני והולדת ילדים. בהקשר החברתי מנסה נגה ליצור הרמוניה עם אנשים אחרים, מביע חיבה לאחרים, משפיע, משכנע, מבדר, מושך, מעביר את הזמן בצורה נעימה, נמנע מקונפליקטים, נדיב, פועל כמתווך, מיישב בן אנשים בעלי דעות מנוגדות, תורם לצדקה, אוהב יופי ואמנות, קשור לתכונות נשיות, מתווך ומשיג הסכמה בן אנשים.
נגה שולט במערכת הרבייה וכשהוא חלש במפה או מקבל היבטים מכוכבים מרעים הוא לעיתים קרובות יוצר מחלות שקשורות לאיברי המין, או הפרעות בפוריות.

האסטרולוגיה המערבית וההודית מתייחסות בצורה די דומה לנגה למעט העובדה שההודים טוענים שהוא מציין נוחיות, חפצי מותרות, כלי רכב ושמחה. בקריאת המפה האסטרולוגית החשיבות הגדולה של נגה נוגעת לעובדה שהוא מתאר ומייצג קשרים רומנטיים, את בת הזוג ואת חיי הנישואים שלנו.

יצירתיות ומיניות

גורו (צדק) הנו המורה של הדוות (האלים הוודים או חוקי הטבע) ומעביר לבני אדם ידע שכולל גם את הדרך להארה (מוקשה). שוקרה או נגה מתואר בספרות הוודית כמורה של האשורות (היבטים הרסניים של חוקי הטבע), אולם בניגוד לצדק הוא אינו מלמד ומוביל את בני האדם להארה. הוא מתמקד בלימוד נושאים שקשורים לאהבה, לאינטרקציה הרמונית עם הסביבה ולהערכת היופי והשמחה שקיימים בחיים.

נגה יוצר רגישות ומאפשר לנו לקלוט את התכלית האלוהית שקיימת בכל צורה של הבריאה החומרית. הוא יוצר יחסים הרמוניים, יכולת ליהנות מהחיים ונטיות אמנותיות.

באסטרולוגיה ההודית מתייחסים לכוכב נגה כאל נקבה וטוענים שהוא מיומן באמנות האהבה ויוצר בנו אימפולסים מינים ויצירתיים. העובדה שנגה מוגדר באסטרולוגיה ההודית כנקבה מיועדת להדגיש את הקשר
שיש לו לאיכויות נשיות כמו רגישות, יצירתיות, חברותיות וגמישות.

נגה מגביר את הטבע החושני שלנו ומכוון ומשפיע על המשיכה שנוצרת בן גבר לאשה. הוא קשור לאימפולס מיני שמתעורר בנו כלפי בני המין השני וכמו כן לדאגה לגוף ולשאיפה לאהוב ולהיות נאהב. יחד עם זאת, חשוב להבין שהדחף התשוקתי של נגה הנו בראש ובראשונה אינטלקטואלי ואמנותי בהתבטאותו.

נגה קשור ליצירתיות, הפעילות שלו מושרשת בתוכנית הכללית של ההתפתחות הקוסמית, אולם הוא פועל בעיקר בתחום החומרי החיצוני של החיים. הוא מעודן, תרבותי ועסוק תמיד בפעילות אינטנסיבית (הגונה שמאפיינות אותו היא ראג'ס שקשורה לפעילות).

נגה מאפשר לנו לקבל הבזקים אינטואיטיביים, שמובילים להרגשה פנימית של מלאות והרמוניה שיכולים לבוא לידי ביטוי קונקרטי באמנות.

הרמוניה ותענוגות

במיקום חיובי במפת הלידה מייצג נגה בראש ובראשונה הרמוניה. תחת השפעתו אנו מרגישים אחדות עם כל הבריאה הנגלית. נגה מביע יכולות פנימיות שחבויות בנו ואהבה לתענוגות החיים.
דרך השפעתו של נגה אנו מסוגלים לגרום שמחה ואושר לאנשים אחרים וליצור סינתזה של דעות שונות, כך שהיופי וההרמוניה האלוהית יוכלו להתבטא תמיד ובכל מקום. ככוכב מיטיב נגה מנסה תמיד ליצור תוצאות מוצלחות שמעניקות שמחה וסיפוק לכולם.

מיקומו של נגה במפת הלידה יכול ללמד אותנו על היחס והקשר שלנו לנושאים הבאים: כסף, כלי רכב, בגדים, תכשיטים, שירים, ריקודים, מוזיקה, אהבה, נישואים, בת זוג, שמחה, בשמים, פרחים, מגע מיני, בית, שפע והצלחה חומרית, שירה, חפצי אמנות, נשים, ספורט, התאהבות, מעמד חברתי גבוה, דיבור בעל קסם, נישואים ופסטיבלים.

נגה במיקום חזק במפה הלידה מעניק לנו כסף, נוחיות ועושר. הוא מייצג גם שמחה ולכן כשהוא חלש במפת הלידה הוא יכול להפחית את ההרגשה הטובה בחיים.

נגה קשור גם ליופי, חושניות ותשוקה וכאשר הוא חזק במפה הוא יוצר רגישות גבוהה, יופי ומשיכה לבני המין השני. אנשים עם מיקום טוב של נגה במפת הלידה יהיו בדרך כלל בעלי נטיות אמנותיות עם חוש אסתטי מפותח.

מאפיינים כלליים

מיצג – שאיפה, כמיהה, אהבה, שותף, יופי, אמנות, בת זוג (בייחוד רעיה עבור הגבר), קשרים רומנטיים.

שולט בסימן – שור ומאזניים.

נעלה (סימן אסטרולוגי שבו הכוכב מביע את מלא האיכויות החיוביות שלו) – דגים.

נופל (סימן אסטרולוגי שבו הכוכב אינו מסוגל להביע איכויות חיוביות) – בתולה.

חברים – שבתאי וכוכב חמה.

ניטרלי כלפי – מאדים וצדק.

אויבים – שמש וירח.

טבע – מיטיב.

מין – נקבה.

גונה (תכונה) – ראג'אס (פעילות אינטנסיבית וחוסר שקט).

דושה – ווטה (איכות שקשורה ליסוד האוויר) וקאפה (איכות שקשורה ליסוד האדמה).

דאטו – (רקמה שבה האיכות של הכוכב דומיננטית בגוף) זרע.

יסוד – מים.

חלק מהגוף שבו האנרגיה של הכוכב דומיננטית – זרע, ביצית, אגן הירכיים ואברי המין.

גובה שמאפיין אנשים שמושפעים ממנו – ממוצע.

טעם שקשור אליו – חמוץ.

מזג – רגוע ונוח.

חוק טבע או דווה שמייצג אותו – לקשמי (אלת השפע), אינדראני (בת זוגתו של אינדרה מלך האלים), פראשוראמה אווטר (התגלמות ווישנו כראמה בעל הגרזן).

היבטים של הספרות הוודית שקשורים אליו – צ'אנדאס (היבט של הספרות הוודית שמתאר את המקצבים הוודים), איטיאסה (הראמיאנה והמאבהרטה שמתארים את ההיסטוריה של החברה הוודית העתיקה) וגאנדארווה וודה (מוזיקה הודית קלאסית).

קרובי משפחה שאותם הוא מייצג – רעיה.

אנשי ממשל שאותם הוא מייצג – יועצים.

מעמד חברתי – כוהנים (ברהמינים).

גיל שבו האנרגיה של הכוכב חזקה ביותר – 16.

עצים, פרחים ואוכל – כותנה, משי, כל הפירות והירקות האקזוטיים, רימון, מיצי פירות, סוכר, עצים פורחים, סנדלווד, בשמים, פרחי גינה, צמחים מטפסים. גפן, ממתקים, יינות, תבלינים אקזוטיים, קמח.
צורה גיאומטרית – מתומן (מצולע בעל שמונה צלעות).

מספר נומרולוגי – 6.

כיוון – דרום מזרח.

יום בשבוע שבו האנרגיה של הכוכב חזקה – שישי.

עונות השנה – ווסנטה (20 במרץ עד 19 ביולי).

מתכות – כסף.

אבן חן – יהלום.

אבנים רגילות – ספיר לבן.

מנטרות שמוקדשות לנגה – מזמורים אלה לקוחים מהיאג'ור וודה ומשתמשים בהם כדי להחיות את האנרגיה החיובית של נגה בחיי האדם.

צבע – לבן וצבעים מגוונים.

בגדים – חזקים, ועמידים.

מאפיינים פסיכולוגים חיוביים – מביעים חיבה, חברותיים, אוהבים, עדינים, הרמוניים, מאוזנים, אלגנטיים, חושניים בצורה מעודנת.

מאפיינים פסיכולוגים שליליים – עצלנות, סנטימנטליות, גאוותנות, אי-מוסריות, חושניות מוגזמת, חוסר טעם ועידון יהירות, רברבנות, בזבזנות, נדיבות יתר, ראוותנות, חנפנות, קנאות, התערבות מוגזמת בעניינים של אנשים אחרים, ניסיון להגשים בצורה מוגזמת דרישות של אנשים אחרים, הסתגלות מופרזת על מנת לרצות אנשים אחרים.

כשהכוכב חזק במפה נמשכים לאובייקטים הבאים – בגדים איכותיים, אביזרי אופנה, אבני חן ותכשיטים, בשמים, חפצי אמנות, סרטים אמנותיים, שירה וספרות יפה. ספרים, סרטים ומחזות שעוסקים בנושאים רומנטיים, מערכות שמע, מכוניות פאר, פרחים.

אמצעי שכנוע – עצה טובה.

מקומות – מקומות יפים, בדרך כלל קשורים למותרות ושפע, כגון, מלונות פאר, אחוזות בריאות, בתי קולנוע, תיאטרון, מסעדות, מעדניות, מקומות בילוי, חדרי שנה, מכוני יופי ומספרות, מוזיאונים, גלריות אמנות, חנויות אלגנטיות, קניונים, מקומות בהם משמיעים מוזיקה, אולמות ריקודים, מועדונים, אופרה, אולמות קונצרטים, פסטיבלים, חגיגות, תצוגות אופנה, חנויות תכשיטים, חנויות בשמים.

מקצועות – אמנים, משוררים, זמרים, שחקנים, מעצבים, אנשים שעוסקים באופנה, צורפים.