הפלנטה הדו פרצופית

מתוך NRG / ניו-אייג'

הוא מייצג את האינטלקט, מגביר את ההבנה הפנימית שלנו ולעיתים הופך אותנו לפילוסופים. מצד שני, זהו כוכב דו פרצופי שלעתים קרובות יוצר השפעה של עצמאות מוגזמת. שיעור חמישי באסטרולוגיה הודית עתיקה, והפעם: כוכב חמה

כוכב חמה

כוכב חמה – או בשמותיו האחרים: בודאה (סנסקריט) או מרקורי (לועזית) – מייצג תחומים שקשורים לפעילות אינטלקטואלית ולתקשורת. הוא שולט במזלות תאומים ובתולה, סימנים אסטרולוגים אלה הינם היחידים שמייצגים בני אדם, בעוד שכל הסימנים האחרים של הזודיאק מייצגים צורות שאינן אנושיות. מעובדה זאת ניתן להסיק שלכוכב חמה יש קשר הדוק לפעילות אנושית.

כל בני האדם מתאפיינים בפעילות מנטלית עמוקה שמייחדת אותם משאר היצורים החיים. כוכב חמה מייצג פעילות מנטלית בשני אופנים שונים; כשהוא עוסק בפעילות מנטלית שמתמקדת בצד החומרי של החיים הוא קשור בצורה קרובה לסימן תאומים, וכשהוא פועל בתחום הרוחני של החיים הוא קשור לסימן בתולה.

מסע חומרי ורוחני

כוכב חמה יכול לציין את המסע שאנו עוברים בתחום החומרי של החיים ומשם את הנסיגה או החזרה ההכרחית שלנו לתחום הרוחני האלוהי. כוכב זה בא ללמד אותנו שהאינטלגנציה האנושית חייבת להיות מחוברת לאטמה ווידיה או לחוכמה האלוהית (שמיוצגת על ידי הכוכב צדק) כדי להשיג את מטרת החיים.

כוכב חמה קשור לפעילות אינטלקטואלית. הוא מגביר את ההבנה הפנימית שלנו והופך אותנו לעיתים לפילוסופים. כוכב חמה יכול לאפשר לנו להבין בצורה סימולטנית נקודות ראות שונות, אולם כשהוא אינו מסוגל לתאם בן דעות אלו הוא נוטה בדרך כלל להתווכח ומצטיין בחוסר עיקביות, ביקורתיות מופרזת וציניות.

מיקום טוב של כוכב חמה בבמפת הלידה יוצר אנשים נבונים בעלי יכולת שכלית גבוהה, תפיסה מהירה, יכולת גבוהה בוויכוחים, כושר אינטלקטואלי גבוה והתנהלות זהירה ביחס לפרטים.

ניטרלי וחסר מין

תחת השפעתו של כוכב חמה אנו נוטים לא לקבל עצות מאחרים. הוא גורם לעתים קרובות להגברת תשוקות שונות ויוצר דעות קדומות שמפריעות לאיזון נפשי ומונעות מאיתנו לראות את החיים בצורה ברורה.
כשכוכב חמה אינו צמוד לכוכבים "מזיקים" אחרים ואינו מקבל מהם היבט שלילי במפת הלידה הוא נחשב לכוכב מיטיב שמסוגל להחיות את הבית שבו הוא נמצא וליצור השפעות חיוביות בחיינו.

כוכב חמה הוא כוכב ניטרלי, חסר מין שמסתגל בקלות לכל סביבה שבה הוא נמצא. איכות זאת גורמת לו לספוג את הטבע והאופי של הכוכב שמצוי יחד איתו בבית מסוים או את הכוכב שמביט בו מבית אחר. לדוגמא, כשכוכב חמה מקושר במפה למאדים הוא מקבל על עצמו את תכונותיו השלילות ועשוי ליצור השפעות שליליות שאינן תומכות בחיים. לעומת זאת, מאדים עצמו יוצא נשכר מקשר זה ומקבל מכוכב חמה אנרגיה חיובית שמחזקת אותו מאוד.

כוכב חמה יוצר השפעה שמאפשרת לנו לבטא את עצמנו בצורה ברורה ומדויקת ולהביע כושר הסתגלות וגמישות גבוהה יותר מאשר מקוריות מחשבתית. הוא מאפשר לנו להבין את המשמעות הפנימית של כל תופעה שקיימת בטבע או בתוכנו. תחת השפעתו החיובית אנו מסוגלים להבהיר לאנשים רעיונות מסובכים ויכולים לקלוט במהירות אינפורמציה שמועברת על ידי אנשים אחרים.

ינטרה. צורה גיאומטרית המגלמת את האנרגיה של כוכב חמה .

ינטרה. צורה גיאומטרית המגלמת את האנרגיה של כוכב חמה

אינטליגנט ודו פרצופי

כוכב חמה קשור למסחר, תובלה, תקשורת, דיפלומטיה, שליטה בשפות ויכולת כתיבה. הוא שולט באינטליגנציה, דיבור, חינוך ובתהליכים מנטליים שונים. השפעה חזקה של כוכב חמה במפת הלידה יוצרת מרצים, מורים ואנשים שעסוקים בפעילות אינטלקטואלית.

כוכב חמה שולט גם בפעילות מסחרית וממלא תפקיד חשוב בחייהם של אנשי עסקים. הוא קשור גם לתפקוד של מערכת העצבים ולביטחון העצמי שאנו מביעים בחיינו, ולכן מיקום חלש שלו במפת הלידה יכול להצביע על עצבנות, חוסר ביטחון וחוסר שקט.

כוכב חמה שטחי באופיו. הוא דו פרצופי ולעתים קרובות יוצר השפעה של חוסר הצמדות ועצמאות מוגזמת. הוא אוהב להתבדח, רהוט בדיבור, וכשהוא ממוקם בצורה חיובית במפת הלידה הוא יוצר מיומנות באומנויות, מעניק כבוד מאנשים מלומדים, ומאפשר לנו להביע יכולת אינטלקטואלית גבוהה בעבודות מחקר.

כוכב חמה מייצג את אינטלקט. מבחינה פיזיולוגית הוא קשור למוח, למערכת העצבים, למערכת הנשימה לקליטה מנטלית ולבלוטת התריס.

באופן יחסי, כוכב חמה הנו כוכב מאוד צעיר, ולכן כשהוא מתחבר לבית אסטרולוגי שקשור בדרך מסוימת לגוף הפיזי (כמו לדוגמה לבית הראשון ולשליטו) הוא גורם לאדם להראות צעיר מגילו.
מבלי להתכוון לכך, כוכב חמה מסוגל ליצור נזק לבתים מסויימם עקב השיטחיות שמאפיינת אותו. הרישים הוודים טענו שהוא נוטה להיות דו פרצופי, בעל דעות משתנות ולעיתים קרובות יוצר נטיה לחוסר הצמדות ולתחושת עצמאות מוגזמת.

האסטרולוגיה המערבית וההודית מתייחסים לכוכב חמה בצורה די זהה, מלבד העובדה שבשיטה ההודית כוכב חמה אמור להיות נעלה (כלומר, להביע את מלא האיכות החיובית שלו) ב-15 המעלות הראשונות של בתולה, בעוד שבמערבית הוא נעלה בדלי. חשוב לציין גם שבאסטרולגיה ההודית כוכב חמה אינו הכוכב היחיד שקשור לפעילות מנטלית. תחום זה קשור גם לירח ששולט בזיכרון ובהיגיון בריא.

מאפיינים כללים

מיצג – דיבור, אינטלקט, מחשבה רציונלית, לימוד, חינוך, הוראה, חקירה, מדע, רפואה, פילוסופיה, הסברים, הבנה, היגיון, הבחנה, פירושים, סקרנות, תפיסה, ניתוח מחשבתי, זיכרון, חישובים, ספרים, עיתונים, פרסומות, תקשורת, טלוויזיה, מחשבים, טלפונים, המצאות, ארכיטקטורה, חוש הומור, בדיחות, חיקויים, ספורט, נסיעות קצרות, חברים, מסחר, עסקים, ראיית חשבון והשקעות.

שולט בסימנים – תאומים ובתולה (בסימנים אלו כוכב חמה מרגיש בבית ומביע איכויות חיוביות).

נעלה (סימן אסטרולוגיה שבו הכוכב מביע את מלא עוצמתו) – בתולה.

נופל (סימן אסטרלוגי שבו הכוכב אינו מסוגל להביע איכויות חיוביות) – דגים.

חברים – שמש, ונוגה.

אויבים – ירח.

נטרלי כלפי – מאדים, צדק ושבתאי.

תכונה אופיינית – מיטיב כשהוא קשור לכוכבים מיטיבים, מזיק בשעה שהוא מושפע מכוכבים מרעים.

מין – חסר מין.

גונה (תכונה) – רא'גס (איכות שקשורה לפעילות וחוסר שקט).

דושה – כולל את שלושת הדושות ווטה (יסוד האויר והחלל), פיטה (אש ומים) וקאפה (אדמה ומים) בריכוז גבוה יותר של ווטה.

דאטו – (רקמה שבה האיכות של כוכב חמה דומיננטית בגוף) עור (כשכוכב חמה מקבל השפעות שליליות במפה הוא יוצר לעיתים קרובות בעיות בעור).

יסוד – אדמה.

חלק מהגוף שבו האנרגיה של הכוכב דומיננטית – עור, מותניים, כתפיים, זרועות, ידיים, קנה הנשימה והמעי.

חוש שקשור אליו- ריח.
גובה (שמאפיין אנשים שמושפעים ממנו) – נמוך.

טעם (שמועדף על ידי אנשים שמושפעים ממנו) – טעמים מגוונים.
מזג – משתנה ורב צדדי.

חוק טבע או דווה שמאפיין אותו – וישנו (איכות של חוק הטבע שקשורה לטוהר וליצירה) ובודהה אווטר (הבודהה ההיסטורי נחשב בתרבות הוודית לאחד מתשעת ההתגלמויות האנושיות של וישנו וקשור לכוכב החמה).

היבטים של הספרות הוודית שקשורים לאנרגיה של כוכב חמה – יאגור וודה, שיקשה (דיקדוק וודי), וקארמה מימאנזה (תחום של הספרות הוודית שעוסק בניתוח ההיבטים השונים של קארמה או פעילות).

קרובי משפחה שמיוצגים על ידי כוכב חמה – דודים מצד האם ואנשים שיש להם קרבת דם לאדם.
אנשי ממשל שאותם הוא מייצג – נסיך הכתר.
מעמד חברתי – סוחר (וושיה).

אנשי ממשל – יועצים.

גיל הבשלות שבו האנרגיה של הכוכב חזקה ביותר – 32.

שנים שבהם כוכב חמה דומיננטי – בין 5 ל- 14.

עצים, פרחים ואוכל שבהם האנרגיה של כוכב חמה חזקה – עלים, עצים שאינם נושאים פרי, שורשים שונים, עדשי מונג.

צורה גאומטרית – משולש.

מספר נומרולוגי – 4.

כיוון – צפון.

יום בשבוע שבו האנרגיה של כוכב חמה חזקה – רביעי.

עונות השנה – שאראד (20 בספטמבר עד 19 בנובמבר).

מתכת – נחושת.

אבן חן – איזמרגד.

אבנים רגילות – פרידוט או טומרלין ירוקה.

צבע – ירוק.

בגדים – נקיים וחסרי פגם.

מאפיינים פסיכולוגים חיוביים – רציונליות, אינטליגנציה, תבונה, שנינות, מיומנות, כושר מנטלי ומילולי גבוה, פיקחות.

מאפיינים פסיכולוגים שליליים – התבדלות, אי מוסריות, התנתקות, תועלתניות, שכלתנות מוגזמת, קושי בתקשורת ובחשיבה בהירה.

אמצעי שדרכו אדם שכוכב חמה דומיננטי במפה שלו מנסה לשכנע אנשים אחרים – דיפלומטיה.

מקומות שבהם האנרגיה של כוכב חמה חזקה – מקומות שקשורים לפעילות עסקית, לתחבורה ותקשורת, שדות תעופה, משרדי דואר, מקומות שקשורים לפעילות ספורטיבית, משרדים של הנהלת חשבונות, בתי ספר, פארקים, מגרשי משחקים, חנויות ספרים, ספריות, כינוסים ציבוריים.'

מקצועות – אסטרולוגים, משוררים, מרצים, סופרים, מבקרים, מתורגמנים, סטודנטים, עבודה פקידותית, הוראה, מתמטיקאים, אומנים או אנשים העוסקים בעבודות כפים הדורשות מיומנות גבוהה.