בהן צדקי: כוכב עם קארמה חיובית

מתוך NRG / ניו-אייג'

הוא מגן עלינו מהשפעות שליליות, עוזר לנו לפתח מצבי תודעה גבוהים ומאפשר לנו לחיות בהרמוניה עם הטבע. לא סתם קוראים לכוכב הזה צדק. שיעור שישי באסטרולוגיה הודית עתיקה

כוכב הלכת צדק (יופיטר בלועזית) נקרא בספרות הודית בשם גורו או בריהספאטי והוא נחשב לכוכב לכת מיטיב ביותר, שמגן על בני האדם ועל האנושות כולה מהשפעות שליליות. בספרות הוודית הוא מתואר כמורה רוחני שמעביר ידע עמוק על החיים לדוות (חוקי הטבע) ולבני האדם.

צדק מנסה תמיד להוביל אותנו בנתיב רוחני שמוביל לפיתוח מצבי תודעה גבוהים והארה. הרישים הוודים טענו שצדק מלא בחוכמה ושיטת ההוראה שלו מבוססת על כך שהוא מוביל את התלמידים שלו מהיבטים חיצונים של החיים להיבטים יותר פנימיים. הוא קשור לביצועים
של טכסים וודים (יאגיות) ומעניק ידע וחוכמה בכל תחומי החיים.

צדק קשור לאנרגיה רוחנית חזקה ולהתנהגות נכונה שמבוססת על אמיתות נצחיות שמתוארות בדתות שונות. יחד עם זאת, הוא מייצג גם אנרגיה מאוד ארצית שמאפשרת לנו להצליח בפעילות ולחיות חיים נכונים שבהם אנו נמצאים בהרמוניה עם חוקי הטבע.

בהקשר זה הוא מעניק לנו הצלחה ושפע חומרי שמאפשר לנו להתקדם בחיים ולחוש אושר וסיפוק פנימי. צדק קשור כך למזל ולעושר ומיצג אנרגיה חיובית שיכולה להביא תועלת לכל כוכב או בית שקשור אליו.

כוכב צדק (יופיטר). מייצג חסד אלוהי

כוכב צדק (יופיטר). מייצג חסד אלוהי

אופטימיות קוסמית

צדק מרחיב ומקדם היבטים חיובים בחיים. הוא מייצג אופטימיות שמביאה תועלת לכל כוכב או בית אסטרולוגי שאליו הוא קשור. הוא מייצג אפשרויות להצלחה, שגשוג, שפע וכסף. מהמיקום של צדק במפת הלידה ניתן ללמוד הרבה (יחד עם ניתוח הבית החמישי במפה) גם על קרדיט או קארמה חיובית שאנו מביאים מחיים קודמים ועל אפשרויות שונות שפתוחות בפנינו כיום כתוצאה מכך.

צדק מייצג חסד אלוהי. הוא מגן על הנפש הפנימית של כל אחד מאיתנו ותומך בנו בעת שאנו חווים אירועים בלתי נעימים שעלולים להתרחש עקב השפעות קארמתיות שונות. המטרה העליונה שלו היא לאפשר לכל אדם לגדול מבחינה רוחנית ולפתח מצבי תודעה גבוהים.

צדק שולט בפילוסופיה ובהיבטים רוחניים של החיים. הוא גורם להערכה גבוהה של מסורות רוחניות ודתיות וקשור יותר לדבקות רגשית מאשר להסתגפות והסתלקות מהעולם החומרי (איכויות שקשורות יותר לשבתאי).

חיבור לאנרגיה רוחנית

בשיטה ההודית, בניגוד למערבית, צדק קשור לילדים – מיקום חיובי שלו במפת הלידה מצביע על קשר טוב לילדים ועל כך שהם יהיו בדרך כלל ברי מזל בחייהם. כאשר צדק מקבל השפעות שליליות במפה הדבר ישפיע גם לרעה על הילדים.
צדק חזק בבית ראשון יוצר גוף רחב. כאשר הוא מביט בבית מסוים, תחום החיים שמיוצג על ידי אותו בית גדל ומתרחב. צדק לא רק מגדיל את הגוף הפיזי, הוא גם מחבר אותו לאנרגיה רוחנית שמזינה ותומכת בחיים. הבריאות הפיזית מאוד מושפעת מאופיו של צדק.

ההשפעות הרוחניות של צדק קשורות ללימוד של כתבי קודש, ביצוע יאגיות ואלמנטים חיצוניים של פעילות רוחנית או דתית. מסיבה זאת אנרגיה זאת נמצאת במקדשים, כנסיות ובתי כנסת. ועם זאת, מטרתו הסופית של צדק היא להוביל אותנו מטכסים חיצוניים למציאות רוחנית פנימית.

מאפיינים כללים

מיצג – ידע, מזל, עושר, שפע, אפשרויות, דת, פילוסופיה, ילדים, נסיעות ארוכות, אמונה, דבקות, רוחניות, חוכמה, אמת, מוסריות, נדיבות, חמלה, מדיטציה, אסטרולוגיה, חוק, אופטימיות, פתרון לבעיות, מורה רוחני, קרדיט מחיים קודמים.

שולט בסימנים – קשת ודגים.

נעלה (סימן אסטרולוגי שבו הכוכב מביע את מלא האיכויות החיוביות שלו) – סרטן.

נופל (סימן אסטרולוגי שבו הכוכב אינו מסוגל להביע איכויות חיוביות) – גדי.

חברים – מאדים, שמש וירח.

ניטרלי כלפי – שבתאי.

אויבים – כוכב חמה ונגה.

טבע או תכונה אופיינית – מיטיב.

מין – זכר.

גונה (תכונה) – סאטווה (טוהר).

דושה – קאפה (איכות שקשורה ליסוד האדמה והמים).

דאטו (ריקמה שבה האיכות של הכוכב דומיננטית בגוף) – שומן.

יסוד – חלל.

חלק מהגוף שבו האנרגיה של הכוכב דומיננטית – רקמת שומן, כבד, בטן, רגלים, אוזניים.

חוש שקשור אליו – שמיעה.

מידת גוף – גבוהה.

טעם – מתוק.

מזג – נעים, מתון ורחום.

חוק טבע או דווה שמייצג אותו- אינדרה (מלך האלים), וואמאנה אווטר (התגלמות של ווישנו כגמד).

היבטים של הספרות הוודית שקשורים אליו – ויאקראן (חוקי הדקדוק וודי) ובראמנה (הוראות וחוקים ביחס לביצוע טכסים וודים).

קרובי משפחה שמיוצגים על ידו – ילדים ואח מבוגר.

אנשי ממשל שאותם הוא מייצג – שרים.

מעמד חברתי – ברהמין (כהנים וודים שאמורים ללמד את הוודות ולבצע טכסים שונים).

גיל שבו האנרגיה של הכוכב חזקה ביותר – 30.

עצים, פרחים ואוכל שבהם האנרגיה של הכוכב חזקה – יסמין, עצים שמניבים פרי, מזון שמנוני אולם טהור, חמאה, גי (חמאה מטוהרת), שמנת, דלעת, ענבים, קנה סוכר, אוכל מתוק באופן טבעי, תמרים, דבש, שמן זית ותבלינים מתוקים.

צורה גיאומטרית – אליפסה.

מספר נומרולוגי – 5.

כיוון – צפון מזרח.

יום בשבוע שבו האנרגיה של הכוכב חזקה – חמישי.

עונות השנה – המנטה (20 לנובמבר עד ל19 לינואר).

מתכת – זהב.

אבן חן – ספיר צהוב .

אבנים רגילות – ציטרין צהוב וטופז זהוב.

צבע – זהב וצהוב.

מאפיינים פסיכולוגים חיוביים – תמיכה בגדילה והתרחבות, גישה הומאנית ורוחנית, חוכמה, לב גדול, אופטימיות, אמונה, נדיבות, עליזות ושמחה, חוש הומור, אידיאלים, כושר שיפוט וחשיבה "בגדול". אנשים אלה תורמים בצורה משמעותית עם רעיונות חדשים, זמן או כסף. יודעים לעמוד בלחצים, מסורים למטרות ולאנשים, גורמים לאחרים להרגיש בנוחיות, אופטימיים, מוסריים, יודעים לכוון אחרים בזמנים קשים, רגועים ושלווים במצבי לחץ ויודעים מתי לקחת חופשה ולהירגע.

מאפיינים פסיכולוגים שליליים – ביטחון מופרז, התמכרות יתר לתענוגות, פזרנות, חמדנות, גישה חומרנית לחיים, אופטימיות מופרזת ביחס ליכולתם של אנשים אחרים להגשים מטרות שונות, הסתמכות מופרזת על מסורת, פונדמנטליזם, ציפיות גבוהות מידי, תחושה של 'מעל החוק', בניית מגדלים באוויר, שימוש בטיעונים מוסריים כדי לסיים דיונים או כדי להימלט מבעיות, ביטחון מופרז, אמונה שהמטרה מקדשת את האמצעים, בייחוד ביחד למטרות רוחניות או הומניטאריות.

אובייקטים שאליהם אדם שהכוכב חזק במפה שלו נמשך – אנשים גדולים (מבחינה רוחנית, חומרית ופיזית), ילדים או בני אדם שמתנהגים בצורה תמימה וילדותית, מחנכים, אובייקטים שקשורים לפולחנים דתיים, כתבי קודש וספרים רוחניים, ספרי הדרכה להגדלת השפע החומרי, מוזיאונים, גלריות ומקומות שבהם שומרים על חפצי ערך, חפצים יקרים (מטבעות, זהב, תכשיטים, פסלים, יצירות אמנות וכו'). פירות עסיסיים בגוון צהוב.

אמצעי דרכו אדם שהכוכב חזק במפה שלו משכנע אחרים – עצה טובה.

מקומות שבהם האנרגיה של הכוכב חזקה – מקומות נקיים, מקומות מכובדים כמו בתי משפט, אוניברסיטאות יוקרתיות, נשפים חברתיים, כינוסים פוליטיים, מוסדות צדקה, מוסדות כספיים מכובדים, מקדשים, מנזרים.

מקצועות שקשורים אליו – לימודי דת ומדריכים דתיים, מורים, יועצים, פילוסופים, פסיכולוגים, שופטים ומחוקקים, אנשים שמזמרים ולומדים את כתבי הקודש, אנשים נבונים שעוסקים בייעוץ לאחרים, אנשים שמלווים כסף, אנשים שעובדים במוסדות צדקה או במוסדות לרווחה חברתית, יועצים, מנהלי סמינרים, רבנים, כמרים, מנהלים עסקיים, עבודות שקשורות לילדים.