על צבעים, אבנים וכוכבים

 

אבני חן באסטרולוגיה

מתוך NRG / ניו-אייג'

באיזה יום של השבוע כדאי ללבוש ירוק ואיך בוחרים אבן חן שתנטרל קארמה רעה? מוטי שפי על צבעים וכוכבים באסטרולוגיה ההודית

לצבעים יש השפעה חזקה על מצב הרוח שלנו, וזה לא חידוש גדול. האסטרולוגים ההודים קבעו שכל כוכב לכת קשור לצבע מסוים שקיים הן ברמה הארצית והן ברמה הקוסמית של הבריאה ושיוצר גם את האאורה או השדה האנרגטי המקיף אותנו.

השמש למשל משויכת לצבע אדום בהיר, הירח לצבע לבן, מאדים לאדום כהה, כוכב חמה לצבע ירוק, צדק לצבע צהוב, נגה קשור לצבע לבן בהיר או שקוף, שבתאי קשור באנרגיה הגבוהה שלו לצבע כחול ובערך הנמוך או השלילי שלו לצבע שחור, ראש דרקון קשור לצבע חום וזנב דרקון קשור לצבעים משתנים חזקים ולתערובת של כחול-ירוק.

הקשר הזה בין צבעים לכוכבי הלכת מאפשר לנו לחזק מבחינה אנרגטית את ההשפעה החיובית של הכוכבים עלינו. אם למשל אם אנו רוצים לחזק אצלנו את האנרגיה הקשורה לירח, נלבש בגדים לבנים. באופן דומה ניתן גם להחליש השפעה חזקה ומוגזמת של כוכב דרך שימוש בצבעים המנוגדים לו.

בדרך כלל אנו נוטים להעדיף צבעים הקשורים לכוכבי הלכת שמשפיעים עלינו בצורה החזקה ביותר (לטוב ולרע), אולם במקרים מסוימים צבעים אלו עלולים להשפיע עלינו באופן שלילי ולכן כדאי להתחשב במפת הלידה האסטרולוגית כדי לבחור את הצבעים בהם אנו משתמשים בצורה קבועה.

בדרך כלל לא מומלץ באסטרולוגיה הודית להשתמש בצבע שחור מאחר והוא מחזק את האנרגיה של שבתאי ויוצר השפעות שליליות. באותו הקשר לא מומלץ להשתמש בצבעים כהים הדומים לשחור (כמו חום וסגול כהה). צבעים אלו קשורים לכוכבים מרעים (שבתאי, ראש וזנב דרקון) ומומלץ להימנע מהם.

צבעים מלאכותיים מורידים את רמת האנרגיה

את ההשפעה של הצבעים ניתן לחזק אף יותר, אם לוקחים בחשבון את השפעתם של כוכבי הלכת גם על ימי השבוע

יום ראשון קשור לשמש, יום שני לירח, יום שלישי למאדים, יום רביעי לכוכב חמה, יום חמישי לצדק, יום שישי לנגה ויום שבת לשבתאי. ניתן אם כן להשתמש בצבעים מסוימים בימי השבוע המתאימים כדי לחזק את השפעתם החיובית. כך למשל לבישת בגדים לבנים ביום שישי תחזק את האנרגיה החיובית של נגה בחיינו. ולבישת בגדים ירוקים ביום רביעי תחזק את ההשפעה של כוכב חמה (מרקורי). מלבד זאת ניתן גם להשתמש בצבעים הקשורים לפעילות מסוימת אותה אנו מבצעים ביום מסוים. למשל ביום שבו יש לנו מבחן כדאי ללבוש בגדים בצבע ירוק שיחזקו את האנרגיה של כוכב חמה הקשור לאינטלקט. ביום שבו אנו עוסקים בפעילות גופנית כדאי ללבוש בגדים אדומים שיחזקו את האנרגיה של מאדים הקשורה לכוח וביצועים פיזיים.

דרך נוספת להשתמש בצבעים היא לשים לב לצבע של החדר בו אנו מבלים את רוב שעות היום (צבע הקירות, צבע החפצים וכו'). בחדר שבו עוסקים בריפוי מומלץ להשתמש בצבעים בהירים ורגועים ולהימנע מצבעים כהים. בחדר שלומדים בו מומלץ להשתמש בצבע צהוב הקשור לכוכב הלכת צדק.

דרך פשוטה נוספת להשתמש בצבעים היא לענוד חוט צבעוני סביב פרק היד או מסביב לצוואר. על החוט להיות מאריג טבעי (כמו כותנה או משי) ומומלץ לענוד אותו ביום הקשור לאותו כוכב.

אפשר גם לפתוח את עצמנו מבחינה אנרגטית לצבע של הכוכב אותו אנו מעוניים לחזק כפי שהוא מתבטא בטבע. טיול ביער ירוק לדוגמה יעזור לעורר את האינטלקט עקב העובדה שהצבע הירוק קשור לכוכב חמה המייצג פעילות אינטלקטואלית. התבוננות ברקיע הכחול או בים שקט תעזור לחזק את האנרגיה הגבוהה והחיובית של שבתאי.

חוק כללי שכדאי לזכור הוא שצבעים הנוצרים בצורה טבעית עדיפים על אלו המיוצרים בצורה מלאכותית. צבעים מלאכותיים מורידים את רמת האנרגיה שלנו ומזיקים למערכת העצבים.

נטרול קארמה שלילית

באסטרולוגיה הודית אבני חן מייצגות אובייקטים חומריים חזקים ביותר שמצויים על פני האדמה. בכתבים הוודים נאמר שאבני חן נוצרות דרך קרניים קוסמיות שמועברות לאדמה מכוכבי הלכת ושהן מייצגות את האנרגיות של הכוכבים כפי שהן קיימות או נקלטות על פני האדמה.

שימוש באבני חן מתאימות מאפשרת לנו לנטרל קארמה ואנרגיות שליליות החוזרות אלינו מכוכבי הלכת ולחזק אנרגיות חיוביות בכל תחומי החיים.

לכל כוכב משויכת אבן חן ראשית ומספר אבנים משניות. עדיף לענוד את האבן כטבעת על אחת האצבעות מאחר והן קשורות בצורה ישירה לאנרגיה של כוכבי הלכת. מומלץ לענוד את האבן לראשונה ביום של השבוע הקשור לכוכב שאליו האבן שייכת ועדיף לעשות זאת בחצי החודש שבו הירח מתמלא.

רובי היא האבן הראשית הקשורה לשמש. גרניט, זירקון אדום וטורמלין אדום הן האבנים המשניות. יש לענוד לראשונה את האבן על האצבע המורה ביום ראשון.

פנינה היא האבן הראשית הקשורה לירח. מונסטון (אבן הירח) היא האבן המשנית. יש לענוד את האבן לראשונה על האצבע המורה ביום שני.

אלמוג אדום הוא האבן הראשית של מאדים. ג'אספר אדום או קרניליאן הן האבנים המשניות. יש לענוד את האבן לראשונה ביום שלישי על האצבע המורה.

אזמרגד הוא האבן הראשית של כוכב חמה. טורמלין ירוק, אקוומארין, פרידוט, ג'ייד וזירקון ירוק הן האבנים המשניות. יש לענוד את האבן לראשונה ביום רביעי על הזרת.

ספיר צהוב הוא האבן הראשית הקשורה לצדק. טופז, ציטרין או זירקון צהובים הן האבנים המשניות. יש לענוד לראשונה את האבן על האצבע המורה ביום חמישי.

יהלום הוא האבן הראשית הקשורה לכוכב נגה. ספיר לבן, זירקון וקוורץ שקופים הן האבנים המשניות. יש לענוד את האבן לראשונה על הקמיצה ביום שישי.

ספיר כחול הוא האבן הראשית הקשורה לשבתאי. אמטיסט, טורקיז, זירקון כחול וטומרלין כחול הן האבנים המשניות. יש לענוד את האבן לראשונה על האמה ביום שבת. ספיר כחול יוצר השפעות מאוד חזקות, לכן מומלץ לנסות את האבן לפני שעונדים אותה באופן קבוע. אחת הדרכים לעשות זאת היא לעטוף את האבן בפיסת כותנה ולשים אותה מתחת לכר לפני השינה. במידה וחווים נדודי שינה יש לנסות אבן אחרת.

גומדה היא אבן החן הקשורה לראש דרקון (ראו) יש לענוד אותה לראשונה על האמה ביום שבת.

עין החתול הוא אבן החן הקשורה לזנב דרקון (קטו). יש לענוד את האבן לראשונה על הקמיצה או הזרת ביום שלישי.

איך בוחרים את האבן הנכונה?

באסטרולוגיה ההודית קיימות שתי גישות עיקריות לבחירת אבן החן המתאימה. על פי הגישה הראשונה ממליצים על אבני חן הקשורות לכוכבים החזקים במפה, כדי לחזק אותם עוד יותר. כוכבים אלו יכולים להיות מרעים מטבעם (כמו שבתאי ומאדים) אולם עקב העובדה שהם שולטים במפות מסוימות בבתים חיוביים (כמו למשל בית חמש ותשע), הם הופכים בהם לחיובים.

על פי הגישה השנייה האסטרולוג ממליץ על אבני חן הקשורות לכוכבים חלשים שיוצרים השפעות שליליות במפה מתוך ההנחה שאבנים אלו יחזקו את האנרגיה החיובית של אותם הכוכבים ויחלישו את השפעתם השלילית. בנוסף לכך ניתן לעיתים להמליץ לאדם לענוד לתקופה מסוימת אבן חן הקשורה לתקופה האסטרולוגית (דאשה) שבה הוא נמצא. ברגע שאנו עונדים אבן שהותאמה לנו מבחינה אסטרולוגית מומלץ לא לענוד במקביל אבנים אחרות.

בשני המקרים נהוג בדרך כלל להמליץ על אבן השוקלת לפחות שלושה קראט. על האבן להיות מלוטשת, מאיכות טובה וללא סדקים ונקודות חומות או שחורות.

את האבן מומלץ לשבץ בזהב ולדאוג לכך שייווצר מגע בין האבן לעור כך שהאור יוכל להשתקף דרכה ולחדור לגוף. באופן אידיאלי מומלץ כאמור לענוד את האבנים על האצבעות כטבעת מאחר והאצבעות השונות קשורות לכוכבי הלכת אולם אלו שאינם אוהבים טבעות יכולים לענוד את האבן כתליון על הצוואר.