מתנה משמיים: מסע רומנטי בין כוכבים

מתוך NRG / ניו-אייג'

מוטי שפי ממשיך לנתח את מזל החודש לפי האסטרולוגיה ההודית. והפעם: ההתאמה הזוגית של בני מזל טלה עם כל השאר

אחרי שתיארתי בשני המאמרים האחרונים את התכונות העיקריות של בני מזל טלה, המאמר הנוכחי דן בקצרה בהתאמה הזוגית שקיימת בן מזל טלה למזלות האחרים. כשאנו קוראים את התיאורים הללו חשוב לזכור שכדי לבדוק התאמה אסטרולוגית באופן מעמיק יותר יש להצליב את המפות של שני בני הזוג.

בבדיקה זאת יש להתייחס לשורה שלמה של מדדים אסטרולוגים שמצביעים על התאמה זוגית בתחומי חיים שונים ולא רק להתאמה בן הסימנים האסטרולוגים (תוכלו לקרוא על כך ביתר פירוט כאן).

מזל טלה

טלה וטלה

צרוף זה יכול להתחיל כקשר מלא תשוקה ולהט אולם לשני בני הזוג יש נטייה להיות דומיננטיים ולא לוותר אחד לשני. נטייה זאת עלולה ליצור אנרגיה תחרותית שיכולה להזיק לקשר הזוגי.

כשלשני הטלאים יהיו תחומי עניין אחרים או קריירה שונה הם יוכלו לתעל את האנרגיות החזקות שלהם לכיוונים נוספים. המתח והלחץ שעלולים להיווצר ביניהם יופחתו, והקשר יוכל להיות יותר קליל ופחות הרסני. באופן כללי, האש והאנרגיה החזקה שתיווצר ממפגש בן שני הטלאים לא תתמוך בקשר זוגי הרמוני ויציב.

טלה ושור
למרות ששניהם מאוד חושניים, הנטייה של השור לשקול כל דבר ולפעול בצורה מחושבת יכולה לעצבן את הטלה האימפולסיבי. השור הינו טיפוס ביתי שלוקח את הדברים לאט ועל בטוח ואילו הטלה אוהב לצאת ולהשתולל בחברה.

הטלה אוהב חופש, ומחפש תחומי עניין והתנסויות חדשות שיעוררו את יצר ההרפתקה שלו, ולעומתו השור פסיבי, רכושני וקנאי. השור טוב בעניינים כספיים. הוא בדרך כלל מוציא כסף בצורה מחושבת, בעוד הטלה מוציא כסף מבלי לחשוב פעמיים ונוהג לבזבז על חפצי מותרות. נטייה זאת לא תתקבל אצל השור בברכה ועלולה ליצור קונפליקטים שונים.

ההצלחה בקשר זה תלויה בעיקר בקבלה הדדית וביכולתו של הטלה ללמוד להעריך את היציבות והאמינות של השור. מבחינה מינית הטלה מאד אימפולסיבי ודומיננטי ואילו השור אינו פועל בדרך כלל על בסיס דחפים ראשוניים. ניגוד זה עשוי ליצור חוסר הרמוניה אולם במידה והשור יאפשר לטלה לקחת את הפיקוד הם יכולים ליהנות מאוד מקשר טוב.

טלה ותאומים
בני המזלות הללו לא ישעממו אחד את השני מכיוון ששניהם אוהבים לדבר ולחקור דברים חדשים. מזלות אלה יוצרים אנשים פתוחים וחסרי מעצורים. התאומים בדרך כלל מספיק נבון כדי להתנגד לצורך של הטלה לשלוט מבלי ליצור אצלו כעס ותסכול.

הצורך של תאומים בגיוון יכול להניע אותו לחפש גירויים חיצוניים אולם בדרך כלל הוא ישמור על כך בסוד. מבחינה מנטלית הטלה והתאומים די מתאימים – הטלה דינמי, אינטליגנטי ומיני והתאומים מגוון, יצירתי וחסר מעצורים מבחינה מינית. הטלה והתאומים יכולים ליצור קשר סוער משום ששניהם מתאפיינים בחוסר מנוחה.

טלה וסרטן
בן שני הסימנים האלה קיימת משיכה מינית חזקה. בתחילת הקשר הטלה והסרטן מרגשים אחד את השני אולם עם הזמן, כשהלהט הראשוני שוכך, ההבדלים בטמפרמנט שלהם באים לידי ביטוי בצורה חזקה שעלולה להפריע ליחסים הרמוניים.

הטלה נוטה לפעול בצורה אימפולסיבית ואילו הסרטן בייתי, רגיש ורגוע יותר. הטלה עלול להרגיש בקשר כזה שהוא הולך ונכבל להתחייבויות שונות ושהחופש שכל כך יקר לו הולך ופוחת. הרגשה זאת יכולה ליצור אצלו כעסים שגורמים לו להתווכח עם הסרטן על עניינים חסרי חשיבות.

בוויכוחים אלה הלשון החדה של הטלה עלולה לפגוע בסרטן הרגיש והפגיע. ככל שהטלה יותר אגרסיבי כך הסרטן נוטה להיכנס יותר למגננות ולניג'וסים שגורמים לטלה להרגיש יותר כבול ולחפש את הדרך לצאת מהקשר.

טלה ואריה
שני מזלות אש אלה יכולים להתחבר היטב מכיוון ששניהם נלהבים ומלאים אנרגיה. יחד עם זאת לשניהם יש בדרך כלל אגו חזק והם אוהבים לנהל את העניינים בעצמם ולהוביל את הקשר. לטלה קשה להרגיש שהוא נמצא במקום שני בקשר, והאריה המלכותי זקוק תמיד לתשומת לב והערצה. ברגע שהטלה והאריה מצליחים לא לקחת אחד את השני יותר מדי ברצינות הקשר יכול להצליח.

כדי להגביר את סיכויי ההצלחה הטלה צריך להעניק לאריה הרבה מחמאות והאריה צריך לא לנסות יותר מדי להילחם בנטייה הטבעית של הטלה להיות דומיננטי ולהשתלט על בן זוגו. יסוד האש החזק של האריה והטלה יוצרים תכונות אופי דומות.

שניהם רומנטיים ובעלי ותשוקות חזקות ואיכויות אלו יוצרות ביניהם התאמה מינית גבוהה שתורמות לקשר טוב. הטלה אופטימי ופתוח לחיים והאריה נדיב ובעל לב רחב. כשכל אחד מהם לא מנסה להשתלט על השני ולהוציא את הרוח ממפרשיו וכשהם לומדים להתפשר ביחס לנושאים שקשורים לשליטה – הקשר בניהם יכול מוצלח ולהסב להם אושר רב.

טלה ובתולה
האימפולסיביות והתעוזה של הטלה יכולים לרתק ולסקרן לזמן מה את הבתולה הביישנית והמאופקת. הטלה מצדו יכול להתרשם מהנשיות, מהעידון והטקט של הבתולה. ההתאמה המינית שלהם קצת בעייתית; הטלה מלא תשוקות, אימפולסיבי וישיר, ואילו המיניות של הבתולה יותר חבויה ולוקח לה יותר זמן להביע אותה.

גם בתחומים אחרים קיימים ביניהם הבדלים משמעותיים; הטלה מלא בריגושים, בתוכניות וברעיונות חדשים, והוא עומד על כך שהוא יהיה הבוס. הבתולה ביקורתית ודקדקנית ואוהבת שהדברים נעשים בהתאם לרצונה; הטלה מרגיש לעיתים שהבתולה קרה ומלאה תלונות ומענות, ולבתולה קשה לעיתים לקבל את הראוותנות של הטלה.

טלה ומאזניים
הטלה והמאזניים מהווים היפוכים אסטרולוגים. מסיבה זאת קיימת ביניהם משיכה ראשונית חזקה שקשורה לעובדה שכל אחד מהם מספק לשני דברים שחסרים לו. האגרסיביות של הטלה מעוררת את הפוטנציאל המיני הגבוה של המאזניים אולם בסופו של המאזניים שואף לשקט, שלווה והרמוניה בעוד שהטלה מחפש אקשן והרפתקאות.

שניהם אוהבים להיות בחברה, לבלות ולעשות חיים אולם עם הזמן המאזניים עלול להתפקח ולחפש מישהו רגוע יותר עם פחות דרישות והטלה ימצא מישהו שיוכל יותר להעריץ אותו. הקשר ביניהם יכול להיות לוהט אך קצר ולא ממש מתאים לחיי נישואים.

טלה ועקרב
לטלה ולעקרב יש תכונות משותפות רבות. שניהם מאוד פיזיים, מלאי אנרגיה ותשוקות. האינטנסיביות שמאפיינת את שני המזלות הללו יוצרת קשר מיני שעלול להיות מאוד סוער ואינטנסיבי או מלא בתסכולים. גם מבחינה רגשית עלולות להיווצר בעיות. לשניהם יש אישיות חזקה ודומיננטית.

הם אוהבים להיות עצמאיים ושואפים לשלוט בבן הזוג שלהם. בסופו של דבר הנטייה של הטלה להיות עצמאי ולהקדיש זמן ואנרגיה לתחומים שאינם קשורים ישירות לעקרב יכולה ליצור חיכוכים.

העקרב מרגיש חוסר ביטחון וקינאה ביחס לקשריו האחרים של הטלה ותחושות אלו גורמות לו להתנהג בצורה רודנית. הטלה אינו אוהב לקבל הוראות מאיש והתנהגותו השתלטנית של העקרב יכולה לגרום לו להתלקח ולשבור את הקשר.

טלה וקשת
הקשת מתאים מאוד לטלה. שניהם קשורים ליסוד האש, פעילים מאד, ספונטניים, מוחצנים, אוהבים חיים טובים ונהנים מחברת אנשים אחרים. הקשת והטלה נוטים להיות אימפולסיביים ולומר בדיוק את מה שעולה בדעתם ותכונה זאת עלולה לעורר ביניהם לעיתים מריבות וחוסר הסכמה.

יחד עם זאת, יש לשניהם חוש הומר נפלא והם נהנים אחד מחברתו של השני. לקשת יש לעיתים מצבי רוח אולם האופטימיות וההומור של הטלה יכולים להרגיע אותו/ה ולעורר בו/ה גישה יותר קלילה לחיים. ההתאמה המינית שלהם מאוד גבוהה ויכולה לפצות אותם ולסייע להם להתגבר על חוסר הסכמה ומריבות שעלולות להופיע בזוגיות שלהם.

טלה וגדי
הנטייה של הטלה לנסות דברים חדשים יכולה להלחיץ את הגדי השמרני. הטלה חסר שקט, מלא אש ואימפולסיבי, ואילו הגדי מסודר, רגוע ומעשי. שניהם אוהבים לשלוט ונטייה זאת עלולה ליצור בעיות בקשר.

מבחינה כספית הטלה אקסטרווגנטי והדלי שואף לביטחון. נטיות הפוכות אלו עלולות ליצור חיכוכים אולם בסופו של דבר האנרגיה בניהם חיובית והטלה ילמד להעריך את הכוח וכשר העמידה הגבוה של הגדי. המיניות של הטלה חיצונית ומובעת ושל הגדי יותר פנימית אולם לשניהם יש ליבידו חזק וההתאמה המינית ביניהם מאוד גבוהה.

טלה ודלי
לשניהם טמפרמנט דומה. שניהם פעילים, אמביציוזיים, בעלי תחומי עניין מגוונים ובעלי תשוקות מיניות חזקות. שניהם אוהבים להיות עצמאיים אך ניתן לומר שתחושת העצמאות של הדלי חזקה עוד יותר מזו של הטלה. נטייה זאת של הדלי עלולה לגרום לטלה להרגיש זנוח ובודד והוא מתקשה לחוש לגמרי בטוח בחברת הדלי.

יחד עם זאת, הטלה מוקסם מהטבע החולמני של הדלי ומהעובדה שלא ניתן לצפות מראש את התנהגותו. עם קצת טקט יכולה להתפתח בין הטלה והדלי הבנה הדדית עמוקה וזוגיות טובה ומספקת.

טלה ודגים
זהו צרוף טוב. הטלה יוקסם מהמיניות העמוקה והמסתורית של הדגים. האנרגיה והתשוקות החזקות של הטלה יגרמו לדגים לצאת מהקונכייה הסגורה שלו ולהתגבר על ביישנותו. האומץ והביטחון של הטלה והאינטואיציה והפנטזיות של הדגים יתרמו לקשר מוצלח.

הטלה והדגים משלימים אחד את השני בדרכים רבות – הטלה בטוח בעצמו ושופע חיים והדגים לעיתים ביישן וקל להוביל ולהשפיע עליו. הטלה אוהב לשלוט והדגים אוהב להישען על מישהו. כדי שהקשר יהיה אידיאלי הטלה צריך להביע קצת יותר טקט ולהתחבר גם לצד הרגשי העמוק של הדגים.