זוג בפיטה – שידוכים נוסח האיורוודה

מתוך NRG / ניו-אייג'

למה אנחנו נמשכים דווקא לאנשים מסוימים? מאין נובעים התשוקה העזה לאחד והשעמום המיני מפרטנר אחר? הרפואה ההודית המסורתית מספקת מענה ששווה לצאת מהמיטה בשבילו

האיורוודה, הרפואה ההודית העתיקה, מציעה לענות על שאלות אלו על בסיס הבנת האיכויות השונות של שלושה עקרונות בסיסיים הקיימים בכל דבר ביקום, ואחראיים לאופי הפעילות הפיזיולוגית והמנטלית של האדם. אלו הן שלוש הדושות: ואטה, פיטה וקאפה, המורכבות כל אחת מיסודות שונים. ואטה מורכבת מיסודות האוויר והחלל, וקשורה לכל התנועה שבגוף ולמערכת העצבים, פיטה בנויה מיסודות האש והמים וקשורה לחילוף החומרים בגוף וקאפה קשורה ליסודות האדמה והמים ולמבנה הגוף.

כדי להבין את המשיכה והדחייה שאנו עלולים לחוות במערכות יחסים ואת ההתאמה המינית שלנו עם בן הזוג, חיוני להבין בתחילה את שלושת טיפוסי הגוף העיקריים לפי האיורוודה.

שני טיפוסי אש. במיטה יהיה לוהט אבל לא בטוח שגם מחוצה לה. איור: רחלי פלאוט

שני טיפוסי אש. במיטה יהיה לוהט אבל לא בטוח שגם מחוצה לה. איור: רחלי פלאוט

 

 

 

 

 

 

 

 

מה הטיפוס שלך?
טיפוס ואטה. בדרך כלל בעל מבנה גוף רזה, מבנה פנים מחודד, עצמות בולטות, מהיר תנועה, מתלהב מהר מדברים חדשים אך גם שוכח מהר. הוא רגיש לקור, מקרין אי-שקט מסוים, סובל מנטייה להיכנס למצב רוח לחוץ ומתוח, מנדודי שינה ומעצירות ועור יבש. טיפוס זה זקוק בדרך כלל לפחות סקס מטיפוסי קאפה ופיטה. תכיפות גבוהה מדי של פעילות מינית תרוקן את האנרגיה שלו ותיצור אצלו עייפות רבה, חרדות וחולשה במערכת העצבים.

טיפוס פיטה. בדרך כלל בעל מבנה גופני ממוצע. הוא שרירי, אדמוני, ג'ינג'י או בלונדיני, בעל גוון עור אדמדם-ורדרד, אנרגטי, פרפקציוניסט, אימפולסיבי, בעל רגשות חמים, אחראי, נוטה לכעוס במהירות, בעל תאבון חזק וחייב לאכול בזמן. הוא שונא חום ומעדיף את החורף על פני הקיץ. לטיפוס זה יש דחף מיני בינוני. למרות שהוא לעתים קרובות סוער, רומנטי ומלא תשוקה, הוא לא מסוגל לעסוק בפעילות מינית אינטנסיבית וארוכה כמו זו של טיפוס הקאפה.

טיפוס קאפה. בדרך כלל בעל מבנה גופני חסון ומלא יותר משני הטיפוסים האחרים. תווי פניו גדולות,שיניו צחורות, חיוכו שופע, שיערו מלא ושופע. הוא יציב, יסודי, מעט איטי, נוטה לסלוח, שקט ומקרין אומץ, הדרת כבוד ותחושה שיש על מי להישען. טיפוס הקאפה סולד ממזג אוויר לח ויש לו נטייה לפתח בעיות של ליחה

והשמנה. הדחף המיני שלו גבוה יותר משל טיפוסי ואטה ופיטה. לטיפוס קאפה לוקח זמן להתלהט ולהתלהב מבחינה מינית, אולם יש לו יותר כוח וכושר סיבולת בתחום המיני ובדרך כלל אחרי פעילות מינית הוא מרגיש חזק ונמרץ. לטיפוס קאפה מתאימה פעילות מינית תכופה יותר מאשר לטיפוסי ואטה ופיטה.

הזוג השורד
התאמה מינית טובה ביותר קיימת בדרך כלל בין אותם טיפוסים. היכולת והתיאבון המיני שלהם יהיו דומים, ויאפשרו להם להבין זה את זה ולחיות ביחד עם אותם צרכים ותשוקות. צרכים מיניים שונים לגמרי יגרמו בדרך כלל ליחסים מתוחים ולחוסר הרמוניה בזוגיות. הבה נראה, אם כך, כיצד טיפוסי הגוף השונים מתחברים מבחינה מינית.

גברת ואטה ואדון ואטה. טיפוסי ואטה הם מאד רומנטיים. יסוד האוויר שדומיננטי בהם קשור לחוש המגע, ולכן זוג זה יכול לבלות שעות רבות בליטופים הדדיים המספקים להם חום ואיזון. הם אוהבים לפנטז, ונהנים ליישם חלק מהפנטזיות שלהם בחדר המיטות. זוג זה נוטה לסבול מחוסר שקט, ובמידה שהמיקוד שלהם מצוי במקומות אחרים הדחף המיני שלהם יורד והזוגיות נפגמת. אירועים חיצוניים עשויים להסית בקלות את תשומת לבם, אולם כשהתשוקה מתעוררת בהם הקשר המיני ביניהם הופך למאוד אינטנסיבי. הפוריות של טיפוסי הוואטה נמוכה, ולכן סביר להניח שלזוג זה יהיו פחות ילדים מאשר לאחרים.

גברת ואטה ואדון פיטה. האש של אדון פיטה גורמת לתשוקה עזה ולא דרוש הרבה כדי לעוררו מבחינה מינית. הוא נהנה ממין ומתייחס אליו כדרך לתקשר עם בת זוגתו. גברת ואטה עשויה להיות הפכפכה בכל הנוגע לסקס. חשוב לה יותר הקטע הרומנטי, והמין עבורה חייב להתחיל בהתחברות מנטלית ורגשית לבן זוגה. היא אוהבת פנטזיות. אור נרות ומוזיקה נעימה ברקע ממש עושים לה את זה, אולם חשוב שאדון פיטה לא ייכנס איתה לשגרה קבועה מאחר שהיא עלולה להשתעמם במהירות. כל עוד גברת זאת מרגישה ביטחון ונוחיות, היא פתוחה להפתעות ולניסיונות מעניינים בתחום המיני. כאשר תשוקתה של גברת ואטה מוצתת על ידי האש של אדון פיטה התוצאה תהיה טעונה בחומר נפץ.

גברת ואטה ואדון קאפה. אדון קאפה אוהב מאד לישון והשינה שלו היא ארוכה ועמוקה. התיאבון המיני של גברת ואטה משתנה, וכאשר הוא נמוך היא עשויה לאפשר לו לעתים לפתח כבדות ועצלנות בהקשר המיני. אדון קאפה זקוק לדברים שיעוררו אותו מבחינה מינית. לוקח לו זמן להתלהט, אולם לאחר מכן הוא יכול לשמור על תשוקתו לפרק זמן ארוך. כדי לרצות את בת זוגו חייב אדון קאפה להיות רגיש לניואנסים המשתנים במצבי הרוח שלה. ברגע שגברת ואטה מרגישה שלאדון קאפה ממש אכפת ממנה, הקשר המיני ביניהם יכול להיות נפלא.

גברת פיטה ואדון ואטה. גברת פיטה אוהבת מאד מין, ואילו אדון ואטה נוטה לחוש עליות וירידות בתשוקה ובאנרגיה המינית. הוא בדרך כלל טיפוס רגיש, וגברת פיטה יכולה להיות בטוחה שהיא תוכל לזכות בתשומת לבו כאשר היא מבטאת כלפיו רגשות רומנטיים. לאדון ואטה יש דמיון מפותח, והוא נוטה לפתח פנטזיות. ברגע שגברת פיטה מוצאת את הדרך להתחבר לפנטזיות אלו ולדמיונו העשיר, הוא יכול להפוך לסוער ואינטנסיבי וחיי המין שלהם יהיו אידיאליים.

גברת פיטה ואדון פיטה. טיפוסי פיטה אינם זקוקים בדרך כלל לרומנטיקה רבה. לשני בני הזוג הללו יש תשוקות מיניות חזקות, הם נהנים לספק אחד את השני ותמיד מעוניינים להשתפר ולהתעלות בכל תחומי החיים (כולל סקס). המיניות החזקה שלהם עשויה לשמור על הקשר ביניהם לתקופה מסוימת, אולם כדי להמשיך אותו חשוב שהוא יקבל אופי יותר רוחני ויתרחב לתחומי חיים נוספים.

גברת פיטה ואדון קאפה. צירוף מאד מתאים מבחינה מינית. לגברת פיטה יש דחף מיני חזק והיא יכולה לסמוך על כך שאדון קאפה ישתף עמה פעולה. אדון קאפה בדרך כלל מתחמם לאט, אולם ברגע שהוא נידלק הוא יכול להמשיך לזמן ארוך וניחן בכושר עמידה גבוה. תכונות אלו מאד יימצאו חן בעיני גברת פיטה. לעתים קרובות היא תצטרך ליזום את הפעילות המינית, אולם בסופו של דבר שניהם ישתפו פעולה ויהיו מרוצים. אדון קאפה נוטה להביע רגשות חיבה. הוא אוהב להתחבק ולהתלטף, וכדי שגברת פיטה תוכל לבלות בזרועותיו זמן רב מבלי להזיע חשוב לשמור על חדר המיטות בטמפרטורה קרירה.

שלא תמצאי את עצמך עם טיפוס קר. איור: אורנה שוורץ

שלא תמצאי את עצמך עם טיפוס קר. איור: אורנה שוורץ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גברת קאפה ואדון ואטה. גברת קאפה מעוניינת להכיר היטב את בן זוגה ולשקול היטב את מעשיה לפני שהיא נכנסת איתו למיטה. אדון ואטה, לעומת זאת, נדלק מעצם המרדף אחרי גברת קאפה היפה והנשית ועצם תהליך החיזור מעורר אותו מאד. הוא יעשה הכול כדי לזכות בחיבתה. אדון ואטה הוא מאד יצירתי, ולכן גברת קאפה יכולה לצפות ממנו ליותר מזר פרחים ושוקולד פרה. תשומת הלב שלו תענג את גברת קאפה, ולבסוף היא תקבל אותו על כל מגרעותיו הקטנות. אדון ואטה יגלה במהרה שהיא הייתה שווה את כל המאמצים. גברת זאת תהיה קשובה אליו ותביע אליו רכות ואהבה מעבר לכל מה שהוא דמיין ביחס אליה.

גברת קאפה ואדון פיטה. אדון פיטה הוא גברי מאד וגברת קאפה מאד נשית. הצירוף ביניהם יוצר, לכן, להט מיני גבוה. התשוקות החזקות של אדון פיטה מעוררות את גברת קאפה, והיא נמסה בזרועותיו. הוא אוהב את העובדה שהיא לא מתעייפת בקלות, ומסוגלת ליהנות מיחסי מין ארוכים ולזרום עם שיגיונותיו. גברת קאפה מאד פורייה ואדון פיטה מאד נמרץ, צירוף העשוי להביא ילדים רבים לעולם. לכן, במידה שזוג זה אינו מעוניין במשפחה גדולה עליהם להיזהר.

גברת קאפה ואדון קאפה. זוג מאד רומנטי שאינו נוטה להיחפז במין, אלא לקחת את הזמן כדי לענג אחד את השני. טיפוסי קאפה יכולים לשמור על תשוקה גבוהה במשך זמן רב, ולכן זוגות כאלו נשארים ביחד במשך שנים רבות. הם נהנים מסקס, אולם הם יותר ממוקדים בפיתוח התא המשפחתי ויוצרים כך יציבות גבוהה בשותפות הקיימת ביניהם. טיפוסי קאפה מאד פוריים, ולכן סביר להניח שלזוג זה יהיו ילדים רבים. הרגישות הרבה שלהם והעובדה שהם אוהבים מאד ילדים יוצרת משפחות שמחות, בהן ילדים גדלים עם הרבה אהבה ותשומת לב.