המפה של אמה, האם המחבקת

מתוך NRG / ניו-אייג'

אמריטהננדה מאי

אמריטאננדה מאי, או כפי שהיא מכונה "אמה" (אמא) או אמאצ'י, נולדה ב-27 בספטמבר 1953 בכפר דייגים קטן בקרלה שבדרום הודו. כבר בילדותה נהגה לזמר שירים מלאי דבקות ואהבה לקרישנה ולעתים קרובות חוותה מצבים עמוקים של סמאדהי (תודעה אחדותית).

בגיל 17 היא עברה תקופה לא קלה של טפאס (הימנעות מפעילות חושית) ומדיטציות ארוכות שהגיעו לשיא בהתנסות ישירה באם האלוהית שהתגלתה בפניה כאור אלוהי שהתלכד איתה.

לאחר התנסות זאת היא בילתה את רוב זמנה בהתבודדות אולם לאחר תקופה קצרה קול פנימי גרם לה להבין שעליה להקדיש את חייה להקלת הסבל של אנשים אחרים. מאז ועד היום היא חיבקה ובירכה מיליוני אנשים וביססה רשת רחבה של מוסדות צדקה וחינוך שכוללת בתי חולים לנזקקים, בתי יתומים ובתי מחסה לאנשים מבוגרים.

שקט של שיווה

בדרך כלל כשאני מתבונן במפה אסטרולוגית חדשה תשומת ליבי נעה בנקודה אחת או שתיים, שדרכן ניתן להבין את המהות הפנימית העמוקה של בעל המפה. במפה של אמה קיימות שתי נקודות כאלו – שבתאי והירח. שני הכוכבים הללו נעלים במפה ויוצרים כך רא'גה יוגה, צרוף אסטרולוגי שמעניק לאדם סטטוס מלכותי.

שבתאי קשור לאיכות של שיווה, תודעה טהורה, שקטה ובלתי מוגבלת שעומדת בבסיס הבריאה. הוא נעלה במפה של אמה בסימן מאזניים ומסוגל כך להביע בצורה מלאה את האיכויות החיוביות שלו. שבתאי שולט במפה בבית הרביעי ובבית החמישי שנחשבים לבתים מאוד חזקים, ומסיבה זאת הוא נחשב במפה של אמה "כיוגה קאראקה" או לכוכב המיטיב ביותר.

הבית הראשון במפה מייצג בשיטה ההודית את האופק (אסנדנס) וקשור למבנה האישיות ולנטיות הבסיסיות של האדם. מזל מאזנים קשור ליצירת איזון והרמוניה וליישוב של מצבים מנוגדים. שבתאי מאפשר כך במפה של אמה התחברות לשקט עמוק ואי מוגבלות פנימית, התנסויות עמוקות במדיטציה, התמקדות בהארה ופיתוח מצבי תודעה גבוהים.

כמו כן, כשליט של בית ארבע שקשור לנדל"ן, שבתאי בבית ראשון מעניק בעלות על אדמות, כבוד והערכה מהסביבה וקשר טוב עם אחרים.

בנוסף לעובדה שהוא נעלה ושולט בבתים חזקים, מקבל שבתאי במפה היבט חיובי וקרוב מצדק שנמצא במזל תאומים בבית תשע. צדק או גורו בסנסקריט קשור להתפשטות או הרחבה של ידע ושבתאי מייצג בנוסף לשקט מדיטטיבי גם סדר וארגון.

ההיבט של צדק על שבתאי במפה של אמה יוצר מחשבה לוגית, מיומנות בארגון, יכולת ביצועית גבוהה, אוטוריטה, יכולת להבין בצורה עמוקה את המבנה הנפשי של בני אדם ועזרה מעשית לאנשים אחרים דרך הקרנה של אנרגיה רוחנית ובאמצעות ייעוץ והכוונה.

הנקשטרה שממוקמת בלגנה או באופק של אמה היא ווישאקה. קבוצת כוכבים קבועה זאת קשורה לחוכמה, פעילות רוחנית, עושר, ידע אסטרולוגי, התעסקות בנושאים שקשורים לתחום הרוחני ויכולת להבין אירועים ואנשים שממלאים תפקידי מפתח בחברה.

המפה של אמה

פעילות של שאקטי

הירח או צ'אנדרה קשור באסטרולוגיה ההודית לפארוורטי, האם האלוהית שמזינה את כל הבריאה. האם האלוהית מייצגת במחשבה ההודית את האיכות של שאקטי; פעילות אינסופית שמניעה את כל היבטי החיים, הן ברמה הקוסמית והן ברמה האינדיבידואלית.

במפה של אמה הירח נעלה בבית שמונה בסימן שור. הבית השמיני במפה קשור למדיטציה, אנרגיית קונדליני, התנסויות רוחניות ותובנות עמוקות. מזל שור קשור ליסוד האדמה, ליציבות, הרמוניה, רצון חזק, יכולת מיקוד, נאמנות וסבלנות.

הירח בבית שמונה במזל שור יוצר אינטואיציה עמוקה וכשרים רוחניים גבוהים. בנוסף, מיקום זה של הירח יוצר קשיים בתחילת החיים ומזל רב בסופם. הירח נמצא בבית זה בנקשטרה קריטיקה שמייצגת פרסום, ידע, יכולת להעניק עצות טובות לאחרים, מטרות ברורות, אינטליגנציה גבוהה, נחישות דעת, יכולת אמנותית ואוטוריטה גבוהה.

הירח שולט בבית העשירי במפה שקשור לעיסוק והעובדה שהוא נמצא בבית שמונה מראה על חיים ארוכים ועל פעילות שקשורה להתפתחות רוחנית.

מהמיקום של שבתאי בבית הראשון והירח בבית השמיני במפה של אמה ניתן לראות שילוב עוצמתי של שקט, שקשור לשיווה ופעילות רוחנית שקשורה לשאקטי, בת זוגו השמימית.

אמה. עד היום חיבקה וברכה מיליוני אנשים - AMMA.ORG.IL

אמה. עד היום חיבקה וברכה מיליוני אנשים - AMMA.ORG.IL

כבוד, פרסום והערכה

מזל עקרב בבית השני במפה של אמה נותן יכולת להביע בדיבור ובשירה ידע רוחני עמוק. מאדים, שליט הבית השני, נמצא במפה בבית 11 ומביט משם על הבית השני בהיבט הרביעי שלו. השפעות אלו מחזקות עוד יותר את האנרגיה שאמה מביעה בדיבור ובשירה ויוצרות גם יכולת פואטית, ענין בחינוך וידע רב.

מזל קשת ממוקם במפה בבית שלוש. צדק שליט המזל נמצא בבית תשע. צרופים אלה יוצרים נסיעות ארוכות, יכולת קולית, אומץ והרפתקאות שונות. בנוסף לכך, צדק מביט על הבית השלישי (בהיבט השביע שלו) ויוצר שם חוכמה, אומץ רב ונסיעות קצרות רבות.

הבית הרביעי במפה קשור לידע, חינוך אקדמאי, שמחה, נכסים קבועים ובתים. ראו או ראש דרקון נמצא בבית זה בסימן גדי. ממיקום זה ניתן להניח שהדהרמה או היעוד של אמה בחיים קשור לספק חינוך, ידע ושמחה לאחרים ולהקמת מבנים שיקדמו את המטרות האלו. כמו כן, המיקום של ראש דרקון בבית הרביעי מראה על התנסות קשה בתקופת הילדות ונסיעות רבות לארצות זרות.

שבתאי, שליט הבית הרביעי, נעלה בבית הראשון. צרוף זה מצביע על בעלות על נדל"ן ובתים, כבוד מהסביבה ועל אדם שמלא בשמחה ומקרין זאת לסביבתו.

צדק מביט במפה על בית חמש בהיבט התשיעי שלו ויוצר שם כבוד, פרסום והערכה מהסביבה. שליט הבית החמישי, שוב שבתאי, נעלה בבית הראשון ומצביע על אדם שממשיך בחיים הנוכחיים את אותה הדרך שבה הלך בחיים הקודמים. מיקום זה מציין אדם שנולד עם דהרמה או יעוד מאוד חשוב בחיים הנוכחים וכמו כן מצביע על רמה רוחנית גבוהה, פעילות חיובית וידע רב שקשור לכתבי הקודש ולטכניקות רוחניות.
דגש על קארמה יוגה

צדק בתאומים בבית תשע יוצר נסיעות רבות לארצות זרות, נדיבות, עושר, אינטליגנציה גבוהה, בעיות בריאותית בזמן נסיעות, פעילות שקשורה לארצות אחרות ולמוסדות חינוך
והוצאות כספיות על פעילות שקשורה לצדקה. כוכב חמה, שליט הבית, נמצא בבית 12. מיקום זה מעולה למוקשה (שחרור מבערות) ומצביע גם על נסיעות למקומות רחוקים ומעבר לעולמות עליונים לאחר המוות.

קטו או זנב דרקון בבית עשר במזל סרטן וההיבט שהוא מקבל משבתאי מסבירים את העובדה שפעילותה של אמה (שקשורה לבית עשר) מבוססת על שקט ואי מוגבלות פנימית שהיא חווה בתוכה (איכויות שקשורות לשבתאי).

בנוסף לכך, צרוף זה קשור לחשיבות הרבה שהיא מקנה לקארמה יוגה שמבחינתה כוללת פעילות הומניטרית ועזרה לנזקקים. ההשפעות הפלנטריות בבית עשר קשורות גם לשינויים רבים שאמה עברה בחיים ולתנודות שעשויות להיות בדעת קהל ביחס לפעילותה.

שליט הבית העשירי (הירח) נמצא בבית שמונה ומצביע על תוחלת חיים ארוכה ועל העובדה שהפעילות של אמה מיועדת לאפשר לאנשים להתחבר לרובד הרוחני העמוק שמצוי בתוכם (ומיוצג במפה על ידי הבית השמיני).

מאדים ונגה בבית 11 בסימן אריה מצביעים על קבלת תרומות מאנשים למטרה של הפצת ידע רוחני, המצאות בחברת אנשים רוחניים, עצמאות, נסיעות לארצות אחרות יחד עם בני לוויה רוחניים, יכולת להגשים שאיפות, נדיבות רבה והתנסות באושר פנימי. השמש כשליטה של בית 11 נמצאת בבית 12 ומצביעה על הוצאות כספיות שקשורות להפצת ידע ובניית מרכזים רוחניים.

כוכב חמה בבית 12 בסימן בתולה נמצא שם בבית שלו. מיקום חיובי זה מצביע על מוקשה או על שחרור מבערות וכמו כן על נסיעות ארוכות, הצלחה בארצות זרות, אהבה לבעלי חיים, חוסן מאויבים וקיום שמימי גבוה לאחר המוות. צרוף זה מראה גם שמגבלות וקשיים בחלק הראשון של החיים הפכו בסופו של דבר לברכה מכיוון שהם אפשרו מימוש מלא של יכולות רוחניות.

שמש בבית 12 יוצרת אינטליגנציה, כבוד ואוטוריטה. צרוף זה מצביע על נדיבות ואדיבות כלפי כל בני האדם ועל אפשרות של קבלת תמיכה ממוסדות שלטון.

תחזית אסטרולוגית

בסוף 2012 עבר שבתאי למזל מאזניים שבו הוא נעלה ומסוגל להביע את האיכויות החיוביות שלו בצורה מלאה. עד התאריך 3 בינואר 2023 תימצא אמה במאהדאשה (תקופה גדולה) של שבתאי.

בתקופה זאת ניתן לצפות להשפעות חיוביות שיתבטאו בכמות גדולה יותר של אנשים שיבואו לראות אותה בארצות שונות, הודות לפרסום רב יותר בעולם ולתגובות חיוביות יותר למסרים שהיא שואפת להעביר לאחרים.

סביר להניח שבתקופה של שבתאי תגדיל אמה את פעילותה ההומניטרית. יש אפשרות בתקופה זאת שהתנועה של אמה תרכוש מקום חדש שישמש כבית ספר ושתחת הכוונתה יבנו בהודו מקדשים חדשים.

כיום נמצאת אמה כיום באנטרדאשה (תקופה משנית) של כוכב חמה שהתחילה ב-27 ביולי 2009 וממשיכה עד ל-29 במרץ 2012. סביר להניח שבתקופה זאת הערכה הציבורית לפעילותה שלה תגדל, אך גם יתכנו הוצאות כספית גדולות יותר והשפעות שליליות על הבריאות.

ב- 29 במרץ 2012 צפויה אמה לעבור לתקופה משנית של זנב דרקון שממשיכה עד ל-7 במאי 2013. בתקופה זאת יתכן שהיא תדגיש עוד יותר את החשיבות בפעילות הומניטרית ובביצוע של קארמה יוגה למען החברה.

ב-7 במאי 2012 נכנסת אמה לאנטרדאשה של נגה, שממשיכה עד ל-7 ביולי 2016. בתקופה זאת קיימת השפעה חיובית של נגה שתאפשר הכנסה כספית גבוהה יותר לארגון שלה, יכולת להגשים פרויקטים שונים ביתר קלות ודגש רב יותר על מדיטציה והתנסויות פנימיות.