המפה נושבת ברוח: המפה של בוב דילן

מתוך NRG / ניו-אייג'

דילן. עבר בחייו תהפוכות ולידות רבות כולל לימוד מדיטציה טרנסנדנטלית

דילן. עבר בחייו תהפוכות ולידות רבות כולל לימוד מדיטציה טרנסנדנטלית

בפעם הראשונה ראיתי את בוב דילן ב-1996 באוניברסיטה בצפון קרולינה. הוא הופיע באולם יחסית קטן שהיה מפוצץ באנשים. הווליום היה בעוצמה גבוהה, הבאסים הרעידו את הבטן ודילן שר בארשת פנים קפואה מבלי להתייחס לקהל. הכרתי את רוב השירים, אבל העיבודים החדשים של דילן לקלאסיקות הישנות שלו לא ממש היטיבו עם המקור וההופעה היתה די מאכזבת.

כשראיתי אותו בפעם השנייה, אחרי שלוש שנה, זה כבר היה סיפור אחר לגמרי; הוא הופיע בשארלוט (שוב בצפון קרולינה) באמפיתאטרון ענק בהופעה משותפת יחד עם פול סיימון. אולי בגלל הנוכחות של פול סיימון ואולי לא – מה שבטוח זה שהפעם הוא תיקשר יותר עם הקהל וניגן קטעי סולו מרשימים בגיטרה חשמלית לצד עיבודים חדשים ונהדרים לשירים הישנים כך שאת החשמל באוויר כמעט אפשר היה למשש. כהדרן דילן וסיימון שרו ביחד מספר דואטים וכשהסתכלתי סביבי שמתי לב שלרבים עומדות דמעות בעניים.

בעשרים ושלוש השנים האחרונות דילן מופיע ללא הפסק (כמאה הופעות בשנה) במה שמכונה "מסע ההופעות שאינו נגמר".

המזל העולה או האופק במפה של דילן הוא עקרב. סימן אסטרולוגי זה יוצר אישיות אינטנסיבית וענין בנושאים שקשורים להתפתחות רוחנית וללידה מחדש. בני מזל עקרב ניחנים באומץ שמאפשר להם להתמקד ולפתח תחומים שנראים להם נכונים ולהפטר מדברים שנבדקו ונמצאו חסרי תועלת.

עיקרון זה מודגם היטב בחייו של דילן, שעבר בחייו תהפוכות ולידות רבות. בראשית דרכו האמנותית הוא נחשב כנציג מובהק של מוזיקת הקאנטרי המסורתית ואז בקיץ של 1965 בפסטיבל מוזיקת העם של ניופורט הוא עלה להופיע בפעם הראשונה עם גיטרות חשמליות וזעזע את הצופים שהיו רגילים להופעות אקוסטיות רגועות.

מאז המשיך דילן לבעוט במוסכמות ללא הפסק; הוא עשה סמים, נהג על אופנועים, למד מדיטציה טרנסנדנטלית, ניהל רומן קצר עם הנצרות (ועם נשים רבות) וכפי הנראה היה גם בקשר עם חסידי מלובביץ'.

מפת הלידה של דילן. הכוכבים סייעו לו לעבור בשלום את התהפוכות הרבות שעבר בחייו

מפת הלידה של דילן. הכוכבים סייעו לו לעבור בשלום את התהפוכות הרבות שעבר בחייו

עקרב חזק: עוצמה פנימית ויכולת הנהגה

מאדים שליט מזל עקרב חזק מאוד במפה של דילן (הוא נעלה במפת הנאוומז'ה שלו בסימן גדי ומשפיע כך על בית שלוש במפת הלידה שקשור לאמנות ומוזיקה) ומעניק לו אנרגיה וכוח ויכולת להשתמש בה בתחום האמנותי.

השמש גם נעלה במפת הנאוומז'ה בסימן טלה, מה שמגביר את העוצמה הפנימית של דילן ואת יכולתו להוביל ולהנהיג אנשים אחרים. וונוס, הכוכב שקשור לאמנות ומוזיקה, חזק מאוד בבית שבע בסימן שור ומביט משם על הבית הראשון שמייצג את האישיות.

שלושת הכוכבים הללו אפשרו לדילן לעבור בשלום את כל התהפוכות הרבות שעבר בחייו וסייעו לו להתמקד ולהצליח כאחד המוזיקאים הגדולים של המאה העשרים ולהוציא עד היום 34 אלבומי אולפן, 13 אלבומי הופעות ותשעה בוטלגים.

הירח של דילן נמצא בסימן טלה בבית שש בנקשטרה (קבוצת כוכבים קבועה) שנקראת קריטיקה. צרוף זה מראה על פרסום, הופעה מרשימה, אדם בעל מטרות ברורות, יכולת אמנותית גבוהה, קשר חזק לאמא, קשיים עם אבא וטיפוס שלעיתים שש לקרב.

במפה של דילן ניתן למצוא קשר הדדי בן מאדים שנמצא בבית ארבע בסימן דלי (שנשלט על ידי שבתאי) לשבתאי שנופל בבית שש בסימן טלה (שנשלט על ידי מאדים). קשר הדדי זה נקרא באסטרולוגיה ההודית פריווארטאנה יוגה והוא מחזק מאוד את שבתאי ומאדים.

מפת הלידה של דילן. הכוכבים סייעו לו לעבור בשלום את התהפוכות הרבות שעבר בחייו

מאדים אינטנסיבי: אופי מרדני ונטייה לשבור מוסכמות

מאדים משפיע בצורה חזקה בבית ארבע על הפעילות המנטלית של דילן ומגביר בו יסוד האש. הוא יוצר עניין בנושאים אזוטריים והתפתחות רוחנית, אולם אחראי גם להתנהגות אימפולסיבית וחוסר שקט.

מאדים שולט במפה בבית שש שקשור לתאונות ונמצא בבית ארבע שמייצג כלי רכב. בנוסף, שבתאי שליט הבית הרביעי נמצא בבית שש שקשור לתאונות – צרופים אלה גרמו בתקופה הראשית של ראש דרקון ובתקופה משנית של שבתאי לתאונת האופנוע שכמעט גרמה למותו של דילן.

המיקום החיובי של נגה וצדק בבית שבע וההיבט שלהם על הבית הראשון הם שהצילו את חייו. שבתאי נופל במפה של דילן בבית שש בסימן טלה ונמצא שם יחד עם הירח שקשור לרגשות. צרוף זה גורם לשינויים תכופים במצבי רוח ונטייה לשימוש בסמים. הצמידות בין שבתאי לירח בבית שש יוצרת גם את אופי מופנם וקשיחות שעלולה להתבטא בקשרים רגשיים (שקשורים לירח).

מאדים ושבתאי הם אויבים והקשר ביניהם במפה יוצר אצל דילן מצד אחד אופי מרדני, נטייה לשבור מוסכמות, מוטיבציה גבוהה להצלחה ואישיות מוחצנת ומצד שני מופנמות חזקה וענין בדת ובנושאים רוחניים.

 

צרוף של יסוד האוויר והאש

באסטרולוגיה הודית ניתן לקבוע את מבנה הגוף-נפש של האדם דרך בדיקת השפעות שונות שיש במפה על האופק והירח. בהקשר זה ניתן לאפיין את דילן כטיפוס ווטה-פיטה, כלומר צרוף של יסוד האוויר והאש.

האיכויות האמנותיות והיצירתיות שלו קשורות לווטה ונוצרות עקב המצאות שליט המפה מאדים בסימן דלי שקשור ליסוד האוויר וכן לצמידות שקיימת בן הירח לשבתאי בבית שש. האופי המרדני והביקורתי של דילן קשור לפיטה ונוצר משליט המפה מאדים ומההיבטים של השמש וזנב דרקון (שקשורים שניהם לפיטה) על הבית הראשון (שמייצג את הפיזיולוגיה והאישיות באופן כללי).

דילן הצעיר. השמש בבית שבע מצביעה על כך שככל שהתבגר הפך סמכותי יותר כלפי אלה שעובדים איתו
דילן הצעיר. השמש בבית שבע מצביעה על כך שככל שהתבגר הפך סמכותי יותר כלפי אלה שעובדים איתו צילום: באדיבות דניאל קריימר
זנב דרקון (קטו) בבית חמש מראה על כך שלדילן יש קארמה לא סגורה מחיים קודמים שקשורה לקשרים רומנטיים, לסקס ולילדים. ראש דרקון (ראו) חזק בסימן בתולה בבית אחד עשרה מסייע לדילן להגשים שאיפות בחיים ומעניק לו (יחד עם צדק בבית שבע) שפע חומרי.

הבית השביעי במפה של דילן כולל שלושה כוכבים. צדק מקדם שם חיים ארוכים ונוחים, הנאות, חוסר הסכמה עם ילדים, קשיים בגיל צעיר, ודאגות מאנשים שאינם מפרגנים לו.

שמש בבית שבע יוצרת השפעות חיוביות בתחום המקצועי (השמש שולטת בבית עשר שקשור למקצוע) והצלחה חומרית שנובעת מכריזמה ומיכולת אומנותית. השמש גם מצביעה על כך שככל שדילן התבגר כך הוא היה יותר סמכותי כלפי אנשים שעבדו איתו.

נגה חזק בבית שבע בסימן שור מאפשר לדילן ליהנות מקשרים עם נשים יפות, מחיי מין מספקים, מחוש האסתטי ואינטליגנציה גבוהה. צרוף זה מחזק אצלו אהבה לשירה וויכוחים אינטלקטואלים והניע אותו לנסוע לארצות רבות.

כוכב חמה חזק בבית שמונה בסימן תאומים מגביר את האינטואיציה והאינטליגנציה של דילן ואת יכולתו לחבר שירים עמוקים ומקוריים. מיקום זה מצביע גם על התנסויות רוחניות, ענין בחיים הבאים ועל כך שהוא יסיים את חייו בצורה קלה וטבעית.

תחזית אסטרולוגית לשנים הבאות

בתאריך 10.9.1996 נכנס דילן לתקופה ראשית (מאהדאשה) של שבתאי שתמשיך אצלו עד גיל 74. שבתאי אמנם נופל במפה שלו בבית שש בסימן טלה, אולם במפת הנאוואמזה השמש נעלת בסימן זה וצרוף זה מחזק את האנרגיה של דילן בהקשר של עבודה ומאפשר לו להמשיך ולהופיע ללא הפסקה גם בגילו המתקדם.

ב-1.1.2013 דילן יכנס לתקופה משנית של צדק שתמשיך עד ל-2.7.2015. בתקופה זאת הוא ימשיך לשיר ולהופיע ולהביע יצירתיות גבוהה בתחומים שונים. יש אפשרות לקשר רומנטי טוב והיחסים עם הילדים שלו ישתפרו.

יחד עם זאת, צדק כשליט של בית שתים ושבע במפה נחשב למרקה, כלומר לכוכב שמסוגל ליצור בתקופות שבהן הוא מופיע השפעות בריאותיות שליליות, ולכן על דילן לשים מאד לב לבריאות שלו בתקופה הנ"ל.

ב-2.7.2015 יכנס מיודענו לתקופה חדשה של כוכב חמה שתמשיך עד גיל 91. בתקופה זאת הוא יפנה יותר את תשומת ליבו לעניינים רוחניים ולנושאים שקשורים לחיים הבאים ויתכן שיתרום כספים לארגונים שמקדמים הרמוניה ורגיעה בעולם.