המפה האסטרולוגית של שרי אורבינדו

מתוך NRG / ניו-אייג'

שרי אורובינדו נולד בכלכותה, הודו בשעה 05.00

האופק או "הלגנה" של שרי אוריבינדו נמצא במזל סרטן. צדק (או גורו בסאנסקרית) נעלה במזל זה ומעניק חוכמה רבה, יכולת ללמוד ולחקור דברים בצורה מאד עמוקה, ואישיות סמכותית.

צדק מביט מבית זה על בית תשע (ועל סימן דגים הנשלט על ידו) ובכך מחזק מאד את האנרגיה הרוחנית הגבוהה הקיימת במפה.

מאדים נופל בבית הראשון בסרטן אולם נפילה זאת מתבטלת עקב העובדה שהוא נמצא עם כוכב צדק הנעלה. מאדים נותן בבית זה שינויים מקצועיים ואהבה למוזיקה ואומנות.

הצרוף של מאדים וצדק בבית ראשון מצביע על עניין בפוליטיקה. אורובינדו אמנם התעסק בצעירותו בפוליטיקה (מ1902-1910) ושאף לסלק את הבריטים מהודו אולם השפעת מאדים, ההיבט (התשיעי) של זנב דרקון על הבית הראשון, והעובדה שהמפה מצביעה על אנרגיה רוחנית גבוהה גרמה לכך שעיסוקו של אורובינדו בפוליטיקה נתן פתח להתמקדות בחיים רוחניים ובהארה. תורתו הרוחנית של אורובינדו שמרה במידה מסוימת על האוריינטציה חברתית שאפיינה את חייו הפוליטיים. במשנתו הרוחנית הוא הדגיש את הצורך להגביר את האיכות הרוחניות בתוך הגוף הפיזי וליצור טרנספורמציה משמעותית בסביבה ובחברה עצמה.

הירח שולט בבית הראשון ונמצא בבית שש. צרוף זה מצביע על קשיים בחיים, אויבים ונטייה להיות נאשם בבית המשפט (אורובינדו אכן ישב בבית כלא ). מיקום זה מראה גם על עניין בטכניקות להתפתחות עצמית ועל אומץ לב. שבתאי והירח בבית שש, בסימן הרוחני של קשת, אפשרו לאורובינדו להתגבר על אויביו והעניקו לו את היכולת להתמקד בהתפתחות רוחנית ולהיהפך לפילוסוף גדול. הבית השישי קשור באסטרולוגיה ההודית לעבודה, לשרות, למשמעת עצמית, להסתפקות במועט וליכולת לקשר בין יוגה לפעילות יום יומית (קארמה יוגה). ההשפעה של הירח ושבתאי על בית זה גרמו לאורובינדו להתעמק בחומים הללו ולהדגיש את חשיבותם בתורתו הרוחנית.

הירח נמצא בנקשטרה (קבוצת כוכבים) מולה המסומלת באסטרולוגיה ההודית על ידי שורש. מאחר ושורשים מסוגלים לחדור לאזורים בלתי נראים מולה קשורה ליכולת לחדור לעומקם של דברים באמצעות חקירה מדעית או פילוסופית. הירח (הקשור לרגש) מקבל בנקשטרה זאת איכויות פילוסופיות עמוקות ויכולת הבעה גבוהה שאפשרה לאורובינדו להביע עומק רגשי רב בתחום הרוחני. השפעה זאת מודגמת בספרו סוויטרי בו הוא הצליח לבטא אמיתות רוחניות עמוקות בשפה פואטית עשירה שנבעה מחוויה רוחנית רגשית חזקה.

השמש, חזקה באריה בבית שתים ויוצרת דיבור רהוט, רצון חזק, אוטוריטה, ופרסום רב בגיל העמידה.

כוכב חמה בבית שני מעניק אינטליגנציה גבוהה, שליטה בשפות רבות, כנות, יכולת כתיבה גבוהה ועניין במיסטיקה.

הצרוף בן השמש לכוכב חמה ניקרא באסטרולוגיה הודית בודאה אדיטיה יוגה ויוצר חשיבה מסודרת, יכולת ריכוז גבוה וזיכרון טוב. צרוף זה יכול להראות גם על התעסקות מוגזמת בפרטים (שאכן התבטאה לעיתים בדרך כתיבתו של אורובינדו). נגה בבית שתים יוצר אדם נאה אדיב ובעל מזג נעים. הצרוף של שמש, כוכב חמה ונגה בבית השני אפשרו לאורובינדו לשלוט בשפות רבות, להיות סופר פורה ולעסוק בשירה (ספרו "סווטרי" כתוב כשירה המתארת חווית מיסטיות עמוקות). שלושת הכוכבים הללו נמצאים גם בבית תשעי מהירח צרוף המצביע על האיכות הפילוסופית הרוחנית (תכונות של בית 9) של כתביו.

הירח וצדק שולטים במפה בשני בתים חזקים (הבית הראשון והתשיעי) ויוצרים במפה צרוף שנקרא באסטרולוגיה ההודית "פריוורטנה יוגה" (צרוף או יוגה, בו הירח נמצא בסימן הנשלט על ידי צדק שבתורו נמצא בסימן הנשלט על ידי הירח). מצב זה יצר השפעה רוחנית חזקה על חיי אורובינדו. ההשפעה החזקה על מזל סרטן במפה יצרה את הדבקות החזקה של אורובינדו בשאקטי או באם האלוהית.

המפה האסטרולוגית של אורובינדו