המפה של פול סיימון

מתוך NRG / ניו-אייג'

פול סיימון


איזה קיץ נהדר לחובבי המוזיקה, רק חודש עבר מאז ההופעה של בוב דילן באצטדיון רמת גן ופול סיימון, עוד אחד מהענקים שעדיין עושים מוזיקה מדהימה בגיל שבעים, מגיע היום להופעה באותו המקום.

כמו דילן, סיימון הוא שועל ותיק בתחום המוזיקה; בשנות השישים הוא כבש את המצעדים בהרמוניות מקסימות עם חברו ארט גורפינקל ולאחר שהם נפרדו הוא החל בקריירה ארוכה שהביאה אותו בן השאר להיכנס בשנת 2001 להיכל התהילה של הרוק אנד רול, לזכייה ב-13 פרסי גארמי, ולבחירה ב -2006 על ידי המגזין טיים לאחד ממאה האנשים שהשפיעו ועיצבו את עולמנו.

סיימון יצר עם השנים פזמונים רבים שהפכו ללהיטים גדולים, אולם תמיד המשיך לשמור על רמה גבוהה של טקסטים ועל מוזיקה מורכבת ועיבודים עשירים. הוא שילב בצורה נהדרת מקצבים מדרום אמריקה, אפריקה והאמזונס עם מוזיקת רוק. ב-2006 א הפתיע בדיסק מקסים ושונה עם אשף האלקטרוניקה בריאן אינו וכעת הוא

נמצא באמצע סיבוב הופעות עולמי עם דיסק חדש שכולל כלי פריטה אפריקאנים, צלילי סיטאר הודי, השפעות של מוזיקת זיידאקו מלואיזיאנה ומה לא.

גם בלי לבדוק את המפה האסטרולוגית שלו, אין לי ספק שלאלה מכם שיגיעו למופע שלו היום צפויה חוויה נהדרת (בתנאי כמובן שבניגוד להופעה של דילן, המארגנים ידאגו שמסכי הווידאו יהיו בגודל סביר ושנוכל גם לראות משהו ולא רק לשמוע).

לפני שנתחיל בניתוח המפה, חשוב להזכיר שכדי לקבל תמונה ברורה על האדם לא מספיק באסטרולוגיה ההודית לנתח רק את מפת הלידה הרגילה. בנוסף למפה זאת יש להתייחס לעוד 16 מפות נוספות שנקראות ווארגות או "חלוקות", הקשורות כל אחת לבית מסוים במפה ולנושאים מסוימים שקשורים לאותו הבית.

המפה החשובה ביותר מבין הווארגות נקראת נאוומזה ובנויה על פי חלוקה לתשע של המפה המקורית. במפה של סיימון מפה זאת מאוד חזקה ומוסיפה עוצמה ועומק למפה הרגילה.

המפה האסטרולוגית של פול סיימון

המזל העולה או האופק במפת הלידה של סיימון הוא אריה היוצר אצלו חיוניות, כושר מנהיגות, נדיבות, מסירות, אצילות, אמונה בחברים, כושר ארגון, אמביציה גבוהה, רצון חזק, אופי רומנטי, יכולת לאהוב בצורה עמוקה, נטייה לכבד אנשים שהוא מעריך, יכולת אמנותית גבוהה וחוסר רצון להיות כפוף לאחרים.

ראש דרקון בבית ראשון יוצר בתקופות שבהן הוא מופיע במפה השפעות שליליות שמפחיתות את שמחת החיים ויוצרות מראה רציני. במפת הנאוומזה השמש חזקה מאוד בבית הראשון בסימן אריה ומבטלת כך חלק גדול מההשפעות השליליות של ראש דרקון.

השמש במיקום זה יוצרת רצון חזק, יכולת להביע אוטוריטה בצורה נכונה וליהנות מכבוד והערכה חברתית. צרוף זה קשור גם למזל טוב, לחיים ארוכים וליכולת לזכות בדברים רבים דרך עבודה קשה.
ראש דרקון מייצג דהרמה או יעוד בחיים, והשמש קשורה לאטמן או לעצמי הרוחני הגבוה.

מהמיקום של כוכבים אלה בבית הראשון ניתן להניח שהיעוד הקארמתי של סיימון הוא להיות מסוגל להתעלות מעבר לאגו ולהגשים את השאיפות והתשוקות שלו ברמה רוחנית גבוהה.

קול נעים בגיל מתקדם

הבית השני במפה קשור לדיבור, שירה, משפחה וכסף. השמש כשליט הבית הראשון שמייצג את הנטיות הבסיסיות של האדם נמצא בבית זה בסימן בתולה. צרוף זה מצביע על יכולת התבטאות טובה, קול נעים, כישרון בשירה, הכנסה כספית גבוהה, מזל בחיים, יכולת להתגבר על קשיים וחיים ארוכים.

השמש מצביעה כאן גם על אדם כנה שזכה בחינוך טוב ובנה את עצמו בחיים בכוחות עצמו. נגה וצדק נמצאים בנאוומזה בסימן בתולה ומחזקים את האיכויות החיוביות של הבית השני. צדק מאפשר שם לסיימון להשתמש במילים בצורה עמוקה ולהביע בשירה רעיונות שנוגעים גם בצד הרוחני של החיים ונגה מאפשר לו ליצור מוזיקה יפה ומעודנת ומגביר את היכולת שלו להרוויח כסף באמצעות מוזיקה ושירה.

צדק מחזק בבית שתים אינטליגנציה ותבונה ומגביר את השמחה בגיל מבוגר. הבית השני מקבל במפה היבטים ממאדים ומצדק שמחזקים את הנושאים שקשורים לבית זה ומאפשרים לסיימון לשמור על קול נעים גם בגילו המתקדם.

אינטואיציה ואינטליגנציה גבוהות
כוכב חמה מרגיש טוב במפה בבית שלוש בסימן מאזניים ויוצר אדם מלומד ומפורסם שניחן ביכולת אינטואיטיבית גבוהה. כוכב חמה שולט בבית 11 שקשור להכנסות כספיות וכשליט בית זה הוא יוצר בבית שלוש רווחים כספיים שקשורים לאמנות.

כוכב חמה במיקום זה קשור לתקשורת ולקהל, הוא מקבל כאן היבט ממאדים וצרוף זה יוצר אצל סיימון חוש קצב נפלא שמתבטא הן במוזיקה שהוא כותב והן בהופעות החיות שלו.

בית ארבע מייצג מצב מנטלי, מקום מגורים ואת האמא. נגה בבית זה בסימן עקרב מראה על שמחה ונוחיות בחיים וכמו כן על עושר, הצלחה וכבוד. מיקום זה גם מצביע על אמא בעלת כישורים אמנותיים וחוש אסתטי מפותח.

הבית מקבל היבטים מצדק ושבתאי וצרופים אלה קשורים לעובדה שאמו של סיימון היתה מורה בבית ספר ובנוסף לכך רכשה הכשרה מוזיקלית ובזמנה החופשי נתנה שיעורים פרטיים במוזיקה. מאדים, שליט הבית הרביעי נמצא במפה בבית שמונה וצרוף זה מראה על ענין בנושאים רוחניים ופיתוח התודעה (סיימון למד מדיטציה טרנסנדנטלית).

כוכב חמה בסימן קשת במפת הנאוומזה משפיע על הבית החמישי במפה הרגילה. הוא מעניק שם אינטליגנציה גבוהה ויוצר טיפוס חברותי שזוכה להערכה מהסביבה. צרוף זה גם מצביע על כושר מנטלי גבוה ועל יכולת טובה להגשים שאיפות.

שליט הבית החמישי צדק נמצא בבית העשירי ומצביע על קריירה מוצלחת, כבוד, שמחה מילדים ופעילות חיובית שקשורה אליהם (סיימון תורם רבות לארגון שמספק שיעורים וכלים מוזיקליים לילדים נזקקים).

מאדים נעלה במפת הנאוומזה בגדי. מיקום זה יוצר בבית שש אתגרים בחיים ובתקופות שבהן מאדים מופיע במפה מופיעים גם אויבים. החוזק של מאדים מאפשר לסיימון בסופו של דבר להתגבר על ההשפעות השליליות הללו. הבית השישי והעשירי במפה קשורים באסטרולוגיה הודית "לארטה" או לשפע חומרי. במפה של סיימון, שבתאי, שליט הבית השישי נמצא בבית עשר ויוצר שם יכולת גבוהה לרווחים כספיים.

רוחניות וזוגיות מאתגרת

בית שבע קשור לזוגיות, נישואים ושותפות. זנב דרקון מצוי בבית זה בסימן דלי וממיקום זה ניתן להסיק שסיימון מביא עמו מחיים קודמים קארמה לא סגורה בתחומים האלה.

ההשפעות השליליות של שבתאי גרמו לו לשני גירושים ולקשיים בשותפות עם גרפונקל רויטרס

בתקופות אסטרולוגיות שבהן קטו מופיע במפה הוא עלול ליצור סכנה לכבוד, משפטים ואיבוד של דברים כתוצאה מפעילות של אויבים. שבתאי נמצא במפת הנאוומזה בסימן דלי. הוא משפיע בצורה שלילית על בית שבע ומצביע על מריבות עם בת הזוג ועל כך שהיא עלולה להביע עוינות ולא לומר את האמת.

שבתאי מביט מבית עשר על בית שבע ומחזק את ההשפעות השליליות על הבית. צרופים אלה גרמו לסיימון לשני גרושים ומדי פעם לקשיים בשותפות עם גרפונקל.

מאדים בבית שמונה בסימן דגים יוצר התנסויות רוחניות. שליט הבית צדק בבית עשר מקדם חיים ארוכים אולם מפחית את שמחת החיים (עקב ההיבט שלו, כשליט בית שמונה הבעייתי, על הבית הרביעי).

הבית התשיעי מקבל היבט חיובי של כוכב חמה, שליט הבית מאדים נמצא בבית שמונה. צרופים אלה יוצרים אינטואיציה חזקה וידע על נושאים אזוטריים, אולם הם אינם מעניק שמחה או סיפוק מהממסד הדתי הרגיל. מיקום זה מקדם גם חיים ארוכים.

תחושות ורגשות עמוקים

הבית העשירי קשור למקצוע. צדק בסימן שור יוצר שם אדם עשיר, מלומד בעל עוצמה פנימית ואוטוריטה. צרוף זה מצביע גם על נחת מילדים וכבוד שמוענק לו מארגונים ומוסדות רשמיים. שבתאי נמצא גם הוא בבית זה ויוצר כבוד והנאה מרכוש נדל"ני.

הירח נעלה בסימן שור במפת הנאוומזה ומעניק לסיימון הערכה וכבוד מהסביבה וניצחון על אויבים. הירח קשור לרגשות והמיקום החיובי שלו בבית עשר מאפשר לסיימון להביע רגשות עמוקים דרך העיסוק המקצועי שלו ומאפשר לו להעביר רגשות ותחושות עמוקות לקהל (שקשור גם הוא לירח).

הירח בבית אחד עשר בסימן תאומים יוצר מזג נעים, חוכמת חיים, מקצוע טוב, רכוש וכבוד בחיים.
זנב דרקון בבית זה במפה הנאוומזה מגביר גם הוא כבוד ואינטליגנציה. שליט הבית כוכב חמה נמצא בבית שלוש ומצביע על רווחים מפעילות אמנותית ואומץ.

בית שתים עשר מקבל היבט משבתאי שיוצר ענין במדיטציה והתפתחות רוחנית. הירח שליט הבית נמצא בבית 11 ומראה על קשר גרוע לאחים מבוגרים.

והרי התחזית

עד לתאריך 26 בדצמבר נמצא סיימון במאדאשה (תקופה גדולה) של נגה, בפרטיינתה דאשה (תקופה משנית) של כוכב חמה, ובאנטרדאשה (תקופה שלישית) של נגה.

בתקופה זאת סיימון מקבל השפעה חיובית חזקה של נגה, הכוכב שמייצג אמנות, מוזיקה, יופי ואסתטיקה. כוכב נגה נמצא במפה של סיימון בבית ארבע ומשפיע בצורה חיובית על שמחת החיים ועל הפעילות המנטלית שלו. כמו כן, הוא מחזק אנרגיה יצירתית ובהיבט שלו על הבית העשירי מקדם את התחום המקצועי ומאפשר לסיימון להביע יצירתיות ואנרגיה גבוהה בתחום המקצועי.

כוכב חמה, שקשור לתקשורת ותנועה, נמצא במצב טוב בבית השלישי שקשור לאמנות ולנסיעות, ולכן סביר להניח שעד סוף השנה סיימון ימשיך לנסוע ולהצליח להלהיב את הקהל עם המוזיקה שלו.
מ-26 בדצמבר ועד-15 בפברואר 2012 ייכנס סיימון לתקופה שלישית של השמש שכפי שראינו יוצרת השפעות חיובית בתחומים שקשורים לשירה, התבטאות והכנסה כספית.

מ-15 בפברואר 2012 ועד 10 במאי באותה השנה יעבור סיימון לתקופה שלישית של הירח שמחייה בצורה חיובית את האיכויות הרוחניות שקשורות לבית 12 ואת ההצלחה החומרית שקשורה לבית 11
ב-10 בפברואר 2012 ייכנס סיימון לתקופה משנית של זנב דרקון שתמשיך עד 26 בנובמבר 2012.

בתקופה זאת עניינים קארמתיים שקשורים לזוגיות ולשותפות עלולים להתעורר וזאת תהיה תקופה טובה עבור סיימון להשלים קארמה לא סגורה שקשורה לנושאים הללו.

בתקופה הנוכחית ועד 27 בספטמבר 2014 הבית השביעי במפה שקשור לשותפות מוחייה בצורה חזקה, ויתכן שבתקופה זאת סיימון ייצא שוב, ובפעם האחרונה, למסע הופעות עם ידידו הוותיק גרפונקל (בתנאי כמובן שהבעיות שהיו לו עם מיתרי הקול יפתרו)