המפה האסטרולוגית של הדלאי לאמה

מתוך NRG / ניו-אייג'

דלאי לאמה


האסטרולוגיה ההודית מייחסת את מרב החשיבות למזל העולה, ולא למזל השמש. במפה של הדלאי לאמה זהו הדלי. בני מזל זה מתאפיינים בגישה אנושית. הם בדרך כלל אדיבים, שקדנים, בעלי אינטואיציה חדה ולא אנוכיים. מצד אחד הם מעדיפים להיות לבדם, אולם הם אוהבים גם להשתתף בפעילות חברתית.

במפה של הדלאי כוכב שבתאי חזק מאד בבית הראשון, בסימן דלי שעליו הוא שולט. הוא יוצר שם צרוף אסטרולוגי שמאפיין אנשים מיוחדים שיכולים להגיע להישגים משמעותיים בחיים (מאהפורושה יוגה). שבתאי בבית הראשון מעניק לדלאי לאמה כבוד, מזל, חיים ארוכים, בריאות טובה, יכולת להתגבר על מכשולים ואפשרות לזכות בהישגים שונים באמצעות ידע ויכולות מיסטיות. יחד עם זאת, שבתאי בבית זה יכול לחולל בתקופות מסוימות סכנה ממאסר ונפילה ממעמד שנובעת מפעילות של אויבים.

שבתאי שולט במפה גם בבית 12 שקשור למוקשה או להארה, ולהסתלקות מהעולם החומרי לעולם רוחני שמצוי מעבר למגבלות הקיום הפיזי. כשליט בית זה הוא מביא איתו לאישיות ולתכונות האופי הבסיסיות של הדלאי לאמה איכויות רוחניות חזקות, שמתבטאות בחיי נזירות ובהצלחה בתרגול מדיטציה ויוגה. בנוסף לכך, מצביע צירוף זה על אדם שתורם לאחרים מבלי לצפות לתוצאות חומריות בתמורה, ועל כך שבתקופות מסוימות תהיה לו נטייה להתבודד ולהתנתק מאנשים אחרים.

משולש רוחני חזק

בית 12 קשור גם למסרים שהאדם מקבל מהמישור הרוחני הגבוה של החיים, וכששליט הבית נמצא בבית הראשון הוא מחזק את היכולת הזאת בצורה משמעותית. העובדה ששבתאי נמצא בבית הראשון בנסיגה מחזקת עוד יותר את האפקט הרוחני שהוא מביא לחייו של הדלאי לאמה. שבתאי מתבונן מהבית הראשון על הבית הרביעי שקשור לרגש, לפעילות מנטלית ולמקום מגורים. היבט זה מחולל בחייו של הדלאי לאמה השפעה חזקה של שקט, רגיעה פנימית וחוסר היצמדות לתהפוכות רגשיות. ההשפעה של שבתאי במפה מתחזקת עוד יותר עקב ההיבטים שהוא מקבל מצדק, מהירח ומנגה.

הבתים הראשון, החמישי והתשיעי במפה של הדלאי לאמה כוללים חמישה כוכבים שיוצרים משולש רוחני חזק, שמשפיע במידה משמעותית על חייו ומאפשר לו לבטא בהצלחה את האנרגיה הרוחנית שלו. שבתאי בבית ראשון מחזק את הנטייה להפנות את תשומת הלב פנימה, לעסוק במדיטציה ולהתמקד בהתפתחות רוחנית.

כוכב חמה, בעל הזיקה לתקשורת ולכושר הבחנה אינטלקטואלי, חזק מאד בבית חמש בסימן תאומים. הוא אחראי לאינטליגנציה הגבוהה של הדלאי לאמה, ולהיותו אדם מלומד ושקול שמודע לחלוטין לכל דבר שהוא עושה. צרוף זה גורם לכך שלא ניתן למצוא דבר מקרי בגישתו לבני אדם או למאורעות שונים. זנב דרקון בבית חמש מונע הבאת ילדים לעולם. הוא גרם לדאלי לאמה לקבל חינוך טוב ולהביע אינטליגנציה גבוהה, אולם יחד עם זאת יצר לעתים בחייו תהפוכות ודאגות.

השמש בבית חמש מקדמת פרסום ואוטוריטה. היא נמצאת יחד עם זנב דרקון בנקשטרה (קבוצת כוכבים קבועה) בשם פורנוואסו, שמייצגת יכולת לקחת רעיונות מופשטים, גבוהים – וליישם אותם בהצלחה בחיי היום יום. הצמידות של כוכב חמה לזנב דרקון ולשמש בבית חמש מאפשרת לדלאי לאמה להדגים את החיבור שקיים בחיים בן חוויות ארציות יומיומיות (שקשורות לזנב דרקון) למהות רוחנית פנימית (שמיוצגת על ידי השמש) שקיימת בכל אחד מאיתנו. צירוף זה עומד מאחורי טענתו של הדלאי לאמה לפיה באופן אידיאלי האני הגבוה חייב לכוון כל אדם לפעול לטובת החברה כולה.

בנוסף לכך, כוכב חמה מקבל בבית חמש היבט חיובי מצדק, שמחזק את העניין של הדלאי לאמה בידע רוחני גבוה. צדק בבית תשע בסימן מאזניים מגביר את האינטליגנציה ומייצר יכולת ליהנות ולזכות בחיים מדברים שונים שקשורים לדת ולפילוסופיה. צירוף זה מצביע גם על יכולתו של הדלאי לאמה לפתח קשרים טובים עם אנשי ממשלה, סופרים ומחנכים שמסייעים לו לקדם את מטרותיו.

מאדים נמצא במפה בסימן הארצי של בתולה בבית השמיני, שקשור למיסטיקה ולאנרגיה רוחנית. מיקום זה איפשר לדאלי לאמה להשתמש באנרגיות הרוחניות שלו כדי להפיץ בעולם את המסר הבודהיסטי בדבר הצורך האוניברסלי בחמלה, בהבנה ובהתחברות רוחנית. נגה אינו מרגיש טוב בבית חמש בסימן אריה ויוצר אצלו צער הנובע מאויבים שמופיעים בהקשר לאמונתו הדתית. הירח ונגה נמצאים שניהם במפה בבית שבע בסימן אריה. השמש שולטת בסימן זה ונמצאת במפה בבית חמש שקשור ליצירתיות. צרוף זה מראה שהדאלי לאמה חייב להשתמש באנרגיה וביצירתיות שלו לצורך יצירתה של אנושות חדשה, וכי עליו להקדיש את עצמו לקידום צורת חיים חדשה.

למדוט עד הסוף

באסטרולוגיה ההודית קשור בית שמונה למדיטציה, לתרגולים רוחניים וגם למוות. מאדים בבית השמיני בסימן בתולה מספק לדלאי לאמה אומץ וכושר עמידה במצבים קשים. הוא יוצר נטייה לחקור היבטים רוחניים חבויים, ולהביא אותם לידי ביטוי בתחום המעשי של החיים. מאדים חזק בבית שמונה עקב העובדה שבשני הבתים שמקיפים אותו (בית שבע ותשע) מצויים כוכבים מיטיבים. המיקום החזק של מאדים בבית שמונה יוצר יכולת לשבור היצמדות לתחום החומרי של החיים, ומחזק שאיפה להתנסות במציאות רוחנית עליונה. כוכב חמה והשמש בבית חמש קשורים גם הם לתרגולים רוחניים.

השפעה חזקה נוספת על תרגולי המדיטציה של הדלאי לאמה קשורה למיקומו של שבתאי במפת הלידה שלו ולהשקפתו על המוות. שבתאי קשור באסטרולוגיה ההודית לריקות הטרנסנדנטאלית שנמצאת בבסיס הבריאה, וכמו כן לחוסר היצמדות ולאל המוות יאמה. הקשר של שבתאי למוות מתחזק במפה עקב העובדה שכשליט בית 12, שקשור גם לאבדן ולמוות הוא נמצא בבית ראשון שמייצג את הנטיות הבסיסיות של האדם.

צרוף זה יכול להסביר את דבריו הבאים: "היבט חשוב אחד של התרגול היומי שלי מתייחס לרעיון המוות. לעניות דעתי, יש שני דברים שכל אחד מאיתנו יכול לעשות בחיים ביחס למוות. בדרך אחת אנו יכולים לבחור להתעלם ממנו ואז יתכן שנצליח איכשהו לסלק את המחשבה על המוות לפרק זמן מוגבל, או שאנו יכולים להתאמת עם הרעיון שבסופו של דבר נמות, לנסות לנתח זאת ולהפחית כך חלק מהסבל הבלתי נמנע שהוא יוצר".

היות ואין מידע ודאי באשר לשעת הלידה המדויקת של הדלאי לאמה, קשה למסור תחזיות אמינות בנוגע לעתידו על סמך המפה האסטרולוגית הרגילה. במקומה פנינו למפת שאלה (פראשנה), שנערכת על סמך שאלה קונקרטית. ממפה זו נראה כי השנים האחרונות בחייו של הדלאי לאמה התאפיינו בקארמה רבה מחיים קודמים, החוזרת אליו כעת. קארמה זו מתמקדת בסוגיות של אגו, שנראו שהיו דומיננטיות בגלגוליו הקודמים.

עד ה-29.11.10 הוא ימשיך להימצא בתקופה מופנמת יחסית, המלווה בבעיות חיצוניות. מקורן העיקרי של אלו באויבים מחוץ שמתנגדים להנהגתו. ניכר כי מדובר בטיפוסים לא סימפטיים, שסגנון התנהלותם מכוון כלפיו גם באופן אישי. במהלך השנה שלאחריה, עד ה-26.11.11, יכול הדלאי לאמה להצליח בצורה משמעותית. זוהי תקופה יותר חיובית, המתאפיינת במיעוט יחסי של מכשולים ואויבים. יהיה לו יותר קל לקדם רעיונות דרך עשייה, ולהעביר את החזון שלו מבחינה תקשורתית. התקופה מתאפיינת גם בתחושה טובה יותר שלו, בפתיחה אנרגטית גבוהה יותר ובהתנגדות פחותה מצד אויבים מבחוץ.

בסוף שנת 2011 צפוי הדלאי לאמה להיכנס לתקופה חדשה, מופנמת ורגועה יותר, המיועדת להתמשך על פני העשור הקרוב ואולי עד סוף חייו. היא תתאפיין במדיטציות עמוקות ופחות בפוליטיקה, וכן בהתרחקות מאור הזרקורים.