הכוכבים של אסתר

מתוך NRG / ניו-אייג'

הבית הראשון במפה מייצג את האישיות, הטמפרמנט ונטיות כלליות בחיים. הוא מראה כיצד האדם מציג את עצמו לעולם וכיצד הוא יתקבל על ידי סביבתו. המזל העולה ממוקם במפה בבית הראשון, ובמפה של מדונה זהו מזל אריה שקשור ליסוד האש ויוצר אנשים בעלי רצון חזק, שזוכים לכבוד על ידי סביבתם אך גם עלולים להיות גאוותנים ואוהבי כוח.

הירח בבית זה מעניק למדונה יכולת מילולית גבוהה והצלחה בתחום התקשורת. הוא מאפשר נסיעות רבות ומעיד על נטייה להרגלים גרועים בגיל צעיר. הירח בבית הראשון מקבל היבט משבתאי – צירוף שיוצר השפעות שליליות על התחום הרגשי אך יחד עם זאת מקדם נטייה רוחנית חזקה ועניין רב ביוגה. הצירוף של שבתאי והירח יכול לגרום לכך שבתקופות חיים הקשורות לירח העניין הרוחני שמדונה מביעה מתקבל בלגלוג ובחוסר הערכה על ידי הסביבה.
יש למנוע את הסבל שטרם הגיע
האסטרולוגיה המערבית מתמקדת בניתוח האישיות. האסטרולוגיה ההודית מנסה להבין מתי ואיך קארמה של בנאדם חוזרת אליו. מוטי שפי מסביר מה ההבדל בין שתי האסטרולוגיות ואיך מונעים סכנה שעדיין לא הופיעה
לכתבה המלאה

המיקום של שליט המזל העולה מציין את תחומי העניין העיקריים בחיים. השמש (השולטת במזל אריה) נמצאת במפה של מדונה בבית 12 הקשור למין ואהרה (מוקשה) ומצביע על חיי מין טובים, נטייה לחיים רוחניים ומגורים במקומות שרחוקים ממקום הלידה. זהו צרוף טוב להגשמה עצמית ולהתפתחות רוחנית ומאפשר הצלחה ביוגה, מדיטציה וכן הלאה. בית 12 קשור גם לדברים שהולכים לאיבוד והוא נחשב לבית שיוצר בעיות. השמש במיקום זה יוצרת חוסר שמחה בילדות, התחלה קשה בחיים, נטייה להיות מואשמת ואפשרות לתקופות של בדידות וניתוק מאנשים. במפה של מדונה ניתן למצוא פריוורטנה יוגה (צירוף חיובי של החלפת בתים שבו שליט של בית אחד נמצא בבית השני ולהפך) בין הבית הראשון לבית 12 ומצביע על כך שמיניות ורוחניות (המיוצגים על ידי בית 12) קשורים בצורה אינטנסיבית לאישיותה של מדונה (המיוצגת על ידי הבית הראשון).

המזל העולה (אריה) והירח נמצאים בבית ראשון בנקשטרה (קבוצת כוכבים קבועה) פורווה פאולגוני המשלבת אינטליגנציה ויכולת אמנותית גבוהה עם מיניות אינטנסיבית וצורך חזק בגירויים חיצונים. מיקום זה של הירח אמור לקדם הצלחה, פרסום ועושר על ידי כריזמה ויכולת אישית גבוהה. הירח מקדם כאן בריאות טובה אולם עלול לגרום גם למצבי רוח אימפולסיביים שעשויים להוביל לפעילות פזיזה עליה מתחרטים מאוחר יותר. קבוצת כוכבים זאת קשורה גם לכושר הנהגה, עצמאות בעבודה, אהבה לנסיעות, נדיבות והופעה מושכת.

מדונה בכנס של מרכז הקבלה בישראל. צילום: היידי לוין - סיפאפרס

אשטנגה עושה לה טוב

כוכב חמה נמצא גם הוא בבית הראשון ומפחית את התמיכה המשפחתית שמדונה קיבלה בחייה. כוכב חמה קשור ליסוד אוויר ולתקשורת ובמזל אריה הוא מגביר אינטואיציה, יכולת ריכוז, נחישות, מיקוד, יכולת
ארגון גבוהה, נטייה לשלוט ולהוביל אנשים אחרים ואהבה רבה לילדים ולאמנות. הצמידות בין הירח למרקורי בבית ראשון מחזקת נדיבות, דמיון יצירתי, כושר המצאה, יכולת כתיבה ומשחק.

הבית השני במפה קשור להכנסה כספית, דיבור, שירה ותזונה. הסימן האסטרולוגי בבית זה במפה של מדונה הוא בתולה. שליט הסימן, כוכב חמה, נמצא בבית ראשון וצירוף זה מראה על יכולת להרוויח כסף רב ועל כך שייעודה הקארמתי של מדונה קשור בשירה, כתיבה וענייניים כספיים. מזל בתולה בבית זה יוצר הקפדה על ניקיון ותזונה נכונה. במפת הנוומז'ה (מפת חלוקה תשיעית שבה משתמשים לעתים קרובות באסטרולוגיה הודית כדי לקבל יותר אינפורמציה על זוגיות ועל חוזק הכוכבים) נגה והירח נמצאים בסימן בתולה ומחזקים הכנסה כספית ויכולת קולית. הירח בבית זה מצביע על אפשרות להגיע לקהל רב באמצעות מוזיקה והיבטים אמנותיים אחרים.

הבית השלישי במפת הלידה קשור לאחים צעירים, אומץ, ביטחון עצמי, תשוקות, אנרגיה, הרפתקאות, ספורט, שירה, ריקוד ודרמה. בבית זה אנו מוצאים בסימן מאזנים את ראש דרקון וצדק. ראש דרקון מראה כאן על אחים רבים. הוא מאפשר תכנון נכון של דברים והגשמת שאיפות בחיים. צירוף זה מראה גם על יחס אמביוולנטי לגברים ונטייה (בתקופות שקשורות לראש דרקון) להימצא במקומות שקטים ומבודדים. מיקומו של ראש דרקון במפה קשור ליעוד הקוסמי של האדם. ממיקומו בבית שלוש ניתן ללמוד שהדהרמה של מדונה קשורה להגעה לשלמות בביטוי אומנותי, וכמו כן ליצירת איזון בתשוקותיה הרבות ובביטחון העצמי המופרז שלה. כוכב צדק, שנמצא גם הוא בבית שלוש, מקדם חיים נוחים, תענוגות, אהבה לנסיעות, ספורט, דרמה והרפתקאות. צדק מחזק גם את יכולתה של מדונה להגיע להחלטות אינטואיטיביות נכונות בתחום האמנותי וכמו כן יוצר אפשרות שבתקופות אסטרולוגיות הקשורות אליו מדונה תוכל לבטא יותר רוחניות בעיסוקיה האמנותיים. במפת הנוואמזה אנו מוצאים בסימן מאזניים את מאדים שמחזק מאד את האינטנסיביות, המיניות ויסוד האש (פיטה) בצורת ההתבטאות האמנותית של מדונה.

הבית הרביעי במפה קשור לאושר, נוחיות, אימא, בית וסביבה חיצונית ופנימית (תפקוד מנטאלי). במפה של מדונה אנו מוצאים בבית זה את שבתאי בסימן עקרב. צירוף זה מגביר גאווה ויוצר אנוכיות ונטייה לדאגות. שבתאי בבית זה אחראי לכך שדרך עבודה קשה מדונה מגיעה למעמד חברתי גבוה. הבית הרביעי קשור גם לסוג השאיפות של האדם ולדברים שיגרמו לו לשמחה בחיים. שבתאי מייצג יוגה, מיקומו בסימן עקרב האינטנסיבי והעובדה שהוא מקבל בבית זה השפעה "חמה" של מאדים, מצביע על כך שמתאים למדונה לעסוק בתרגול של יוגה דינמית ושתרגול זה מסב לה סיפוק ושמחה רבה. ומדונה היא אכן מתרגלת אשטנגה יוגה אדוקה.

שבתאי נמצא במפה בנסיגה, עובדה שרומזת על "נפש עתיקה" שמגיעה לחיים אלו עם מטען עמוק של ידע מגלגולים קודמים. צירוף זה יכול לאפשר למדונה "להרגיש בבית" בתחומים שונים ומגוונים ולהיות מסוגלת ללמוד דברים חדשים בקלות וללא מאמץ.

שבתאי מקבל בבית זה היבט ממאדים. צירוף זה מצביע על עוצמה פנימית גבוהה אולם יחד עם זאת מקדם תשוקות סוערות ואימפולסיביות מנטאלית. שליט הבית הרביעי, מאדים, נמצא בבית תשע, צירוף טוב שמצביע על מזל טוב בחיים, נוחיות רבה ובעלות על אדמה ובתים. צירוף זה יוצר גם עניין אמיתי בפילוסופיה וברוחניות.


קארמה רוחנית מחיים קודמים

הבית השביעי קשור לנישואים, שותפויות, תשוקות מיניות והתנהגות מוסרית. הבית מקבל היבטים מהירח, מכוכב חמה, מצדק ומראש דרקון. בנוסף לכך במפת הנאוומז'ה שבתאי נמצא בבית שבע. צירופים אלו יוצרים הפרעות בחיי הנישואים שיכולות לגרום לחוסר שקט ולעליות וירידות רגשיות. שבתאי, שליט הבית השביעי, נמצא בבית ארבע ומצביע על חיים נוחים, בעלות על אדמות ובתים ושאיפה לפתח מצבי תודעה גבוהים.

הבית השמיני קשור למחלות, מתח נפשי, צער, אינטואיציה ומיסטיקה. שליט הבית צדק נמצא בבית שלוש ומצביע על יכולת גבוהה להשתמש באינטואיציה בתחום האמנותי (הקשור לבית שלוש) וכמו כן על בעיות בקשר עם אחים צעירים החווים קשיים רבים בחייהם.

הבית התשיעי מייצג גורל, מזל, עושר והצלחה הקשורים לקארמה חיובית מחיים קודמים. בנוסף לכך הבית מייצג ידע רוחני ונסיעות. זנב דרקון נמצא כאן בסימן טלה ומצביע על כך שהאנרגיה והקארמה הלא סגורה שמדונה מביאה מחיים קודמים קשורה לענייניים רוחניים. מאדים חזק נמצא גם הוא בבית זה ומצביע על כך שמדונה יכולה לפתח אמונה פנימית חזקה שיוצרת רצון להגשים את יעודה הרוחני בחיים. צירוף זה גם מצביע על נסיעות ארוכות רבות ועל עניין בפילוסופיה ודת.

הצמידות בין מאדים וזנב דרקון מצביעה על כך שבחיים קודמים מדונה עסקה בתרגולים רוחניים שונים. סביר להניח שהיא הייתה ידועה ומפורסמת בתחום זה ושעקב כך האגו שלה נסק לשחקים. בחיים אלו מומלץ לה לנסות להגיע לרגיעה רוחנית והרמוניה פנימית שתאפשר לה לעבור מעבר לביטויים המוגבלים של האגו. הבאת הקארמה הרוחנית שלה מן העבר למצב הרמוני, תאפשר למדונה להגשים את יעודה בחיים הקשור למיקומו של ראש דרקון בבית שלוש.

הבית העשירי קשור למקצוע, קריירה, אבא, הצלחה וכבוד. שליט הבית העשירי, הכוכב נגה, קשור לעיסוק האמנותי של מדונה, נגה נימצא בפה בבית 12 ומקשר את עיסוקה של מדונה למיניות חזקה ולרוחניות. הבית מקבל היבט משבתאי שיוצר מצד אחד דיוק ואחריות בתחום המקצועי ויחד עם זאת עלול ליצור דאגות ועיכובים בתקופות האסטרולוגיות של שבתאי.

בית אחת עשרה קשור להכנסה, יכולת להגשים שאיפות וחברים. שליט הבית מרקורי נמצא בבית ראשון – צירוף חיובי שמראה על חברים טובים, יכולת גבוהה להגשים שאיפות בחיים ועל כסף רב.

האנרגיה הרוחנית מאזנת את האנרגיה המינית

בית שתים עשרה קשור להוצאות כספיות, חיי מין והארה. הצירוף בין השמש לנגה בבית זה מעניק למדונה יכולת טובה למכור, לפרסם את עצמה ולקדם רעיונות שנראים לה חשובים. צירוף זה יוצר גם מיומנות אמנותית ונטייה לעסוק במשחק. מהכוכבים הנמצאים בבית שתים עשרה ניתן ללמוד על סוג ההוצאות הכספיות שיש למדונה. נגה יוצר כאן עושר ובעלות על אדמה ורכוש רב ועם זאת הוצאות רבות על חפצי מותרות ויופי. השמש יוצרת כאן אישיות בעלת עוצמה רבה, מעמד וכסף. מיקום זה מצביע על עניין במיסטיקה, נדיבות, כנות, קשר לאנשים במעמד גבוה ועל כך שמאד חשוב למדונה הכבוד והערכה שהיא מקבלת מהציבור. הצד השלילי שבהיצמדות בין נגה לשמש יוצר הפרעות בחיי האהבה של מדונה (שמיוצגים על ידי נגה), נטייה לשלוט על בן הזוג ואפשרות להתנהגות מניפולטיבית. השמש נמצאת בבית זה בנקשטרה (קבוצת כוכבים קבועה) אשלשה, צירוף שמכוון את האדם לעסקים ויוצר תאוותנות, עקשנות, אהבה למיסטיקה, אינטואיטיביות ויכולת תקשורתית טובה. צירוף זה גורם גם לכך שלא ניתן לצפות את פעילותה של מדונה מראש, היא בטוחה בהשפעתה ולעתים מתנהגת בצורה מטעה וחמקמקה. נגה נמצאת בבית זה בנקשטרה פושיה, קבוצת כוכבים שמספקת אנרגיה רוחנית מבורכת ובשלה יותר מכל 27 הנקשטרות ומאזנת כך מעט את האנרגיה המינית הסוערת של מדונה. בית 12 מקבל היבט ממאדים שמגביר את האינטנסיביות המינית והרוחנית של מדונה.

מ-9.5.2006 עד 3.7.2006 מדונה נמצאת בתקופה של ראש דרקון, נגה ושמש – צירוף שמקדם נסיעות רבות ואנרגיה רבה מופנית לתחום המקצועי אולם קיימת אפשרות להפרעות שנובעות מאויבים גלויים ונסתרים.

תקופה אסטרולוגית זאת מחייה את בית 12. שבתאי עובר כרגע בטרנזיט על בית זה ויוצר בו השפעות שליליות שיכולות להתבטא בחוסר תמיכה מהסביבה ובהפרעות בחיי הנישואים.

מ-3.7.2008 ועד 3.10.2006 מדונה תיכנס לתקופה של ראש דרקון, נגה והירח. צירוף זה ממשיך לקדם נסיעות רבות, מדונה יכולה לחוות בו אנרגיה רוחנית גבוהה אולם עמדתה הרוחנית עשויה להתקבל בלגלוג על ידי הסביבה.

מ-3.10.2006 עד 5.12.2006 מדונה תיכנס לתקופה של ראש דרקון, נגה ומאדים. בתקופה זאת מומלץ לה לעבוד על הקארמה שהיא הביאה איתה מחיים קודמים. יתכנו בעיות במקום המגורים, והדבר עלול לגרום ללחצים מנטאליים ולהפחתת מפלס האושר בחייה.