הבלונדינית הסודית: המפה של מרלין מונרו

מתוך NRG / ניו-אייג'

מרלין מונרו

עם יד על מי החמצן, מרלין מונרו – שאילו היתה בחיים היתה מציינת היום 85 שנים להולדתה – לא היתה שחקנית גדולה. גם כשפצחה את פיה והחלה לשיר היה די ברור שלא מדובר בכוכבת זמר מהשורה הראשונה. ובכל זאת, חלף קרוב ליובל מאז מותה בנסיבות מסתוריות ועדיין קשה להסיר מהתמונות שלה את העיניים.

אני אמנם לא שייך לאלה שניחנים ביכולת לראות הילות אולם בכל פעם שאני

מביט בה, גם כשהיא מרצדת בשחור לבן על המסך, אני מבחין באנרגיה הנעימה שלה, אנרגיה שמקרינה נשיות ומתיקות שקשה להתעלם מהן.

המפה של גברת מונרו, שהלכה לעולמה כשהיתה בת 36 בלבד, משקפת אישיות מורכבת של אישה שמצד אחד קיבלה נטייה לשימוש באלכוהול וסמים ולמצבי רוח עגמומיים, ומצד שני ניחנה ביכולת פנומנלית להקסים את כל מי שהיה סביבה. להלן הניתוח המלא:

אינטליגנטית ורומנטיקנית

לרוב, כשאני מביט בפעם הראשונה על מפה אסטרולוגית כלשהי, תשומת ליבי נעה לנקודה אחת או שתיים שמהן ניתן להבין את סיפור החיים העיקרי של האדם שאליו המפה שייכת. במפה של מרלין מונרו זהו ללא ספק הירח והבית השמיני, שקשור למיניות ולתוחלת חיים.

האסטרולוגיה ההודית מדגישה מאוד את החשיבות של האופק או המזל העולה במפה, כנקודה שמציינת את הנטיות הבסיסיות של האדם ואת מבנה האישיות שלו. במפה של מרלין האופק נמצא במזל סרטן שנשלט על ידי הירח. האיכויות שקשורות לירח גורמות לסרטניות להיות מאוד נשיות ורגישות. הן ניחנות בדרך כלל בפנים רחבים, גוון עור בהיר ומבנה גוף מלא. הסרטניות גם נעימות, אינטליגנטיות, מנומסות ומסוגלות להתמקד במטרה אחת. הן זקוקות מאד לרומנטיקה ובלעדיה חייהן הופכים למונוטוניים ומשעממים.

בנות מזל סרטן כנות ומסורות בחיי האהבה שלהן, אולם לעיתים קשה להן לשכנע בכך את בן זוגם. הירח, שבמפה של אישה מייצג נשיות, יופי וחושניות, נמצא במפה של מרלין בבית שבע (שקשור לנישואים) ומתבונן משם על הבית הראשון שקשור להופעה חיצונית ולתכונות אופי כלליות.

היבט זה של הירח יצר אצל מרלין רכות, רגישות ופגיעות ויחד עם זאת הוא גם אחראי ליופייה, לקסם האישי המיוחד שלה ולמשיכה המגנטית החזקה שהקרינה. השפעה החיובית של הירח מאוד חזקה במפה של מרלין עקב העובדה שהוא מביט מבית שבע על הבית הראשון ועל סימן סרטן שנשלט על ידו.

חושניות ומיניות מחיים קודמים

הסימן האסטרולוגי בבית שמונה של גברת מונרו הוא דלי ואנו מוצאים בו את מאדים וצדק. עבור בני מזל סרטן מאדים הנו הכוכב החזק ביותר. הוא יוצר ראג'ה יוגה, צרוף מלכותי שמצביע על עוצמה גבוהה שקשורה להשפעה חיובית של מאדים במפה. בנוסף לכך מאדים אחראי במפה לצרוף אסטרולוגי חיובי נוסף שנקרא יוגה-קארקה. צרוף זה נוצר עקב העובדה שמאדים שולט במפה של מרלין בשני בתים חזקים (חמש ועשר).

צדק גם הוא חזק במפה מעצם היותו השליט של בית 9. מאדים וצדק הם "חברים" ומרגישים טוב האחד עם השני, ולכן כשהם נפגשים ביחד בבית שמונה הם יוצרים צרוף מאד עוצמתי שמבליט ומחזק את המיניות והחושניות של מרלין. בנוסף לכך המיקום של מאדים בבית שמונה גרם לה להתחתן שלוש פעמים וצדק בבית זה לא איפשר לה בבית זה ליהנות מחיים ארוכים.

ההשפעות החזקות של בית שמונה במפה נובעות גם הן מההיבטים החזקים שהבית מקבל משבתאי (שנעלה במפה בבית ארבע בסימן מאזנים) ומראש דרקון. ההשפעות הללו מצביעות על כך שמרלין הביאה עמה את החושניות והמיניות שלה מגלגולי חיים קודמים.

המיניות החזקה שלה קשורה גם לעובדה שנגה, הכוכב שקשור למיניות, נימצא בקנדרה (ארבע בתים) מהירח ויוצר כך תאבון מיני רב ויכולת גבוהה ליהנות מחיי מין. ראש דרקון חזק במפה בבית 12 שקשור, בדומה לבית שמונה, למיניות ולרוחניות. באסטרולוגיה ההודית ראש דרקון מציין את הדהרמה או את היעוד הקארמתי של האדם, ומהמיקום של ראש דרקון במפה שלה ניתן להניח שהיעוד של מרלין בחיים היה קשור בעיקר לצורך ליצור הרמוניה בתחום המיני ולשלב את המיניות שלה עם היבטים יותר רוחניים של החיים.

דיבור מתוק

העובדה שהיא היתה קשורה לעסקי השעשועים נובעת מהמיקום של נגה בבית עשר (שקשור לעיסוק ולמקצוע) בסימן טלה. נגה יצר השפעות חיוביות במפה שלה גם עקב העובדה שהוא חזק מאוד במפת הנאוומז'ה (מפה משנית חשובה שבנויה על פי חלוקה מתמטית שונה) במזל שור. מיקום זה העניק למרלין אינטליגנציה ודיבור מתוק ואיפשר לה להתקדם בחיים בעזרת אנשים שהשתייכו למעמד גבוה.

נגה מקבל בבית עשר גם היבט משבתאי שאיפשר למרלין להופיע בסרטים ובתאטרון. ועם זאת, המפה של מרלין איננה מצביעה על כישורים אמנותיים יוצאי דופן. תחום זה קשור לבית השלישי במפה והוא מקבל אצלה השפעות שליליות.

שליט הבית, כוכב חמה, נשרף בבית 11 עקב קירבה יתרה לשמש ובנוסף לכך מקבל היבט בעייתי של מאדים. יחד עם זאת כוכב חמה במפה של מרלין נמצא "בוורגוטמה", כלומר ממוקם גם במפת הלידה הרגילה וגם במפת הנאוומז'ה בסימן שור. צרוף זה הפחית את ההשפעות השליליות על הבית השלישי ואפשר לה בכל זאת להופיע בסרטים ולהצליח בעולם הבידור.
בעלים מפורסמים והפחתה בשמחה
שבתאי, שליט הבית השביעי (שמייצג במפה של האישה את הבעל או את בן הזוג), נעלה בבית ארבע ומקבל היבט חיובי של נגה וצדק. הירח בבית שבע העניק למרלין מונרו בעלים מפורסמים כמו כוכב הבייסבול ג'ו דומינגו והמחזאי הידוע ארתור מילר. יחד עם זאת המיקום של מאדים בבית שמונה יוצר במפה שלה צרוף אסטרולוגי שנקרא "קוג'ה דושה" שבו מאדים יוצר הפרעות לחיי הנישואים. צרוף זה גרם לה לעבור שלושה גרושים ולחוות מערכות יחסים בעייתיות.

שבתאי נעלה במפה של מרלין בבית ארבע. צרוף זה יצר אצלה תלות באנשים אחרים ושינויים מקצועיים. כשאנו באים לבדוק את שמחת החיים במפה האסטרולוגית יש להתייחס לבית ארבע ולמיקום של נגה. המיקום של שבתאי בבית זה והעובדה שהוא מביט גם על נגה הפחיתה את שמחת החיים של מרלין ויצר אצלה לעיתים מצבי רוח עגומים.
שימוש באלכוהול וסמים ומוות מוקדם
בית שתיים קשור במפה למזון ולחומרים שאנו מכניסים לגוף דרך הפה. שליט הבית במפה של מרלין הוא השמש, והוא מקבל השפעות שליליות עקב העובדה שהוא צמוד לכוכב חמה שליט בית 12 הבעייתי. מאדים, שנחשב לכוכב מרע שקשור ליסוד האש ולהתנהגות אימפולסיבית, מביט מבית שמונה על בית שתיים וכמו כן על השמש, שליט הבית השני. ניתן להסיק מכך שהשפעות שליליות אלה של מאדים גרמו לכוכבת האמריקאית להשתמש בסמים ובאלכוהול.

הבית השמיני במפה האסטרולוגית קשור לאריכות חיים ולמוות. כפי שראינו, בית זה מקבל במפה של מרלין השפעות חיוביות חזקות וקשה להסיק ממנו את העובדה שהיא נפטרה בגיל מוקדם. הבית הראשון קשור גם הוא לתוחלת חיים ושם ניתן למצוא השפעות מעורבבות. הירח, שליט הבית מתמעט (כלומר נמצא בתהליך של התרוקנות ועקב כך מקבל איכות שלילית) ונמצא במפת הנאוומז'ה בבית שמונה הבעייתי. מצב זה של הירח מצביע על השפעות שליליות שהוא עלול ליצור במפה. בנוסף לכך, שבתאי המרע מתבונן מהבית הרביעי על הבית הראשון ויוצר גם הוא השפעות שליליות על תוחלת החיים.

כדי לבדוק בצורה מדויקת יותר את המוות של מרלין יש להתייחס בפרוט לשיטת הוומשוטארי דאשה שמיוחדת לאסטרולוגיה ההודית. שיטה זאת מחלקת את החיים לתקופות של כוכבים שבנויות מתקופה ראשית (מאהדאשה) ומארבע תקופות משניות.

המוות של מרלין התרחש בתקופה הראשית של צדק ובתקופה המשנית הראשונה (בוקטי או אנטרדאשה) של מאדים. שני הכוכבים הללו מצויים כפי שראינו בבית שמונה שקשור למוות. כתבי האסטרולוגיה ההודית טוענים שבמצב שבו התקופה האסטרולוגית הראשית והמשנית קשורה לשני כוכבים שנמצאים בבית השמיני ניתן לצפות סכנה לחיים. הבית השמיני כשלעצמו מאוד חזק במפה של מרלין, ולכן סביר מאד להניח שהיא לא התאבדה