החזק שולט: המאפיינים הבולטים של בני מזל אריה

מתוך NRG / ניו-אייג'

הם מלאים באנרגיה, בעלי דחף יצירתי גדול, הליכה מלכותית ואישיות עוצמתית. לא סתם הם קרויים על שם מלך החיות. מוטי שפי מנתח את התכונות של בני מזל אריה לפי האסטרולוגיה ההודית

מלך החיות אינו מבזבז לשווא את האון או האנרגיה החיונית שלו אי-פי

מלך החיות אינו מבזבז לשווא את האון או האנרגיה החיונית שלו. אי-פי

תרבויות ודתות עתיקות העניקו חשיבות גדולה לאריה והדגישו את הזוהר המלכותי שקורן ממנו. מה שמשך את תשומת ליבם של הוגי הדעות הקדומים היה לא רק הפראות והקימורים האצילים של האריה אלא העוצמה הרוחנית שמסומלת בחייה זאת. הם קישרו לאריה איכות אנרגטית שמסוגלת לשנות את הטבע האנושי ולרומם אותו לקיום רוחני גבוה.
ניתן להבין איכויות רבות של המזל החמישי בגלגל המזלות דרך הבנת הסמל שקשור לאריה. מלך החיות אינו מבזבז לשווא את האון או האנרגיה החיונית שלו. הוא בא במגע מיני לעיתים רחוקות וגם זאת רק כדי להביא צאצאים לעולם. בדומה לכך, בני מזל אריה בדרך כלל פחות פעילים מבחינה מינית מבני המזלות האחרים והפעילות המינית שלהם מביאה לעיתים קרובות הריון וצאצאים.

מלך החיות בדרך כלל ממוקד בעצמו אולם בתוכו הוא שם לב לדברים חיצוניים ומלא בעוצמה ואנרגיה פעילה גם כשהוא ניראה שקט וחסר פעילות. בני מזל אריה אינם מושכים תשומת לב מבחינה חיצונית אולם האני או המרכז הפנימי שלהם מאוד חזק ודומה לעוצמה הפנימית שמגולמת במלך החיות.

אומץ של קינגים

בספרות הוודית לורד שיווה, שמייצג את השקט האינסופי שנמצא בבסיס הבריאה, מתואר כלבוש בעור אריה. דורגה, קאלי והיבטים אחרים של שאקטי או האם האלוהית, שאחראים לסילוק מתחים ושליליות, רוכבים על אריה. רישים (רואים), וקדושים מפורסמים במסורת הוודית, כמו אדי שאנקרה, ישבו למדיטציה על עור של אריה, שהיה אמור למנוע קרינה שלילית מהאדמה ולשמור את האנרגיה הפנימית של הגוף במצב מאוזן (מדובר כמובן בעור של אריה שמת בצורה טבעית).

האריה ניחן באומץ רב ובתוכו חבויה אנרגיה גבוהה. הוא בינוני בגודלו ביחס לחיות אחרות, אולם העוצמה המלכותית שחבויה בו מאפשרת לו לתפקד כמלך החיות.

הרישים הוודים טענו שמזל אריה מסמל את השליט הפנימי או האטמן; האני הטרנסנדנטלי העליון ששוכן במעמקי הלב של כל אדם ומהווה

האמיתי של אנרגיה ויצירתיות. מזל זה מייצג את האיכות של סאטווה, טוהר שמרומם את האדם ומאפשר לו להביע את מלוא היצירתיות שלו.

לבני מזל אריה יש דחף יצירתי גדול והם תמיד שואפים להתרחב ולהתפתח. לעיתים קרובות הדחף שיש להם ליצור הינו פנימי ואישי ואינו מופנה למטרה מוגדרת. כשהם מפנים את הדחף הזה למישור המנטלי הם יכולים להביע רגשות ותובנות אינטלקטואליות גבוהות וכשהדחף היצירתי שלהם מופנה למישור הפיזי הם מבטאים אנרגיה מינית גבוהה.

ניתן לומר שמזל אריה מראה את הדחף החזק להביא לקיום קונקרטי דברים שהיו עד כה בלתי גלויים. בדרך כלל בני מזל אריה מלאים אנרגיה, מביעים חוסר שקט ומוכנים תמיד לחקור תחומים חדשים. יש להם מבנה גוף חזק, הליכה מלכותית ואישיות מאוד עוצמתית.

תהיו ספציפיים

פיזיולוגיה ובריאות – בני מזל אריה שומרים בדרך כלל על בריאות טובה. כשהם חולים הם נכנסים ללחץ, אולם בדרך כלל מתגברים על המחלה במהירות.

מבחינה פיזיולוגית מזל אריה קשור ללב, עמוד השדרה, לשד העצמות, עצבים, עצמות ושרירי הקיבה. מחלות שבדרך כלל קשורות למזל זה כוללות בעיות בלב, דלקת קרום המוח, מכות שמש, סחרחורות, דלקות ואפילפסיה. כדי למנוע בעיות בריאותיות וביחוד רגישות בלב, בני המזל חייבים לדאוג לתזונה נכונה ומאוזנת, להימנע מאלכוהול וממשקאות מעוררים ולהעדיף הרגלי חיים סאטווי (טהור).

כספים – המצב הכספי של האריות לרוב טוב. למרות שיש להם מזל בהקשר הפיננסי, עליהם להימנע מהימורים. הם ליברלים ואינם מהססים לעזור לאחרים. לעיתים קרובות אנשים אחרים סומכים עליהם והם מביעים אוטוריטה גבוהה בפעילותם. האריות מנסים לעסוק בעניינים גדולים ומשאירים את הטיפול בפרטים הקטנים לאנשים שכפופים להם. הם נולדו כמנהיגים ונוטים גם להיות בזבזנים. תכונה זאת עלולה ליצור אצלם בעיות בגיל מבוגר, ולכן חשוב להם להתחיל לחסוך בגיל מוקדם.

רומנים וזוגיות – האריות שומרים על הרמוניה בחיי נישואים, חוץ ממקרים שהבית השביעי או שליט הבית מקבלים השפעות שליליות במפה. הם מאוד רומנטים ומאהבים אידיאלים. יש להם תשוקות חזקות, אולם יחד עם זאת הם כנים ומסורים באהבתם. הם מרגישים שזה מתחת לכבודם להדגים את אהבתם בציבור.

האריות מאוד אוהבים את ילדיהם ומאוד גאים בהישגיהם. כשהאופק במזל אריה הבית החמישי במפה שקשור לילדים נמצא בסימן קשת. צרוף זה יוצר גורם בדרך כלל לילדים של בני מזל אריה להיות מאוד עצמאיים בדעותיהם, הם אינם אוהבים הגבלות ויכולים להיות חסרי מנוחה ולהתעצבן בקלות. מסיבה זאת על בני מזל אריה לסמוך על ילדיהם, אחרת הם יפסיקו לבטוח בהם. הילדים של בני מזל אריה יהיו בעלי כושר ארגון גבוה. הם לא יביעו גאוותנות ויהיו פופולרים, נעימים, אמיצים ובעלי בטחון עצמי שמזכיר את הביטחון של האריות.

הוא והיא

הגברים לרוב מלאי התלהבות ובעלי טמפרמנט סוער צילום איי אף פי

הגברים לרוב מלאי התלהבות ובעלי טמפרמנט סוער. צילום: איי אף פי

הגברים – גברים בני מזל אריה הם לרוב מלאי התלהבות ובעלי טמפרמנט סוער. יש להם אופי אצילי ואבירי והם תמיד מודעים למעמדם החברתי. האריה מביע חיבה יתרה לנשים ואוהב להיות בחברתן ונשים בדרך כלל גם נמשכות אליו. התנהגות זאת איננה באה על חשבון מסירות ונאמנות לבת הזוג שלו ולכן מומלץ לה לא לקנא ולהטיל ספק בהתנהגותו.

הגברים לרוב מלאי התלהבות ובעלי טמפרמנט סוער צילום: איי אף פי

מבחינה זוגית האריה די קונסרבטיבי. כשזוגתו מבינה ומסכימה עמו הוא יאהב ויעריץ אותה והקשר ביניהם יהיה נפלא. באופיו האריה מאוד משפחתי – הוא לעולם לא ירשה לאדם אחר לזלזל באשתו או בבן משפחה אחר ולא יסבול מצב שבו לאחד מבני המשפחה נוצר מוניטין רע.

הנשים – לבת מזל אריה יש בדרך כלל אמביציות ורעיונות חזקים. היא מנהלת את הבית בצורה אידאלית ויוצרת רושם טוב על כולם. יש לה לב גדול והיא מביעה, במיוחד כלפי ילדיה, אהבה אינסופית ומוכנה תמיד להקריב את עצמה למענם. בתחום המקצועי היא בדרך כלל מגיעה למעמד גבוה.

בת מזל אריה איננה אנוכית ואינה מצפה שאחרים יחזירו לה טובות על כך שהיא היטיבה עמהם. היא זקוקה לגבר דומיננטי וחזק בעל תכונות חיוביות שיגרמו לה להעריך ולכבד אותו. היא מאוד מינית, בעלת תשוקות חזקות ועליה לנסות לאזן את האנרגיה המינית שלה. בדרך כלל היא מאוד משוכנעת בצדקתה, נוטה להיות דוגמטית בחשיבתה ומצפה שכולם בבית יתייחסו למוצא פיה כאל חוק.

שידוך אידיאלי – מזל אריה קשור ליסוד האש ולכן הוא מתאים ביותר לשני מזלות האש הנוספים, טלה וקשת, ויכול לחוות איתם הרמוניה ואושר. בנוסף, האריה מתאים גם לשלושת מזלות האוויר, תאומים, מאזניים ודלי.

סביבה ביתית – האריות אוהבים לחיות בצורה אריסטוקרטית והבית שלהם יראה מרשים. הם ישמרו על הבית נקי ומסודר וידאגו לכך שהוא יראה טוב מבחינה אסתטית. מאחר שאריות נולדו לשלוט הם ינסו להיות דומיננטים וייצפו מכל בני הבית להיות אסירי תודה, לציית להם ולשתף איתם פעולה. יחד עם זאת, הם שואפים לשמור על שלום והרמוניה בבית, מה שמאפשר להם להישאר עליזים ושמחים.

מומלץ לאריות לא להיות שחצנים טיבור יגר

אנרגיה רגועה בבית חשובה מאוד לאריות ומאפשרת להם לשמור על בריאות טובה. הם מאוד בררנים ביחס לחברים ואוהבים לארח לעיתים קרובות. גם במצב של קשיים כלכליים הם לעולם לא מהססים להוציא כסף כדי לשמור על היוקרה והכבוד שלהם.

קריירה – אריות יכולים להיות אנשי עסקים טובים ולהצליח במשרות ממשלתיות. בדרך כלל הם נהנים מהכנסה קבועה וביטחון בעבודה. הם יביעו מיומנות ביצועית והתמדה בעבודה מבלי להתעייף. כוכב נוגה אשר שולט בבית העשירי של האריות יוצר אצלם גם נטייה לעסוק במשחק ואמנות. העוצמה ויכולת הארגון שלהם יכולות לאפשר להם לנהל מפעלים גדולים, להיות מנהלי מכירות וכו'.

מומלץ לאריות לא להיות שחצנים טיבור יגר

מומלץ לאריות לא להיות שחצנים. טיבור יגר

נטיות שיש לתקן – לאריות יש נטייה להיות דוגמטים, עליהם להתייחס לדעות ולהצעות של אנשים אחרים לפני שהם מגיעים להחלטות סופיות. הם מוחצנים ועליהם להימנע מלשקוע למצבי רוח סוערים שעלולים לגרום להם להסתבך בצרות, במיוחד בתקופות בהן כוכבים מרעים משפיעים לרעה על השמש. בתקופות אלו האריות צריכים להימנע מוויכוחים ומפעילות שעלולה להטריד את הממונים עליהם. הם צריכים להימנע מפעילות חפוזה ומנטייה להתרגז מהר.

מומלץ לאריות לא להיות שחצנים ולא לנסות לכפות את דעותיהם ושאיפותיהם על אחרים. עליהם לנסות ללמוד מהעבר, להיות מושפעים פחות מסערות רגשיות ולהימנע מתגובות אימפולסיביות. חשוב להם לא להיסחף אחרי דברי חנופה של אחרים ולהיות יותר סבלנים וזהירים.