שיא הרגש: המאפיינים הבולטים של בני מזל סרטן

מתוך NRG / ניו-אייג'

על בני מזל סרטן אומרים שהם קשים מבחוץ, אבל רכים מבפנים. מוטי שפי מנתח בעזרת האסטרולוגיה ההודית את התכונות של בני המזל הרגיש ביותר

כל אחד מ-12 המזלות במפה האסטרולוגית מסומל בבעל חיים או בצורה מסוימת. הסמלים הללו יכולים לסייע לנו להבין ולזכור את המאפיינים העיקרים של המזל.

סרטן הוא חיה מאוד רגישה וכל רעש קל או תנועה שמתבצעת מסביבו גורמת לו לברוח ולהתכנס לתוך קליפתו. בדומה לכך בני מזל סרטן הינם רגישים, עצבנים, ביישניים ובדרך כלל מאוד מרוכזים בעצמם (בתוך קליפתם).

העיניים של הסרטן נוצצות ואמורות להזכיר לנו שלבני מזל סרטן יש אופי אצילי. הקליפה החיצונית של הסרטן קשה אולם גופו של הסרטן רך מאוד. בדומה לכך בני מזל סרטן עלולים להביע קשיחות ונוקשות חיצונית אולם למעשה הם רכים ורגישים.

כשמתבוננים בתנועת הסרטן על שפת הים רואים שהוא אינו מתקדם בצורה ישירה אל מטרתו. הוא נוהג לנוע קדימה, אחורה ומסביב לאובייקט שאליו הוא מתייחס ולצופה חיצוני ניראה שהוא מתכוון לנוע בכיוון שהפוך למעשה מכוונתו המקורית. בדומה לכך בני מזל סרטן מסוגלים לבלות זמן רב בתכנונים ותמרונים שונים עד שהם מרגישים מוכנים לזנק ולהשיג את מטרתם.

תכונות חשובות בפסוק אחד

מהרישי פראשארה, מייסד האסטרולוגיה ההודית, מתאר כך את מזל סרטן: "מזל סרטן נשלט על ידי הירח. צבעו ורוד, הוא שייך למעמד הברהמינים, חזק בשעות הלילה, נע על רגלים רבות, גופו גדול, הוא קשור לסאטווה וליסוד המים וזורח מהגב" (פראשראה הורה שאסטרה 4.10-11).

בואו ננסה לנתח את דבריו:

הירח הוא שליט מזל סרטן – הירח קשור לרגש ומדגיש בבני מזל סרטן איכויות פנימיות וסובייקטיביות.

צבעו ורוד- הצבע הוורוד קשור לאנרגיה נשית ואיכות זאת מניעה את בן מזל סרטן להרהורים עמוקים ולהתמקדות בתהליכים פנימיים.

נע על רגליים רבות – בן מזל סרטן קשור לתנועה, הוא מעדיף אתגרים שקשורים להתחלת דברים חדשים מלהשלים דברים שכבר התחיל לבצע.

קשור ליסוד המים – יסוד המים קשור לרגש, הוא יוצר אצל הסרטנים עומק רגשי ומאפשר להם לזרום עם החיים ולהסתגל למצבים חדשים.

שייך למעמד הברהמינים – בתרבות הוודית מעמד זה קשור לחיים טהורים ולעניין בידע ואיכויות אלו מאפיינות את בני מזל סרטן.

חזק בשעות הלילה – האנרגיה של הירח משפיעה בצורה חיובית על בני מזל סרטן בשעות הלילה.
קשור לסטאווה (טוהר) – המוטיבציה העיקרית של בני מזל סרטן היא לפעול בצורה חיובית ולסייע לאחרים.

בעל גוף גדול – בני מזל סרטן מביאים כבדות לדברים שקיימים בחייהם. יש להם נטייה לאסוף דברים ותכונה זאת מאפשרת להם להרגיש מחוברים למסורת ולמשפחה.

מצב הרוח: הפכפך

בשלב ההתפתחות של מזל סרטן הנפש לומדת להבין את הרגשות הפנימיים שקיימים בנו. בתחילה הסרטנים מרגישים דברים ורק לאחר מכן חושבים ומנסים להבין אותם באופן אינטלקטואלי.

ההשפעה החיובית של הירח גורמת לבני מזל סרטן להיות שלווים, אדיבים, רומנטיים ועדינים. רק לעיתים נדירות ניתן למצוא בני מזל סרטן אלימים. השפעות שליליות של הירח במפת הלידה של בני מזל סרטן עלולים ליצור אצלם נטייה להיות הפכפכים ולשנות את דעתם לעיתים קרובות. השפעה חיובית של הירח ויסוד המים יוצרים אצל הסרטנים אופי סימפטי וגורמים לכך שהם מוכנים לקבל ולהבין דברים במהירות.

מזל סרטן מייצג פוטנציאליות חבויה וכמו כן את השלמות או המטרה הסופית שאליה רבים שואפים. בני מזל סרטן מקדישים יותר תשומת לב לדברים שיכולים להתקיים בעתיד מאשר לדברים שקיימים בהווה. עיקרון זה נכון ביחס לגישה שלהם למערכות יחסים ולאירועים שונים שהם עוברים בחייהם.

בני מזל סרטן התברכו ביכולת מיוחדת שמאפשרת להם להרחיב את תחום פעילותם. הם מסוגלים לעבור בקלות מהתעסקות יומיומית רגילה להשתקעות בפעילות רוחנית גבוהה.

הסרטנים מסוגלים לחוש דברים בצורה עמוקה ולפעול בהתאם לכך. כפי שראינו, הירח מאוד משפיע על בני מזל סרטן – השינויים שהוא עובר במשך החודש מאפשרים לסרטנים להשיג דברים רבים ולהצליח בחיים ומאידך גיסא גורמים להם לשקוע בקלות למצבי רוח דיכאוניים.

לא לדאוג, סרטנים

מבחינה פיזית – בני מזל סרטן אינם מתנשאים מעל הגובה הממוצע. יש להם בדרך כלל פנים עגולות, לחיים מלאות והם נוטים להשמין ולפתח סנטר כפול בגיל מבוגר. האף שלהם קצר ולעיתים חד בקצה, יש להם בדרך כלל ענים בצבע כחול בהיר או אפור, צבע עורם חיוור, החזה שלהם רחב והידיים והרגליים קטנות.

מבחינה מנטלית – הם אוהבים שינויים, חידושים ונסיעות. יש להם נטייה להיצמד לקרובי משפחה ולבית. לעיתים קרובות הם חסרי סבלנות, סנטימנטליים, סימפטיים, אמוציונאליים ויותר מדי רגשיים.
הסרטנים נוטים לעיתים לכעוס אולם מצב רוחם משתנה במהירות והם אינם ממשיכים לשמור על מצב רוח אחיד לזמן ארוך. הם לא נוטים למרוד במוסכמות ובדרך כלל הם דיסקרטיים ושומרים על דעות קונבנציונאליות.

אישיות – הירח משפיע מאוד על בני מזל סרטן וגורם להם לחוות עליות וירידות במצבי רוח ושינויים בתחום המקצועי ובמעמד החברתי. יש להם דמיון פורה. הם מביעים סימפטיה לאנשים אחרים ומסוגלים להרגיש ולחוש אותם בצורה עמוקה, הודות לרגישות הסרטנית המיוחדת שלהם.

לוקח לסרטנים זמן לסמוך על אחרים, אולם לאחר שעשו זאת הם נשארים נאמנים לאותם אנשים לכל החיים. אנשים נוטים לגלות באוזניהם את כל סודותיהם ואת הדברים שהם לא מגלים לאחרים.

לעיתים קרובות הסרטנים פטפטנים וביישנים, אך יחד עם זאת לא חסר להם אומץ. הם חרוצים, בעלי זיכרון טוב ומפותחים מבחינה רוחנית.

מבחינה רומנטית – בני מזל סרטן מסוגלים להביע רגשות עמוקים, הם מאוד רומנטיים ומלאים תשוקה, הסרטנים אוהבים בצורה אינטנסיבית, נאמנים לבן הזוג שלהם ומרגישים אחריות פנימית שגורמת להם לנסות לשמור תמיד על הרמוניה בזוגיות.

בדרך כלל הסרטנים הינם בני זוג טובים. הם מקדישים עצמם לבן/בת הזוג שלהם ומוכנים להקריב הכל עבור הילדים שלהם. הם דיסקרטיים ונוהגים לשמור בסודיות דברים שקשורים למשפחתם.
מבחינה בריאותית – מומלץ לסרטנים לא להיות חסרי סבלנות ולא לדאוג, מתחים ולחצים עלולים

לגרום להם למחלות ועליזות ושמחה חיוניים עבורם כדי ליהנות מבריאות טובה. לבני מזל סרטן חשוב גם להרגיש בטוחים מבחינה רגשית וכלכלית. כשהם אינם מרגישים כך הם עלולים לשקוע לדיכאון ולפתח מצבי רוח שעלולים לחשוף אותם למחלות.

מצבי רוח שלילים עלולים לגרום לבני מזל סרטן מחלות יותר מאשר בני מזלות אחרים. יחד עם זאת, הם מסוגלים להחלים ולהתאושש ממחלות בכוחות עצמם בצורה די מרשימה. בתקופת הילדות עלולים הסרטנים לסבול מרגישויות שונות אולם עם הגיל בריאותם משתפרת, אולם הגרון ומערכת העיכול שלהם עלולים להיות רגישים.

עליהם להימנע מדאגות, לשמור על דיאטה שמותאמת למבנה הגופני שלהם ולהימנע מסיגריות ואלכוהול. בני מזל סרטן עלולים לסבול מבעיות בראות, מהצטננויות, שיעול, אסטמה, ברונכיט, עצבנות, חרדות, היסטריה, אבנים במרה, תולעים ופרונקלים באזור החזה.

רק לעיתים נדירות ניתן למצוא בני מזל סרטן אלימים צילום SXC

רק לעיתים נדירות ניתן למצוא בני מזל סרטן אלימים. צילום: SXC

- בני מזל סרטן מעוניינים יותר להשיג סכומי כסף קטנים ממקומות שונים מאשר לזכות בסכום גדול ממקור אחד. הם מאוד שמים לב להוצאות כספיות וגם כשיש להם כסף רב הם אינם בזבזנים ואקסטרווגנטיים.

עם זאת, לרוב בני המזל אינם מרגישים בטוחים מבחינה כספית ונוהגים לחסוך ולצבור דברים לעתיד. הם מאוד כנים ואינם מסוגלים לסבול חוסר כנות והגינות של אנשים אחרים בהקשר של עסקים ועניינים כספיים.

הכוכב צדק נעלה במזל סרטן וכתוצאה מכך בני מזל סרטן נהנים בדרך כלל מתמיכת טבע או ממזל בעניינים כספיים. הם נוטים לאגור כסף באמצעות עבודה קשה ולרבים מהם מתאים לפתח קריירה בתחום המסחרי.